Jileti tam oturtmama
(11/07/2019, Saat: 00:54)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklisiniz.
Tabiki de...
Yanlis anlasilmek istemem
Yanlış anlamadım. Aksine genel olarak durum dediğiniz şekilde ama bu tür şeylere ilgili olanlar da varmış, berberimle 1 yıl önce kadar bu muhabbetleri yapmaya başladık, şu an iyi kötü bir sürü marka öğrendi ürün denedi. Feather jileti benden önce denemiş olan biri bu adam.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Bende berberime kendi sakal tıraşımı kendim usturayla oluyorum dedim. Abi sen bizi öldürmeyemi çalışıyon dedi. Bu muhabbetten sonra saç tıraş olmaya gittim bıyık bitimi ile yanak bölgemin başlangıcında kesik izi vardı. Hayırdır abı noldu dedi. Köpüğü kalın yapmışım jileti oturttum yüzüme kaymadı jilet dedim. İyi olmuş abı sen bende tıraş olmazsan böyle olur dedi espriliSmile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Usturaya Bu şekilde jilet takıp tıraş etmek için elini çok hassas kullanması gerekir. En ufak hatada jilet cilde gömülür. Pamuk ekersiniz.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
(12/07/2019, Saat: 23:42)Berberbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturaya Bu şekilde jilet takıp tıraş etmek için elini çok hassas kullanması gerekir. En ufak hatada jilet cilde gömülür. Pamuk ekersiniz.

Youtube.com/Berberbey
Bunu kullanan 25 yıllık berbermiş Ahmet hocam. Ben ustura kullanan biri olarak cesaret edemem asla.

Berberler bu tip usturalara gün içerisinde sık sık jilet takıp çıkardıkları için bizim evde kullandığımız usturalar gibi sıkı jilet tutmuyor. Çok daha kolay jilet takabiliyorlar.
Dolayısıyla bu şekilde tam oturtulmamış bir jilet o iki parça arasında nasıl kalabiliyor aklıma takıldı. Çünkü en ufak bi temasta, jiletin sakalı çekmeye eğilimli olduğu bi anda o jilet içeri kaçacaktır.
Usturada nasıl bir değişiklik yapmış ki o jilet orda o şekilde kalabiliyor, içeri kaçmıyor?

Let's Encrypt - Free SSL/TLS Certificates

https://letsencrypt.org/
(13/07/2019, Saat: 02:01)HTTPSEvrywhre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Berberler bu tip usturalara gün içerisinde sık sık jilet takıp çıkardıkları için bizim evde kullandığımız usturalar gibi sıkı jilet tutmuyor. Çok daha kolay jilet takabiliyorlar.
Dolayısıyla bu şekilde tam oturtulmamış bir jilet o iki parça arasında nasıl kalabiliyor aklıma takıldı. Çünkü en ufak bi temasta, jiletin sakalı çekmeye eğilimli olduğu bi anda o jilet içeri kaçacaktır.
Usturada nasıl bir değişiklik yapmış ki o jilet orda o şekilde kalabiliyor, içeri kaçmıyor?
Herhangi bir değişiklik yapmamış komşum. Eli alışmış artık direkt o şekilde sıkıştırıyor usturaya..

Jiletli ustura ile traş olacağım zaman bende öyle kullanıyorum. Çıtır çıtır kesme kesi en yüksek seviyede oluyor ve tek perdede çok yakın traş sağlıyor.
Bence hiç gerek yok bu kadar çıkarmak tehlikeden başka bişey değil. Zaten usturada jilet direk cilde temas ediyo daha çıkık olunca daha yakın tıraş oluyo diye düşünmek çok saçma bence.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jileti daha içerde tutan ustura tavsiyesi İmam Fatip 13 8,334 27/06/2019, Saat: 17:51
Son Yorum: SKYBRAVE

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: