Kalem takıntılarınız var mı ?
(25/10/2019, Saat: 16:08)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat bey çok şık bir duruşu var. Jinhao'nun modellerini çok beğenirim ben ama bu onlardan da şık duruyor. Ellerinize sağlık.

Teşekkürler, aslında daha çok mekanizma konusunda çalışıyorum, ama şimdilik fotoğraf değerleri yok. Bence önemli olan uç, damak ve piston parçaları ve akışkanlık hesaplamalarının iyi yapılması. Tüm dolma kalem uçları pres yöntemi ile yapılıyor, damak kısımları ise ebonit malzemeden, ben farklı şekilde çalışacak bir mekanizma üzerine çalışıyorum. Eğer istenilen yazım kalitesine ulaşırsa, gövde üreticilerinin takdirine sunacağım.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Piston demişsiniz ama evrensel piston sistemi üzerine mi çalışıyorsunuz yoksa sıfırdan yeni bir piston sistemi mi acaba?
Ayrıca merakla bekliyorum. Smile
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(08/11/2019, Saat: 09:24)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Piston demişsiniz ama evrensel piston sistemi üzerine mi çalışıyorsunuz yoksa sıfırdan yeni bir piston sistemi mi acaba?
Ayrıca merakla bekliyorum. Smile

Piston standart, özel bir çalışma değil. Haznesi değişebilir. Çekmeli yerine çevirmeli olabilir. Asıl önemli olan, damak ve uç kısmı. Tasarım farklılığı orada oluşuyor. Uç ile kastım rodyum top değil yarık dahil tüm kısmı kast ediyorum. Sadece şuan ki yapmaya çalıştıklarım modellerde yaylanma durumu yok. Kimi dolma kalem kullanıcıları bu yaylanma olayını çok seviyorlar. Ancak yapacağım malzeme çok sert olacağı için yaylanma özelliği bulunmayacak. Renk olarak yine altın krom karışımı olacak. Boyutlarında bir değişiklik olmayacak.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Hevesli bir dolmakalem kullanıcısı olmanın yanında tutkun bir Rocnel kullanıcısı olarak sonuçları delicesine Smile) bekliyorum.

~SB
Esneklik daha çok kaligrafi tarzı yazanların istediği birşey. Ancak ben doğru bulmuyorum zamanla bastırma ve esnetme nedeniyle uç eğiliyor ve uçla damağın arasındaki mesafe açılıyor. Bu da daha çok mürekkep bırakmasına neden oluyor kalemin. Tungsten uçlar baya esnek ama çok çabuk deforme oluyor.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Altta yer alan retro tasarım dolma kalemler çok hoşuma gidiyor. Babamın vardı bir tane yeşil ve metalik renkli. Ortaokuldayken kaybettim. Sonra da dolma kalem sevdasına hiç tutulmadım. Geçenlerde yine geltir zehriyle platinum preppy aldım ve çok hoşuma gitti yazı yazmak onunla.

Kaco konusu açılmışken biraz inceledim ve altta bağlantısını paylaştığım retro tasarımlı gizli uçlu kalemi beğendim. Tavsiye eder misiniz? Ya da bunun yerine gizli uçlu alabileceğim başka model tavsiye edebilir misiniz?

https://s.click.aliexpress.com/e/Woj2vGhBH
(08/11/2019, Saat: 14:19)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Esneklik daha çok kaligrafi tarzı yazanların istediği birşey. Ancak ben doğru bulmuyorum zamanla bastırma ve esnetme nedeniyle uç eğiliyor ve uçla damağın arasındaki mesafe açılıyor. Bu da daha çok mürekkep bırakmasına neden oluyor kalemin. Tungsten uçlar baya esnek ama çok çabuk deforme oluyor.

Bunu duyduğum iyi oldu. Ben de altın uçlu kalemleri hiç sevmiyorum. Çünkü altın yaylandıktan sonra eski şekline gelememe sorunu yaşatabiliyor. Dediğiniz gibi mürekkep akış seviyesini de etkiliyor. İstenilenden daha fazla mürekkep akıtmaya da başlayabiliyor. Çelik sanki yine candır gibi geliyor Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Bu kalemler hakkında bilgi verebilecek olan var mı acaba ?
2562dcaf77a2d7856e12875da24e4358.jpg0b79ff9b640052e94a13c3b2944e2829.jpg260bc348f809ef3058bfa7dd49595833.jpg7c506ec4f6bff7e180991359aac65726.jpgaa1044633bffaa9c6dcccaf102bba143.jpg34148638e9f9dab67514abc062fb15d9.jpgad9671c769633418ca4b64876ad70a79.jpg0051ae0041223e11ccf782d44be0c1b6.jpg80eafa4c0e0c2f1d7f91e109a2a4b532.jpg
Nesini merak ediyorsunuz? Ona göre yazalım dilerseniz. Muhtemelen dördü de birbirinden farklı kartuş kullanan kalemler. Sheaffer, Parker, Pilot ve Pelikan.

Fiyatlar benim dolmakalem alıp durduğum zamana göre ikiye katlandığı için onları kestiremiyorum gerçi.

~SB
(16/11/2019, Saat: 22:16)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nesini merak ediyorsunuz? Ona göre yazalım dilerseniz. Muhtemelen dördü de birbirinden farklı kartuş kullanan kalemler. Sheaffer, Parker, Pilot ve Pelikan.

Fiyatlar benim dolmakalem alıp durduğum zamana göre ikiye katlandığı için onları kestiremiyorum gerçi.

~SB

Yani ekonomik değerleri var midir. Temizleyip kullanmaya değer mi. ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,460 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: