Wilkinson Sword Classic Traş Aleti
(29/08/2019, Saat: 20:47)Beydaba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tirasa yuma ile basladim flyatina gore lyl performans gostersede kaplamasi,jllet tutusu gibi faktorlerden dolayi uzun sure kullanilmamasi gerektigine kanat getlrlp ws aldim ilk tiraslarimda berbat blr sonuc aldim ayarsiz yuma bile cok konforlu kaliyordu daha sonra rimeiye gectim ve dunya varmis dedim 4 ay hergun rimei kullandim blr hafta once manasiz bir sekilde elim ws ye gitti ve kusursuz bir tiras elde ettim beni cok sasirtti hergun kullanmaya basladim yanaklarimi surekli tersten kesiyorum boyun kisimlarini paralel kesiyorum hem tahrissiz hemde yakin bir tiras elde ediyorum. Gunluk tiras oldugum icin yogun kopuk tirasimi olumsuz etkiliyor sulu olmasina ozen gosteriyorum

Bende sizin gibi wilkinson ve rimei ile geleneksel tıraşa başlamıştım ikisindende çok memnundum... 1 ay kadar önce Edwin Jagger DE89 aldım ve inanın geleneksel tıraş benim için sanki yeni başladı... inanılmaz bir fark yarattı... saydığımız aletler iş görüyor ancak kaliteli aletler fark yaratıyor bu yüzden tavsiyem kaliteli bir alete en kısa sürede geçmeyi düşünün... Alet tavsiyemde tabiki Edwin Jagger DE89 olur ancak araştırıp daha farklı bir alette tercih edebilirsiniz.
Geleneksel tirasa yuma ile basladim flyatina gore lyl performans gostersede kaplamasi,jllet tutusu gibi faktorlerden dolayi uzun sure kullanilmamasi gerektigine kanat getlrlp ws aldim ilk tiraslarimda berbat blr sonuc aldim ayarsiz yuma bile cok konforlu kaliyordu daha sonra rimeiye gectim ve dunya varmis dedim 4 ay hergun rimei kullandim blr hafta once manasiz bir sekilde elim ws ye gitti ve kusursuz bir tiras elde ettim beni cok sasirtti hergun kullanmaya basladim yanaklarimi surekli tersten kesiyorum boyun kisimlarini paralel kesiyorum hem tahrissiz hemde yakin bir tiras elde ediyorum. Gunluk tiras oldugum icin yogun kopuk tirasimi olumsuz etkiliyor sulu olmasina ozen gosteriyorum
Merhaba komşular.

Acemiliği attığımdan bu yana, Wilkinson Sword Classic Tıraş Aleti ve yanında verilen yine aynı marka jileti kullanmamıştım. Hatırladığım kadarıyla jilet tutan yerin yanındaki plastik çıkıntılar yüzüme batıyordu. Ben de düşündüm taşındım, (aşağıdaki fotoğrafta kırmızı okla gösterilen yerleri) bu çıkıntıları ortadan kaldırmaya karar verdim.

lQp83p.jpg

(Daha önce herhangi birinin aklına geldi mi bilmiyorum; ama muhtemelen gelmiştir.) Tırnak makası ile bu çıkıntıları biraz kestim. Plastiği sandığımızdan ve sert izleniminden ziyade o kadar yumuşak ki sanki helva keser gibi kesildi. Sonra oralara yine tırnak makasının törpüsü ile törpü yaptım. Görüntüsünde uzaktan da yakından da ciddi bir fark oluşturmadı. Ancak inanın konforu çok daha arttı. Wilkinson Jiletler başta biraz çektirme yapsa da sonrasında açılıyor. 2 günlük sakalımı çok konforlu ve neredeyse gözüm kapalı bir şekilde, tahriş yaşamadan kestim. Mavi-pembe-siyah rapira ile neler yapabileceğini düşünemiyorum. Üstatların ne için ekonomiklik ve konforluluk hususunda bu aleti tavsiye ettiğini daha iyi anladım.

Aynı sorundan müzdarip başkaca komşular varsa yaptığım küçük operasyonu tıraş aletlerine kolayca yapabilirler.
Bu alet bana hediye geldi,su aralar eski perma sharp takip iyi anlasiyoruz.Bu tiras isinde en iyi urunu pahali aleti dahi alsaniz cok net soyluyorum.Bir sure sonra eliniz gene farkli aletler ariyor,iste wilkinson da o arada elinizin gidecegi bir tiras aleti.Hediye gelmese alir miydim ? Evet gene alirdim, bunun yerine rimei de alsaniz.Aklinizin kosesinde gene bu alet kalicaktir tiras mevzusunda boyle bir doyumsuzluk var Big Grin
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(07/10/2019, Saat: 23:21)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu alet bana hediye geldi,su aralar eski perma sharp takip iyi anlasiyoruz.Bu tiras isinde en iyi urunu pahali aleti dahi alsaniz cok net soyluyorum.Bir sure sonra eliniz gene farkli aletler ariyor,iste wilkinson da o arada elinizin gidecegi bir tiras aleti.Hediye gelmese alir miydim ? Evet gene alirdim, bunun yerine rimei de alsaniz.Aklinizin kosesinde gene bu alet kalicaktir tiras mevzusunda boyle bir doyumsuzluk var Big Grin

Haklısınız komşum. Bende de mesela r41 , de89 , 34c gibi aletler olmasına rağmen merak edip rimei de ekledim koleksiyonuma. Henüz deneyemedim ama bu pahalı tıraş aletlerine uymayıp rimei ile iyi giden jilet illa ki olacaktır. Pahalı ucuz diye bakmamak lazım olaya yeri gelir 2 liralık yumaya tanesi 5 liraya gelen jilet takıp mükemmel bi tıraş elde edilebilir. Hayat bu belli mi olur ? Smile
(08/10/2019, Saat: 03:40)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız komşum. Bende de mesela r41 , de89 , 34c gibi aletler olmasına rağmen merak edip rimei de ekledim koleksiyonuma. Henüz deneyemedim ama bu pahalı tıraş aletlerine uymayıp rimei ile iyi giden jilet illa ki olacaktır. Pahalı ucuz diye bakmamak lazım olaya yeri gelir 2 liralık yumaya tanesi 5 liraya gelen jilet takıp mükemmel bi tıraş elde edilebilir. Hayat bu belli mi olur ? Smile

Kesinlikle komsum,elimde gilettenin aristokrat modeli var doneminin pahali aletlerinden mesela.Mantiken hep onla tiras olmam lazim ama kac tirastir yuma kullaniyorum.Tiras meselesinde iyisini alip gecemiyorsun Big Grin
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Aşırı kireçli sudan dolayı beyazlatma var kafa kısmı ve kafa alt kısmında. Benimle aynı sorunu yaşayan var mı? Varsa bu soruna çözüm bulabilen var mı?
(09/10/2019, Saat: 21:56)mrden Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aşırı kireçli sudan dolayı beyazlatma var kafa kısmı ve kafa alt kısmında. Benimle aynı sorunu yaşayan var mı? Varsa bu soruna çözüm bulabilen var mı?

Kireçli sudan değil, sabundan kaynaklı komşum. Diş fırçasiyla temizleyebilirsiniz.
(09/10/2019, Saat: 21:56)mrden Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aşırı kireçli sudan dolayı beyazlatma var kafa kısmı ve kafa alt kısmında. Benimle aynı sorunu yaşayan var mı? Varsa bu soruna çözüm bulabilen var mı?

(09/10/2019, Saat: 22:06)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kireçli sudan değil, sabundan kaynaklı komşum. Diş fırçasiyla temizleyebilirsiniz.

@sfenks komşum da belirtmiş, hepimizin normal olarak karsilastigi sabun artigi kalintilari. Sicak su ve yumusak bir diş fırçası ile cozebilirsiniz. WS iyi bir makina, her türlü iş görüyor. Perma Sharp ile iyi uyum sağlar. Bence stokta mutlaka bulunmali.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(09/10/2019, Saat: 22:06)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kireçli sudan değil, sabundan kaynaklı komşum. Diş fırçasiyla temizleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim komşum

(09/10/2019, Saat: 22:34)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @sfenks komşum da belirtmiş, hepimizin normal olarak karsilastigi sabun artigi kalintilari. Sicak su ve yumusak bir diş fırçası ile cozebilirsiniz. WS iyi bir makina, her türlü iş görüyor. Perma Sharp ile iyi uyum sağlar. Bence stokta mutlaka bulunmali.

Teşekkür ederim komşum. Phermasharpta kullanıyorum ama voshkod jiletle kadar konforlu keyif alamıyorum. Cildime krom, teflon kaplı jiletler iyi geldiğini düşünüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 701 814,652 09/04/2024, Saat: 16:29
Son Yorum: Märzen
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 398,337 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 116,022 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,756 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,638 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 43,397 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Wilkinson Sword Classic vs Rimei mustafayazar 37 50,381 17/09/2020, Saat: 12:43
Son Yorum: gibicibicis_34
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 101,087 19/06/2020, Saat: 15:30
Son Yorum: Timor1322
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,512 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,381 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: