Kalem takıntılarınız var mı ?
(09/12/2017, Saat: 17:59)Arkomani Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de kıdemli öğrenci olarak kalem ve kırtasiye hastasıyım. Kullandığım silgiden uca, versatilden tükenmeze kadar her şeye takıyorum kafayı. Ama dolma kalem koleksiyonu için biraz daha vaktim var diye düşünüyorum, o iş çok zaman istiyor. Elimden orijinal ve replika olarak cok kalem geçti. Replikaları sadece kasa hissiyatı için alıp ihtiyacı olan bir arkadaşıma paslıyorum direkt. Zira iç mekanizmaları rezalet.

Şu an aktif olarak Rotring Rapid ve Faber Castell Tk-Fine Vario Lux kullanıyorum. Her ikisi de 0,5 ; zaten kalemi 40-45 derece açıyla tuttuğum için 0,7 gibi yazdıkları oluyor bazen. Hızlı not için 0,7 lazım olduğunda Faber Castell Grip 2011'in koyu mavisi devreye giriyor. Bizde de durum şu an için bu. Smile

Sckrikss versatiller rotring ile aynı, daha ucuz ve her kalınlık mevcut inceleyin derim . Koh i noor' u listede göremedim büyük kayıp Smile
(09/12/2017, Saat: 16:51)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mutlu sona ulaşmak üzereyim. Tercihler için son bir el atarsanız sevinirim. Uç olarak M veya F tercih edeceğim. Mürekkep olarak da Diamine veya Pelikan 4001 koyu mavi. Kalıcı yazı için başka mürekkep önerilerini de dinlerim.

Lamy Safari (koyu gri rengi fena değil. Safari forumlarda çok beğenilen bir model)
Waterman (ekonomik ve şık herhangi bir modeli)
Scrikss 35 veya türevi (f/p oranı iyi, memnun olmayan yok gibi. Çok şık renkleri var)
Lamy Al-Star (Kardeşi Safari'den farkını anlamadim. Tipi biraz daha farklı ama ucu ve yazım hissiyatı ile ilgili net bir sonuca ulaşamadim. Yorumlar belirleyici değil)
Kaweco Sport (kağıt seçmeden kayar gibi yazıyor diyorlar)
Platinum Balance (hakkında genel olarak iyi şeyler okudum. Türkiye'de bulabileceğimden emin değilim ama araştıracağım. İnternetten almak istemiyorum)

@dikdik_s Serdar'ım senin önerdiğin kalemin kuyruk kısmı pek hoşuma gitmedi, o yüzden eledim kardeşim. Sağ olasın.

@ahraz Caner'cim yolladığın linkteki Mont Blanc kalemler güzel ama bir iki yere baktım bulamadım. İnternetten almak da işime gelmedi. Elimdeki hissiyatını görmem lazim. Sağ olasın kardeşim.

Evet dostlar; son bir el atın da gönlüm rahat gidip alayım kalemimi artık Smile

Bahsettiğiniz Lamy Lerin uçları aynıdır. O yüzden yazımları aynıdır. Gövde olarak biri plastik diğeri alüminyum olması lazım, bence görsel olarak beğendiğinizi alabilirsiniz. Listenizde f/p oranı en yüksek kalem olarak Lamy diye düşünüyorum. Lamy lerin uçları değişebilir, M den sıkılırsanız örneğin 1.1 italik uç alıp kullanabilirsiniz, değiştirmesi çok kolaydır, uçlar da cüzi fiyatlara bulunabilir.

Pilot 78g veya pilot metropolitan da öneririm. Pilot un ekonomik ve başarılı kalemleridir.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
(09/12/2017, Saat: 20:35)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bahsettiğiniz Lamy Lerin uçları aynıdır. O yüzden yazımları aynıdır. Gövde olarak biri plastik diğeri alüminyum olması lazım, bence görsel olarak beğendiğinizi alabilirsiniz. Listenizde f/p oranı en yüksek kalem olarak Lamy diye düşünüyorum. Lamy lerin uçları değişebilir, M den sıkılırsanız örneğin 1.1 italik uç alıp kullanabilirsiniz, değiştirmesi çok kolaydır, uçlar da cüzi fiyatlara bulunabilir.

Pilot 78g veya pilot metropolitan da öneririm. Pilot un ekonomik ve başarılı kalemleridir.

Lamy' de uçlar aynı değildir. Farklı uç seçenekleri mevcuttur. Fakat diğer dolmakalemlere göre biraz kalındır tüm uçları ...

http://www.kalemkutusu.com/hediye/alisve...reen-21353
(09/12/2017, Saat: 20:39)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lamy' de uçlar aynı değildir. Farklı uç seçenekleri mevcuttur. Fakat diğer dolmakalemlere göre biraz kalındır tüm uçları ...

Hocam safari ve all starlar dan bahsediyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(09/12/2017, Saat: 20:42)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam safari ve all starlar dan bahsediyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Linki tıklayın ve oradaki seçeneklere bakın safaride uç değişiyormu . Aynı şeyden bahsediyoruz.
(09/12/2017, Saat: 20:48)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linki tıklayın ve oradaki seçeneklere bakın safaride uç değişiyormu . Aynı şeyden bahsediyoruz.

Yok farklı şeylerden bahsediyoruz
@Niko üstat
1.
Scrikss

2.
Kawecho

Lamy açıkcası pek tavsiye etmiyorum nedeni bana çivi ile yazıyormuş hissiyatı veriyor .

Ama dur daha seni biraz sıkıntıya sokalım
TWSBİ diyim hemen kaçıyorum
Smile Smile Smile
(09/12/2017, Saat: 18:57)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sckrikss versatiller rotring ile aynı, daha ucuz ve her kalınlık mevcut inceleyin derim . Koh i noor' u listede göremedim büyük kayıp Smile

Şu an için Koh i Noor düşünmüyorum fakat yakın zamanda Sckrikss 93 Multifunction alma niyetim var. Ayrıca kırtasiye segmentli Sckrikss kalemlerin Rotring ile aynı olduğu konusuna katılamayacağım. Smile Graph-x serisi şahsım adına kullandığım en dandik kalemlerden biridir iç mekanizması nedeniyle. Basit bir örnek sadece..
(09/12/2017, Saat: 22:45)Arkomani Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu an için Koh i Noor düşünmüyorum fakat yakın zamanda Sckrikss 93 Multifunction alma niyetim var. Ayrıca kırtasiye segmentli Sckrikss kalemlerin Rotring ile aynı olduğu konusuna katılamayacağım.  Smile  Graph-x serisi şahsım adına kullandığım en dandik kalemlerden biridir iç mekanizması nedeniyle. Basit bir örnek sadece..

Graph-x kullanıyorum ve gayet memnunum. İç mekanizmanın plastik oluşu değil kalemin ömrü ve ergonomisi önemli benim için. 0,3 mm dışında tercihim artık rotring yerine sckrikss . Yıllardır kullanıyorum tık demedi Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,433 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: