Kalem takıntılarınız var mı ?
@furkanY komşum hakkaten imza atması çok hoş bu kalemle yazısı da zor benim için harfler birbirine giriyor Sad

Şimdi d&r a gidiyorum biraz bakınacağım kullanıma izin var mı bilmiyorum farklı marka modelleri deneyip sonra bir tane edinmek isteyebilirim. Uç kısmının farklılıklarını söylediğiniz için teşekkür ederim. Yukarıda @niko komşuma tavsiyeler vardı modelleri tam incelemedim o yazılarıda tekrar okuyup aklıma takılan olursa sorarım. İyi günler... Smile

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
D&R dolmakalem almak için pek (fiyatlandırma ve çeşit açısından) verimli değildir @bekvural komşum. Hangi ildesiniz bilmiyorum ama ülkemizde dolmakalem için bir kaç il merkez üssüdür. İstanbul' da iseniz Sirkeci kırtasiyelerinde ülkeye gelen hemen her markayı bulabilir ve deneyebilirsiniz, bir tane de Moda'da deneyebileceğiniz ve bol çeşidi olan kırtasiye var. İzmir'de iseniz Can Kırtasiye tektir ve en iyilerdendir. Ankara'da iseniz İzmir Caddesi'nde Moda Kırtasiye'ye gidin. Kayseri'de iseniz Halk Ticarethanesi'ne gidin. Buralar dışında size ne denettirirler ( Lamy'nin bazı modelleri hariç) ne de bir kaç piyasayı domine eden ama kalite bazında pek de hak etmeyen marka dışında seçenek sunabilirler. İnternette dolmakalem hakkında bilgilenmeniz için bir kaç blog mevcut, aynı tıraş mevzusu biraz okuyun araştırın sonra bütçe, amaç, göze güzel gelenler gibi köşe taşlarını belirlediğinizde çok daha kolay seçersiniz.Yardım isterseniz çekinmeden buradan veya özel mesaj ile sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olurum. İlk kaliteli mürekkebiniz de benden olsun hatta aldığınızda, camiaya bir kişiyi daha katalım bir kişiyi daha zehirleyelim Smile
@furkanY öncelikle söyleyim birkaç il birkaç kırtasiye dediğinizde Kayseri'nin de içerinde olacağını hiç ummuyordum Smile Halk Ticarethanesi nerede hiç görmedim Kayseri'de yerini biliyor musunuz? Çok pahalı olmamak kaydı ile zaten kalemlerim vardı bir kaç tanede dolma kalem kullanmak fena olmaz. Bastırmadan yazma olayı bitirdi beni Smile
Yani elinizde fazla varsa kaleme karar verebilirsem memnuniyetle hediyenizi kabul ederim şimdiden teşekkür ederim ilginiz için.

Ben hiç gitmedim komşum Kayseri'ye gittigidiyor üzerinden ve telefon ile alışveriş yaptım, Halk Ticarethanesinin yerini maalesef bilmiyorum o yüzden. Ama klasik Anadolu ili olduğu için merkezindeki tek büyük çarşı caddesindedir diye tahmin ediyorum Smile Bu arada bu bahsettiğim yerin özelliği bazı Alman markaların Türkiye dağıtıcısı olmasıdır. Türkiye'de başka hiçbir yerde bulamayacağınız Cleo Skribent ve Lindauer marka kalemler ile Rohrer-Klingner mürekkepler bulunur. Bir de Almanya bağlantısı sağolsun vintage güzel modeller vardır. Sanırım son olarak da Japon Sailor markasını getirttiler. Tüm markalar yok ama olan markaların da bazısı sadece orada var, Mehmet bey de ilgili bir satıcıdır uzun, hoş bir sohbet yapabilirsiniz alışveriş yapmasanız bile.
@furkanY Teşekkür ederim. Şimdi gideceğim 150 200 gibi sizce ne almalıyım? Mümkünse piston tipli veya benim doldur boşalt yapabileceğim. sayfalarca yazı yazabileceğim. Oyuncak gibi değil de ağır başlı bir görünümlü.

Komşum açıkçası 150-200 Tl kısıtlı bir bütçe dolmakalem için, vintage alamazsınız , altın uçlu da alamazsınız. Muhtemelen Lindauer marka çelik uçlu kalemler uygun olacak bütçeniz için, deneyin elinize oturursa, ucu da xf veya f olarak mevcutsa ve denediğinizde pürüzsüzse ( Scrikss'den çok daha iyidir o konuda zaten markanın standartı ama dolmakalem uç topları istisnasız elde cilalanır, en üst seviyede bile tek tük standart dışı uç denk gelebilir, Montblanc ile yaşamışlığım var ) beğenirseniz tavsiye ederim. Piston dolumlu, klipleri ve bandları altın kaplama, siyah renkli klasik görünümlü güzel bir kalemdir.
@furkanY bütçe çok sorun değil aslında şimdi gidince tavsiyenize uyup o marka modele bakacağım aklıma yatarsa çıkabilirim ama çok çıkmak istemiyorum kararsızım iyi birşey alıp almamakta.
Bu ay 2 tıraş aleti aldım hangisini kullanacağım şaşırdım Smile

Komşum siz dediğim marka ve modele bakın, 150-200 arasındadır, esnaf adamdır biraz da pazarlık yapın yanına size Parker, Pelikan gibi pahalı olmayan mürekkeplerden de verebilir ucuza yada ücretsiz olarak. Bu kalem sizi ( kendinizi tutabilirsenizSmile ) ömür boyu da götürür. Kalite veya garanti açısından sıkıntınız olmaz. Üstüne çıkmaya karar vermeden önce bu iyidir.
@furkanY komşum dediğiniz yere gittim. Aynı söylediğiniz gibi sürekli önünden geçtiğim meydan da bir yerdeydi nasıl hiç görmedim bilmiyorum. Neyse girdim ince uçlu pistonlu vintage model dedim 200 ü geçmesin dedim sizin yine sizin dediğiniz markanın ucu altın olmayanı çıkardı hoşuma da gitti. Sonra ucu altın olanı gösterdi yazımlarını test ettim her ne kadar anlamasam da altın uçlunun daha güzel yazısı vardı. Aklım altın uçluda kaldığı için diğerini de almadım çıktım. 150 TL ve 400 TL fiyatları var. Bütçe 400 çıkınca yine onu mu düşünmeliyim yoksa başka marka modele mi yönelmeliyim. Yoksa 150 TL olan model de iyi gibiydi onu alıp hiç kafamı karıştırmayım mı?

liseden beri kullandığım bir kahverangi rotring kalemim var. benim için değerli.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,464 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: