Kalem takıntılarınız var mı ?
Hem öğrenci hem kalem hastası olunca piyasada ne kadar versatil kalem barsa elimden bir kere geçirmişimdir zannediyorum. Fakat bende silgi ve uç takıntısı da var biraz, malum kalemlerin bütünleyicisi olarak takımda görev aliyorlar.

Şu an Faber Castell TK Fine Vario 0,5 kullaniyorum. Eğer kalem düşürme sıkıntınız yoksa mükemmel bir kalemdir.

Bu arada aman diyeyim yeni Tombow'lardan almayın. Kutuyla beraber kaliteyi de değiştirmişler.
Uzun zamandır kendime klasik tarzda bir Japon kalemi almayı düşünüyordum. Ve sonunda karar verip Sailor 1911 Standard aldım. Müzik uçlu olması ise biraz doğaçlama oldu. Şimdilik iyi anlaşıyoruz. Çok tatlı bir çizgi varyasyonu var ve oldukça ıslak yazıyor. Fotoğrafların kusuruna bakmayın. Işık oldukça kötü.
23kcbaq.jpgb81dz9.jpg2eupg03.jpg
@bleak komşum güzel kararlara imza atmanızı dilerim kaleminiz çok güzel sağlıkla kullanın .
(05/05/2017, Saat: 20:03)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bleak komşum güzel kararlara imza atmanızı dilerim kaleminiz çok güzel sağlıkla kullanın .

Sağolun komşun daha güzelleri sizin olsun.

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@bleak Keyifle, uzun yıllar kullanın. Sailor 1911 çok güzel bir dolmakalem.

Sent from my iPad using Tapatalk
(05/05/2017, Saat: 20:13)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bleak Keyifle, uzun yıllar kullanın. Sailor 1911 çok güzel bir dolmakalem.

Çok sağolun güzel dilekleriniz için. Benim de ilk izlenimim oldukça iyi.

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dolmakalem hususunda kalemleri fetişize edip yazım zevkini aynı derecede etkileyen diğer unsurların göz ardı edilmesi beni biraz rahatsız ediyor açıkçası. Nasıl ki bir mürekkep tek başına yazım zevki sağlamazsa, bir kalemin de kendine uyan mürekkep çekilmeden tamamen fuzuli olduğunu düşünüyorum. Kağıt da tabi ki yazım zevkinin üçüncü temel unsuru. Bu sebeple kağıt ve mürekkep deneyimlerinizi de paylaşırsanız zevkle okurum. Önce ben başlıyorum. Smile
Rhodia dotpad'lerini hemen her dolmakalem sevdalısı bilir yerli markamız Gıpta'nın da uygun fiyatli Archive serisi kaydadeger. Sert kapaklı bu defterler renkli bezle sırt kısmından ciltlenmiş. Minimalist bir tasarıma sahip.  Mürekkep konusunda Rhodia'dan daha emici olsa da neredeyse asla arka sayfaya kanama yapmıyor gölge ise minimum duzeyde. Rengi kırık beyaz. Kağıtların gramajı görece düşük olsa da perdah kalitesi bu eksikliği kapatıyor.
100 yaprak olanı dokuz lira civarına satılıyor. Uygun fiyatı ve piyasa üstü kalitesiyle tavsiyemdir.
j580le.jpg
Sheaffer prelude gibi oldukça ıslak yazan bir kalem ile sonuç sıfır kırçıllanma.
1rs1aq.jpg
Arka sayfada ise çok hafif bir gölgelenme kalıyor.
2uo71xk.jpg
@bleak ne kadar güzel bir konuyu dahil etmişsiniz bu başlığa....defter delisi birisi olarak gittiğim her yerde sadece Dolmakalem, Mürekkepler değil güzel , dolmakalemle yazmaya uygun defterler de bakarım ben.

Çok sayıda farklı defterlerim var (tek kullandığım kalem tipi olan) dolmakalemle yazmaktan keyif aldığım, Şu anda uzaktayım kağıtta yazı örneği gönderemeyeceğim ama benim en favori defterlerimden birisi de Fransız yapımı Rhodia marka olanlar. Bunların küçük hızlı not almaya elverişli olanlardan, daha büyük boy uzun yazılar yazmak için kullanılanlara kadar farklı ebatlarını edinmiştim yıllar önce yurtdışında karşılaştığımda.

Kağıt ağırlığı 80g/m2 olanlarda da arkaya yoğun bir kanama yapmıyor en ıslak dolmakalemle yazıldığında dahi....

Ben tarihselliği ve estetik yapısından dolayı Moleskin defterleri de seviyorum ama onlarda özellikle ıslak dolmakalemlerde belirgin bir kanama var arka sayfaya...Dolmakalemle yazmaya çok uygun değil sayfa ağırlıkları...onları da sayfa arkasına yazmayarak kullanıyorum.

Bu arada bizim gibi defter meraklılarını sevindirecek şekilde nice güzel defterler çıkmaya başladı Türk üreticiler tarafından piyasaya.

Burada farklı defterler üzerine paylaşımlar görmek güzel olacak.

Keyifli haftalar.

PS. Dolmakalem fetişizmi ve mürekkep uygunluğu konusundaki fikirlerinize tamamen katılıyorum. İyi bir dolmakalem, ona en uygun kaliteli bir mürekkep ve yazılacak iyi sayfaları olmayan bir defter olmadan potansiyelini gösteremez.

Dolmakalem olayını severek kullanıyorum ama biraz bilmeden arastırmadan etmeden, acemicesine. Ben tabi defter olayını hic aklıma getirmedim. Komsumun dedigi gibi hep arka sayfaya geciyordu, bende sumnauta komsum gibi tek tarafını kullanmaya baslamıstım. Defter konusunu actıgınıza cok sevindim. Bende aklına gelen olursa temini kolay baska alternatifler var ise paylasmanızı rica ederim.
Rhodia Dotpad özellikle İngiltere üzerinden çok uyguna stoklanıyor.
İkinci olarak önereceğim ise efsane Japon kağıdı Tomoe-River olacaktır, defter formunda bulmak zor ama kağıt tomarı olarak alıp defter yapan çok kişi var dolmakalem sayfamızda.
Ucuz alternatif de kondurmuş olayım rossmann defterler çok ama çok kaliteli dolmakaleme uygun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,461 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: