Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler
(27/04/2014, Saat: 10:50)best Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yani 26mm de 21mm den daha fazla mı kıl oluyor?

Evet
21mm çapın üzerine 26mm yapabilmek için kıl ekleniyor haliyle
www.BarbarosRazors.com

tesekürler cevaplar için
Merhaba,

geltir porsuk kılı fırça konusunda gelişme var mı acaba? makul fiyatlar (30-40 TL) aralığında beni listeye yazabilirisiniz Wink
Merhaba,
Eğer fırçayla ilgili bir gelişme varsa ben de dahil olmak isterim. Listeye beni de yazabilirsiniz.

Sent from my iPad using Tapatalk
Elimden 4 fırça geçti ilk ikisi yerli domuzlardan

geçenlerden tipsoft finest aldım, kullandığım sabun tabac seyahatlerde yer kaplamasın diye 1 TL den büyükçe küçük krem kutusuna bastığım tabac ile semegoue 1470 ile yükleyip uyguladığım sabundan daha çok yükleyip daha çok uğraşarak köpük yapıyorum

Porsukların genel karakteri böyle mi daha çok sabun ister ve daha çok emek ister köpürtme için? Yoksa küçücük krem kutusunda, yumuşak olmasınında etkisi ile sert domuz kılına göre daha zor mu yükleniyor
(29/08/2014, Saat: 18:31)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimden 4 fırça geçti ilk ikisi yerli domuzlardan

geçenlerden tipsoft finest aldım, kullandığım sabun tabac seyahatlerde yer kaplamasın diye 1 TL den büyükçe küçük krem kutusuna bastığım tabac ile semegoue 1470 ile yükleyip uyguladığım sabundan daha çok yükleyip daha çok uğraşarak köpük yapıyorum

Porsukların genel karakteri böyle mi daha çok sabun ister ve daha çok emek ister köpürtme için? Yoksa küçücük krem kutusunda, yumuşak olmasınında etkisi ile sert domuz kılına göre daha zor mu yükleniyor

Yumuşak fırçalar olduğu için yüklemesi daha zor oluyor, sert sabunlarla yükleme yaparken saptan değil de kılların ortası ile sapa yakın bir noktadan tutarak çeviriyorum. Daha kolay oluyor.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Porsuk fırçalar bir süre çok sabun kullanır,el sabunu veya arko sabun ile sık sık köpürtüp yıkayın tahmini yarım arko harcadığımı bilirim, silvertip yumuşaklığında olanlar sert sabunları iyi kaldırmazlar.kremlerle kullanmak ve yüzde köpürtmede kullanmak için daha uygundur.

Porsuk Kıl kalitesine göre çok değişiyor,
Edwin Jagger Best tüm sabunlarda iyi köpürtüyor ancak uçları çok batıcı ince kıllı ve yayılıyor,
FS finest in kaldırmadığı sabun yok diyebilirim anında köpürtüyor,gövdesi domuz kılı gibi tok ve diri, uçları yumuşak, kılları çok yoğun değil...( En sevdiğim fırçam yerine koyacak fırça buladım henüz )
yoğun ince kıllı silvertip kremlerde bile uğraştırıyor belki bir gömlek üstün daha ipeksi köpük oluşuyor.Pamuk gibi masaj yapmıyor okşuyor.

Elimdeki Porsukların karakteristikleri bu şekilde.
arkadaşlar merhaba
bir sorum olacak geçen gün bir fırça aldım porsuk kılı diye hani görüntü ok köpürtme ve yüzdeki hisside güzel ama sapı düz beyaz plastik herhangi bir marka ya da yazı yok ve sıcak su tasıma ilk koyup su döktüğümde tas taki su hafif kahverengimsi bir renk oldu.ikinci ve üçüncüde daha az hatta hiç e yakın oldu renk verme olayı
bu normal midir?
ya da aldığım fırça sahte midir?
fena kafama takıldı DodgyDodgy
(30/09/2014, Saat: 11:00)mirzacem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar merhaba
bir sorum olacak geçen gün bir fırça aldım porsuk kılı diye hani görüntü ok köpürtme ve yüzdeki hisside güzel ama sapı düz beyaz plastik herhangi bir marka ya da yazı yok ve sıcak su tasıma ilk koyup su döktüğümde tas taki su hafif kahverengimsi bir renk oldu.ikinci ve üçüncüde daha az hatta hiç e yakın oldu renk verme olayı
bu normal midir?
ya da aldığım fırça sahte midir?
fena kafama takıldı DodgyDodgy

Normaldir komşu ilk kullanımda renk verebiliyor, bazı firmalar temizlediği için vermeyebilir,hatta kokusuda vardır, az bir miktar sirke eklediğiniz kapta bekletebilirsiniz, sonra bulaşık deterjan ile yıkabilirsiniz .
Size porsuk kılı efekti verilmiş domuz kılı vermiş olmasınlar? O sonradan yapılan boya renk veriyor. Fırçanın yakın plan fotolarını koyarsanız forumdaki üstadlar yardımcı olacaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,170 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Mühle fırçalar emrah 10 14,275 26/12/2022, Saat: 01:35
Son Yorum: Mert günaydın
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,109 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 458,075 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,691 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,397 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 73,995 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 50,869 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
Heart İNCELEME: 2 Band Fırçalar izbe 77 77,642 09/03/2020, Saat: 00:25
Son Yorum: dikdik_s
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 24,757 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: