Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler
Renk çıkması da olabilir fakat benim T&H Wellington fırça da üzerindeki talimata göre 1 gece suda bekletilince baya kahverengi bir renk verdi. Boyadan ise ben hemen şikayet ediyorum =D

Bence doğal kılın kiri pasıdır, sonuçta steril ediyorlar ama yıkamıyorlar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(30/09/2014, Saat: 11:17)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normaldir komşu ilk kullanımda renk verebiliyor, bazı firmalar temizlediği için vermeyebilir,hatta kokusuda vardır, az bir miktar sirke eklediğiniz kapta bekletebilirsiniz, sonra bulaşık deterjan ile yıkabilirsiniz .

ya şuan hiç vermiyor gibi bulaşık deterjanı bildiğin köpürtüp elimde yıkayıp durulayayımmı? ufak ufak bir kaç telde dökülüyor fırçadan.ben foto çekeyim öylede bi yorum yaparsan kazıklandıkmı onu anlıyım en azındanBig Grin
Benim fircam sahtemi gercekmi diye foto yukleyeyim dedim ama yukleyemiyorum
Konuyla çok ilgili mi bilmem ama fırça standı kullanmak mutlaka gerekli mi? Daha doğrusu fırça mutlaka baş aşağı mı durmalı?
(01/12/2014, Saat: 03:28)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyla çok ilgili mi bilmem ama fırça standı kullanmak mutlaka gerekli mi? Daha doğrusu fırça mutlaka baş aşağı mı durmalı?
Özellikle ahşap saplı fırçalarda en azından suyu akıncaya kadar ters durması suyun sapa akarak zamanla sapın görünümünün bozulmasını yada fırçanın kıllarının yapıştığı yere akıp zamanla düğümün sökülmeye başlamasını engeller ama fırçaların normal şekilde açık alana(dolap içi değil) bırakınca daha hızlı kuruduğunu farkettim bu nedenle elimde stand olmasına rağmen kullanmıyorum. Zaten ahşap saplı fırçam da yok. Domuz kılı fırçalar için zaten pek özene gerek görülmüyor (fiyat uygunluğundan). Porsuk fırçaların da suyu silkelenerek hatta gerekirse bir bezle hafifçe kurulayarak açık alana bırakıldığında stand kullanmaya gerek olmadığını düşünüyorum.
Arkadaşlar,geçen gün porsuklar la ilgili belgesel izliyordum,aklıma porsuk kılı fırçası için porsukların katledileceği aklıma geldi. Bununla ilgili bilgi biliyor musunuz? Firmalar bu şekilde açıklama yapmıyorlar mı? Bilginiz olursa paylaşın lütfen??
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Kıl için porsuğun ölmesi lazım. Bugunku killarin buyuk bolumu cin den geliyor. Cin de porsugu hem yiyorlar hem de tarim arazilerine zarar verdigi icin olduruyorlar. Bu gormek istedihimiz taraf... Elbette kil bu kadar degerli olmasa porsuk yetistirir veya bu kadar avlarlar miydi? Tuye zarar gelmesin diye her turlu vahsete acik cinliler porsugu nasil olduruyorlar? Kili hayvandan canli canli olmeden mi oldukten sonra mi aliyorlar? Kapanlar ne icin var, hayvanlar kapilinca kac gun aci cekiyor? Gibi negatif sorular da var... Boyle bir endiseniz var ise sentetik alin aksi halde hep sucluluk duymaktan keyfi alamazsiniz.
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Para için insanoğlu elbette kıyım yapıyordur. Bunu ister çinliler yapsın ister almanlar. Belgeseller de doğayı korumaya yönelik çalışma olsa da ben 2. yazdığınız gibi olacağını düşünüyorum. Yani tüye kıla zarar gelmesin diye uğraşıyorlardır. Tabi o uğraşta maalesef vahşete yol açıyordur.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Arkadaşlar ben domuz kılının porsuk kılına göre daha az etik olduğunu düşünüyorum. Neden diye soracak olursanız; Çin'in porsuk nüfusu özellikle kuzey bölgelerinde kontrol edilemez düzeyde. Bunun nedeni de yine Çinlilerin bozduğu doğal denge. Bu nedenle tarım arazilerini korumak ve dengeyi bir nebze korumak için çoğu porsuk avlanıyor.
Domuz kılına gelirsek; Burada bahsedilen domuzu sakın çiftliklerde et için yetiştirilen pembe-kahverengi domuzlarla karıştırmayın. Burada bahsedilen domuz Boar yani yaban domuzudur. Kendi kendine doğada yaşayan ve avlandıkları yerlerde genellikle nüfusları aşırı olmayan hayvanlar.
Yani porsuk sevimli değildiği için üzülüyoruz ama domuz kılı fırça için ölen domuzlar porsuklardan daha kötü durumdalar.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Domuz kılı fırçalar besi olanların dışında bir çok domuz türünden(özellikle yabani) elde edilebiliyor ama domuz nüfusu çok fazla olduğu için domuz kılı elde etmek çok kolay ve dolayısıyla fiyatları ucuz. Semogue hariç Smile

Aedan üstadın söylediği mantıklı olsa da henüz tabii kıldan vazgeçmeye hazır değiliz gibi. Yabancılar daha çok kullanıyor sentetik fırçaları.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,169 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Mühle fırçalar emrah 10 14,275 26/12/2022, Saat: 01:35
Son Yorum: Mert günaydın
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,109 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 458,051 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,688 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,396 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 73,991 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 50,868 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
Heart İNCELEME: 2 Band Fırçalar izbe 77 77,638 09/03/2020, Saat: 00:25
Son Yorum: dikdik_s
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 24,757 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: