Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler
@iatros o makyaj için üretilmiş çok yumuşak bir sentetik fırça, herhangi bir yerden mesela berberinle konusarak alacagın domuz kılı bir fırça çok çok iyi köpük yapacak sana. Türkiye'de domuz kılı fırçalarda 1.Jaguar 2. Başak ve 3. Lideri tavsiye ederim bulursan.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Frank Shaving'den aldigim silvertip ve finest tip fircalar bugun elime gecti.

Berberimin dedigine gore, fircalari hic kullanmadan 24 saat suda tutmak gerekiyormus. Dogrumu? Ayrica, kullanmadan once yapilmasi gereken seyler varmi?

Not: Itiraf edeyim, konuyu arastirmadim ve konuyu tamamende okumadim. Daha once soruduysa affiniza siginiyorum Angel.
Kokusundan daha çabuk kurtulmak için farklı yöntemler var ama hemen kullanmak istersen kullanabilirsin veya şampuanla yıkayıp kullanabilirsin. Fırça tam performansını bir süre kullanıldıktan sonra göstermeye başlar.
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
Kullaniyoruz ediyoruz ama dunyanin en buyuk porsuk kili ureticisi çin'nin bu hayvanlara bu süreçte ettiklerini düşundukce irite oluyorum
Canlı canlı derisinin yüzülmesi olayını gördükten sonra rossmann dan aldıgım porsuk fırçaya artık utançla bakıyorum.
Katılma tarihi: 2011
(19/08/2012, Saat: 21:24)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullaniyoruz ediyoruz ama dunyanin en buyuk porsuk kili ureticisi çin'nin bu hayvanlara bu süreçte ettiklerini düşundukce irite oluyorum

1. eskiuye3315 üstadı düşünüp benim bu işe etkim yok denecek kadar az diyebilirsiniz. Big Grin
2. İhtiyacınız kadar fırça alırsınız. İhtiyaç duymadığıız ya da beğenmediğiniz bir fırçayı forumda satış/takas yolu ile değerlendirebilirsiniz.
3. Porsuk yerine sentetik fırçaya yönelebilirsiniz. Ben ucuzunu denedim gayet tatminkardı. İyisi muhtemelen daha da iyidir.
4. Aynı rahatsızlığı ben de zaman zaman yaşıyorum, forumda birçok arkadaş ta yaşıyordu, yapacak pek birşey yok.

Saygılar...
Vejeteryan olmayanlarin uzuntuleri biraz timsah gözyaşı gibi oluyor.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
ben çinde eti tüketiliyor ve çiftlikleri var diye duydum. ayrıca derilerinin canlı yüzülmesi durumu porsuklar için geçerli değil diye biliyorum. çünkü postu değil kılları kullanılıyor. Yanılıyor olabilirim.
Saygılarımla
bu hayvanlari dogadan toplamiyorlar.
tavuk gibi dusunun ciftlikleri var
bir amac icin uretiliyor
dogaya salsalar tum denge bozulur.
İnternette bir sürü teori var.

1. kırpılıp doğaya bırakılıyorlar (bana çok saçma geldi. bir porsuğu canlı olarak kırpacak kadar cesur bir insanoğlu olacağını sanmıyorum. Timsahların dişlerinin insanlar tarafından fırçalandığını söylemek kadar saçma geliyor.)

2. Tarım arazilerine ve çiftlik hayvanlarına zarar verdikleri ve çokça sayıda oldukları için bazı ülkelerde avlanmalarına müsade ediliyor. Öldürüp bırakmak yerine de kılları kullanılıyor.

3. Etleri için avlanıyorlar. Kılları da yan ürün oluyor dolayısıyla.

4. Çiftlikleri var ve etleri için yetiştiriliyorlar. Bu da pek mantıklı gelmiyor zira evcilleştirilebilen bir hayvan değil.

Bunlar okuduklarımdan ilk aklımda kalanlar.
Saygılarımla

(20/08/2012, Saat: 00:40)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu hayvanlari dogadan toplamiyorlar.
tavuk gibi dusunun ciftlikleri var
bir amac icin uretiliyor
dogaya salsalar tum denge bozulur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,168 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Mühle fırçalar emrah 10 14,275 26/12/2022, Saat: 01:35
Son Yorum: Mert günaydın
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,109 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 457,989 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,682 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,390 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 73,988 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 50,867 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
Heart İNCELEME: 2 Band Fırçalar izbe 77 77,634 09/03/2020, Saat: 00:25
Son Yorum: dikdik_s
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 24,752 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: