Kalem takıntılarınız var mı ?
Benim toplam iki tane dolma kalemim var,
biri anneannemin evinde bulmus oldugum Mont Blanc Carrera 1970 lerden kalma (set halinde tukenmez ve uclu kalemi ile birlikte)
Anneannem alman oldugu icin onun evinde guzel alman kalemler cikabiliyor, yada dedemin almanyada ogrencilik yillarindan kalmis kalemler.
ornek internet resimi:
AA.jpg

Digeride ebayden toplam $80 almis oldugum 1960 lardan kalma mukemmel durumda Mont Blanc N22
Japonyada cok sayida cok iyi durumda vintage Mont blanc ler satiliyor her hafta
https://www.ebay.com/sch/m.html?_nkw=&_a...rove&rt=nc
ornek internet resimi:
AA2.jpg
Kalemin kağıda her dokunup kalkışında uca rotasyon yaptırarak her dokunuşta kalem ucunun farklı bir tarafıyla yazmayı sağlayan, böylelikle bu tür kalemlerde yazı yazdıkça ucun sürekli tek yönünden yazıldığı için git gide yazının kalınlaşmasına sebep olan sinir bozucu problemi ortadan kaldıran kalem: Uni Kuru Toga Smile

2012 - 2013 gibi GittiGidiyor üzerinden almıştım. Normalde Türkiye satışı yoktu (şimdi var mı bilmiyorum). Ebayda vardı ama, yanlış hatırlamıyorsam o yıllarda paypal sıkıntısı yeni yeni başlıyordu bu yüzden ebay üzerinden daha ucuza alamayıp GittiGidiyor'dan 50 liraya almıştımc2ae2dd892c271362b51931a2aa69dc2.jpg191724b2730a833c45765f313d81cc47.jpg

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu sene sınava hazırlandım. Açıkçası oldukça sıkıcı bir süreçti, ben de günlük uğraşları hobiye dönüştürme şansı elde ettim: Notları dolma kalemle tuttum, geleneksel tıraş ile tanıştım.

Uzun süredir çevrimiçi olamıyordum, bu mesajla dönmüş olayım Smile

Bi' Lamy Safari'm var, çok memnunum. Tek şikayetim, sanki kartuşundaki mürekkep, kullanmasam dahi azalıyor yahu...

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(16/06/2019, Saat: 23:33)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kalemin kağıda her dokunup kalkışında uca rotasyon yaptırarak her dokunuşta kalem ucunun farklı bir tarafıyla yazmayı sağlayan, böylelikle bu tür kalemlerde yazı yazdıkça ucun sürekli tek yönünden yazıldığı için git gide yazının kalınlaşmasına sebep olan sinir bozucu problemi ortadan kaldıran kalem: Uni Kuru Toga Smile

2012 - 2013 gibi GittiGidiyor üzerinden almıştım. Normalde Türkiye satışı yoktu (şimdi var mı bilmiyorum). Ebayda vardı ama, yanlış hatırlamıyorsam o yıllarda paypal sıkıntısı yeni yeni başlıyordu bu yüzden ebay üzerinden daha ucuza alamayıp GittiGidiyor'dan 50 liraya almıştım[

Kalemlere dair tek sıkıntım şu bahsettiğiniz özellikti komşum Smile beni zarara sokacaksınız durduk yere . Not aldım kenara koydum.
(17/06/2019, Saat: 00:57)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kalemlere dair tek sıkıntım şu bahsettiğiniz özellikti komşum Smile beni zarara sokacaksınız durduk yere . Not aldım kenara koydum.
Smile

Komşum baktım da, varmış Türkiye'de. Ama daha pahalı şu an, 70-90 lira civarı. AliExpress'te de aynı civarda fiyatları maalesef

(16/06/2019, Saat: 18:35)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu forum mükemmel bir yer, ne kadar çok ortak zevklerimiz var.

2004-2005 ler gibiydi herhalde ne zaman aldım hatırlamıyorum ama o zamandan beri Lamy dolmakalemi mi bende severek kullanıyorum, hatta geçen hafta eski uç atlama yapmaya başladığı için yeni uç ve  piston aldım
Yeni kaleminiz hayırlı olsun...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

@Pisporsuk Ustad mesajinizi yeni farkettim, arada atlamisim. cok tesekkur ederim. Siz de yeni urunlerinizi guzel gunlerde kullanin.
(16/06/2019, Saat: 20:57)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim toplam iki tane dolma kalemim var,
biri anneannemin evinde bulmus oldugum Mont Blanc Carrera 1970 lerden kalma (set halinde tukenmez ve uclu kalemi ile birlikte)
Anneannem alman oldugu icin onun evinde guzel alman kalemler cikabiliyor, yada dedemin almanyada ogrencilik yillarindan kalmis kalemler.
ornek internet resimi:
AA.jpg

Digeride ebayden toplam $80 almis oldugum 1960 lardan kalma mukemmel durumda Mont Blanc N22
Japonyada cok sayida cok iyi durumda vintage Mont blanc ler satiliyor her hafta
https://www.ebay.com/sch/m.html?_nkw=&_a...rove&rt=nc
ornek internet resimi:
AA2.jpg

Güzel kalemler komşum. Her model dolmakalemim olmasına rağmen tek bir eksiğim var: Mont blanc.
Yurt dışından almak istemiyorum. Türkiye'de de bu kadar temizi yok.
Saygılar.
(18/06/2019, Saat: 10:56)batucan72 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel kalemler komşum. Her model dolmakalemim olmasına rağmen tek bir eksiğim var: Mont blanc.
Yurt dışından almak istemiyorum. Türkiye'de de bu kadar temizi yok.
Saygılar.

Sirkeci PTT yanı Aydın Han'da Murat Bey vardır,
dolma kalem tamircisi
geçenler de uğradığımda elinde çok güzel 2.el dolam kalemler vardı
Montblanc markası da dahil
Yolunuz düşerse uğramanızı tavsiye ederim
Fiyatlar sıfırı ile karşılaştıralamıyacak kadar uygun ve bir sürü çeşit vardı
hatta birkaç kalemi sordum Murat beye "bunlar sıfır mı diye güldü ikinci el dedi"
ama kendi mi tuttum, zor olsada birşeyler almadan çıktım dükkandan Big Grin
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Kalem çizmek de zevkli bir iş Smile Çok cart bişi oldu ama render için vakit ayıramadım.

2ihrton.jpg
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,489 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: