Wilkinson Sword Classic Traş Aleti
Bu aletle uyumlu bulduğum jiletler, keskin bilinen jiletler. Permasharp , mavi astra , gilette nacet . Bu aleti edinen komşulara bu jiletleri tacsiye edebilirim. Ben günlük tek perde tıraş oluyorum gayet memnunum . Rimei ile de anlaşıyor bu jiletler bence.
Keyifli tıraşlar.
Bu aleti nacet jiletle denedim ama biraz sakal bıraktı ilk perdede nacet jilet hep böyle yumuşakmıdır yoksa bende ki beklenti mi yüksekti anlayamadım bilerek bilindik bir makinede denedim. Jiletler toptan tr ürünüdür

Sakalım 1.5 günlük idi belirteyim
Öncelikle keyifli traşlar.Foruma yeni üye oldum.Bu ws classic denen aleti bu forumda araştırıp aldım.Ve yine bu forumdaki tavsiyeler üzerine ilk traşımı oldum.Bastırmadan, açıyı tutturarak.Zaten açıyı tutturuyodum. Yuma kullanıyodum.Yani çok güzel bi alet.Yeşil astrayla harika oldu.Bu forumdaki herkese çok teşekkür ediyorum.Sağlıcakla kalın.
Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler.
Fiyat uygun, ilgilenen komşulara

Wilkinson klasik tıraş makinesi ve fırça

43.06₺

https://www.amazon.com.tr/dp/B085SP87QG
Uzun süredir kullandığım Ali Bıyıklı usturaların yanına bir DE alet eklemek istediğim için R89 almaya niyetlenmiştim. Hesapta olmayan uzun süreli bir seyahat durumum ortaya çıkınca yanımda gezdirmek üzere bugün bir WS Sword Classic edindim.

Dayanamayıp 4 günlük sakalda kendi jiletiyle ve Arko sabunla denedim, sonuç gerçekten başarılı. WTG ve XTG iki perde ile çok temiz bir tıraş oldu. Komşularımın da belirttiği gibi mild bir alet, kafa yapısı ağır olmadığı için sürekli bir bastırma içgüdüsü oluyor. Biraz daha keskin jiletlerle çok daha güzel sonuç vereceğini düşünüyorum. Piyasadaki fiyatları göz önüne alınca beni R89 almaktan caydırması bile mümkün. Big Grin
Rimei aleti ws'den çok daha başarılı buluyorum. Ws aşırı hafif ve plastik olması sebebiyle keyif vermiyor.
Ws classic makineyi bir watsons mağazasında görüp almıştım. Geleneksel tıraşa ilk başladığım makine olan rimei bana biraz agresif geldiği için araştırdım ve daha korunaklı olacağını düşünerek 5 6 ay önce aldım. Günlük tıraşlar bilemedin 2 günlük tıraşlar için çok uygun bir makine ve yeni başlayanlara kendilerini kesmemeleri adına tavsiye edebileceğim ilk makinedir. Rimei ile bir nebze olsun tahriş, kesik sorunu yaşanabilir. Bu makine ise oldukça güvenli. Ağırlık, işçilik açısından evet üst seviye makinelerin yerini tutmaz. Fakat fiyatına göre işini çok güzel yapıyor. Keskin olarak nitelendirilen jiletlerle daha konforlu, yakın ve hızlı tıraşlar ortaya çıkarılabilir. Jileti pek büken bir alet değil bu nedenle kesim açısı diğer aletlere göre biraz daha farklıdır. Fakat alışmak hiç sorun olmuyor. 2 parçalı yapısı sayesinde jileti yükleyip çıkartmak çok pratik. Ayrıca yanlardan taşma yapmaması da kulak ve burun çevresinde ters bir hareket yapılsa bile kesiğe engel oluyor. Yeni başlayacak arkadaşlar gönül rahatlığı ile alabilir, teknik oturunca üst seviye aletlere geçilebilir. Herkese keyifli tıraşlar...
Şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, Kaleci Mıyer, Fenerbahçeli Cemil kullandı.”
Herkese selam, ilk mesaj buraya nasipmiş.

Daha önce belirten arkadaşlar da olmuş tahrişe açık bir alet çünkü aşırı korunaklı. Yani bilhassa yeni başlayanlar kullan at ya da kartuşlu aletlerden kalan alışkanlıkla bastırarak tıraş olursa kesinlikle tahriş yaşarlar. Hele ki az keskin bir jilet kullanırlarsa tahriş kaçınılmaz çünkü korunaklı yapıdan dolayı ilk perdede kesin sakal bırakacaktır. Sap kısmına yerleştirilen metalden dolayı ağırlık kafa kısmında değil daha çok sapta. Bu da bastırma isteği yaratabilir, sonrası malum. Keskin jiletlerle kombine edip günlük tıraşta kullanmak makul görünüyor.
Ws classic benim iş gereği seyahat ettiğim zamanlarda yanıma aldığım, keskin jiletlerle iki perdede sakalları hallettiğim korunaklı ve kendini kesme ihtimalinin çok düşük olduğu bir makine. Plastik yapısından dolayı paslanma olmaz. Yanlışlıkla düşürsem bile kırılmaz. Tıraş çantamı hazırladığımda benim müdavim aletim. Severek yine zaman zamanda tıraş olurum.
 Tıraş aleti
Kim tahnin edebilirdi ki tonla aletten sonra en verimli tıraşımı 45 liralık plastik bir makinayla olacağımı. Bu aletin püf noktası normalden biraz daha kapalı bir açıyla tıraş olmak olduğunu farkettim, klasik açıyla kullanırsanız biraz bastırmak gerekiyordu ve bu tıraşı olumsuz etkileyebiliyordu. Normalde 30 derece kullanıyorsanız bu aletle 15-20 / normalde 40'la oluyorsanız 25-30 derecelik açılar ile denerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Ayrıca 3-4 günlük sakalımda Silver Blue ve Nacet gibi keskin jiletler, 1-2 günlük sakallarım için W.S. ve Yeşil Astra gibi yumuşak jiletler ile kusursuz tıraşlar veriyor.

Tüm aletlerimi emekliye ayırdım, ıslak tıraşta ikinci baharımı yaşıyorum bu keşifimden beri.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 392,947 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 700 807,553 18/04/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: Kaptan
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,966 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,707 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,256 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,966 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Wilkinson Sword Classic vs Rimei mustafayazar 37 49,670 17/09/2020, Saat: 12:43
Son Yorum: gibicibicis_34
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 99,979 19/06/2020, Saat: 15:30
Son Yorum: Timor1322
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,234 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,278 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: