Kalem takıntılarınız var mı ?
Akar,gömlek ceket batar Smile

http://www.geltir.com/thread-1012-post-2...l#pid24675

(12/10/2013, Saat: 16:32)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hâlâ, ısrarla, ilk günden beri dolmakalem kullanan öğretmenler mevcut Cool
Dostum sende fil hafızası mı var, ben unutmuşum yazdığımı yahu Big Grin
Doğrudur akar ama dolmakalemlerim daha hiç akmadı Wink

(12/10/2013, Saat: 16:34)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Akar,gömlek ceket batar Smile

http://www.geltir.com/thread-1012-post-2...l#pid24675

(12/10/2013, Saat: 16:32)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hâlâ, ısrarla, ilk günden beri dolmakalem kullanan öğretmenler mevcut Cool
Sağlam, arızası olmayan bir dolmakalem akmaz. Scricks, Sheaffer, Parker, Waterman, Lamy,... akmaz. Pelikan ve Montblanc hiç akıtmaz, mürekkep çok zor kurur bu kalemlerde. Tükenmez gördüm akan, dolmakalem görmedim. Yalnız uçakta basınç farkı olursa, kabin basıncı iyi ayarlanamazsa dolmakalemde taşma benzeri bir durum olabilir, buna dikkat; bu da benim başıma gelmedi, bir keresinde uçta hafif mürekkeplenme olmuştu... Dolmakalem iyidir ("jiletsiz iyidir"e benzedi Smile)
(12/10/2013, Saat: 21:40)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağlam, arızası olmayan bir dolmakalem akmaz. Scricks, Sheaffer, Parker, Waterman, Lamy,... akmaz. Pelikan ve Montblanc hiç akıtmaz, mürekkep çok zor kurur bu kalemlerde. Tükenmez gördüm akan, dolmakalem görmedim. Yalnız uçakta basınç farkı olursa, kabin basıncı iyi ayarlanamazsa dolmakalemde taşma benzeri bir durum olabilir, buna dikkat; bu da benim başıma gelmedi, bir keresinde uçta hafif mürekkeplenme olmuştu... Dolmakalem iyidir ("jiletsiz iyidir"e benzedi Smile)

Cross dolma kalem uçakta iyiyken rotring dolma kalem felaket akıtmıştı uçakta. Uçakta ball point kullanmak her daim mantıklı uni'nin bu tip kalemleri var.

Sent from my iPad using Tapatalk
Panerai Pam000 & Sheaffer Team

2zh07kh.jpg
2209su.blogspot.com
Sovyet dönemi mekanik saatleri üzerine bir blog

www.facebook.com/Leatherworksbyemre
leatherworksbyemre.blogspot.com
Kendi üretimim saat kayışları
Arkadaşlar elimde kartuşlu bir kalem var markası yok. Bu kaleme Avrupa tip denen kartuşlardan aldım pelikan marka. Kartuşu ilk defa taktım kaleme. Üzerinden 24 saat geçmesine rağmen mürekkep hala uca gelmiş değil. Kartuşu taktıktan sonra kalemi dik konumda bıraktım.

Yapmam gereken bir şey var mı? Ne kadar süre beklemeliyim daha ? Böyle olması normal mi ?
www.BarbarosRazors.com

Kalemi daha once kullanmismiydiniz?
Uc/damak kisminda murekkep kurumus olabilir. Sicak/ilik suyla yikamak, hafif sirkeli suda bekletmek, siringayla yukaridan ucun icinden sirkeli suyu enjekte etmek ise yarayabilir. Bunlari yaptiktan sonrada gelmiyorsa hafifce kartusu sıkarim genelde.

(10/01/2014, Saat: 11:07)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar elimde kartuşlu bir kalem var markası yok. Bu kaleme Avrupa tip denen kartuşlardan aldım pelikan marka. Kartuşu ilk defa taktım kaleme. Üzerinden 24 saat geçmesine rağmen mürekkep hala uca gelmiş değil. Kartuşu taktıktan sonra kalemi dik konumda bıraktım.

Yapmam gereken bir şey var mı? Ne kadar süre beklemeliyim daha ? Böyle olması normal mi ?
Yok üstadım kalem yeni, ilk defa kartuş taktım.

(10/01/2014, Saat: 11:15)Marvin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kalemi daha once kullanmismiydiniz?
Uc/damak kisminda murekkep kurumus olabilir. Sicak/ilik suyla yikamak, hafif sirkeli suda bekletmek, siringayla yukaridan ucun icinden sirkeli suyu enjekte etmek ise yarayabilir. Bunlari yaptiktan sonrada gelmiyorsa hafifce kartusu sıkarim genelde.
www.BarbarosRazors.com

İlik suda yikayin yine. Yeni kalemlerin de yikanmasi tavsiye ediliyor. Siringa yontemini yapin, kuruttuktan sonra kartusu hafifce, uctan murekkep gelinceye kadar bastirin. Ben genelde boyle yapiyorum. Nadirde olsa bozuklukda olabilir. Aldiginiz yer dukkansa bir ugrayin.
(10/01/2014, Saat: 11:29)Marvin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlik suda yikayin yine. Yeni kalemlerin de yikanmasi tavsiye ediliyor. Siringa yontemini yapin, kuruttuktan sonra kartusu hafifce, uctan murekkep gelinceye kadar bastirin. Ben genelde boyle yapiyorum. Nadirde olsa bozuklukda olabilir. Aldiginiz yer dukkansa bir ugrayin.

Kalem hediye olarak gelmişti hocam 3 yılı aşkın zamandır duruyor Smile Arızalıysa da çözümünü arayacağız artık.

Önerilerinizi akşam uygulayacağım. Sormak istediğim şey, ucu tamamen çıkararak mı bunu yapacağım yoksa kalemin üst kısmını çıkardıktan sonra kartuşu da çekip geri kalan kısmı (Siyah olan) mı yıkayacağım ?

Kalem şu:

BABALAR-GUNU-AHSAP-TUKENMEZ-VE-DOLMA-KAL...4126_0.jpg
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,490 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: