Kalem takıntılarınız var mı ?
(11/04/2013, Saat: 22:16)tamer26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar pilot shaker almayı düşünüyorum. Resimde gözüken ve sizlerin kullandığı model 0,5 mm uç kullanıyor sanırım. Bu benim için çok ince, şuan Faber'in TK-Fine 9719 modelini kullanıyorum, 0,9 mm uç ile Smile Pilot Shaker'in 0,7 modeli ise biraz daha farklı sanırım bunu kullanan var mıdır, ergonomisi nasıldır?

ofispilh317k.jpgofispilh317m.jpg

Dostum tabi yine paşa gönlün bilir ama madem sormuşsun bu kalemi alırsan eğer senin için özel bir kalem olmayacaktır. Herhangi bir kalemdir o. Lise sonda dershaneye giden adamın deneme sınavı çözdüğü kalem olacaktır o.

Ben bunu şeye benzetiyorum aslında annem çok eskiden bir bulaşık makinesi almıştı ilk versiyonlardan. Çok pahalıydı. Hala onu kullanıyor evinde. Lakin benim aldığım hiçbir bulaşık makinesi annemin o basit üç fonksiyonlu dehşet bulaşık makinesinin eline su dökemiyor. Herşeyiyle(özellikle malzeme kalitesi) şimdikilerden üstün. Bunu günlük hayatta kullandığın bir çok üründe gözlemleyebilirsin. Forumdakilerde bana katılacaktır. 0.5'e alışırsın gel gerçek shaker bulalım sana.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(12/04/2013, Saat: 01:35)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum tabi yine paşa gönlün bilir ama madem sormuşsun bu kalemi alırsan eğer senin için özel bir kalem olmayacaktır. Herhangi bir kalemdir o. Lise sonda dershaneye giden adamın deneme sınavı çözdüğü kalem olacaktır o.

Ben bunu şeye benzetiyorum aslında annem çok eskiden bir bulaşık makinesi almıştı ilk versiyonlardan. Çok pahalıydı. Hala onu kullanıyor evinde. Lakin benim aldığım hiçbir bulaşık makinesi annemin o basit üç fonksiyonlu dehşet bulaşık makinesinin eline su dökemiyor. Herşeyiyle(özellikle malzeme kalitesi) şimdikilerden üstün. Bunu günlük hayatta kullandığın bir çok üründe gözlemleyebilirsin. Forumdakilerde bana katılacaktır. 0.5'e alışırsın gel gerçek shaker bulalım sana.

Haklısınız sanırım hocam, fakat 0.5'e alışması zor geliyor. Hatta şöyle ki 0.7 kullandığımda bile devamlı uç kırar oldum sürekli 0.9 kullanmaktan. Bu fotoğraftaki Shaker'ı sipariş ettim zaten pek pahalı birşey de değil 15 TL. Bir denemek lazım fakat muhtemelen 0.5 shaker'ı da yakın zamanda edinirim.
tamerkamisli.blogspot.com
Atlas kalemleri görünce içim bir hoş oldu.

Bir yazida okuduklarimdan aklimda kaldigi kadari ile en uzun sure boyunca orta gelir seviyesini asamamis 2 yi ülkeden biriyiz, yani abimizim dediği zengin çocuk halk çocuğu örneği doğrudur,

Kimseye politik yönlendirme yapmak niyetinde değilim,

Sadece düşünün neden sadece 1-2 kişi rotring vs kullanirken milyonlar atlas kullanmistir,

Anormal saçma sapan bir düzen var bu dünyada, sadece kabul edip sorgulamadigimiz.
(12/04/2013, Saat: 01:35)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum tabi yine paşa gönlün bilir ama madem sormuşsun bu kalemi alırsan eğer senin için özel bir kalem olmayacaktır. Herhangi bir kalemdir o. Lise sonda dershaneye giden adamın deneme sınavı çözdüğü kalem olacaktır o.

Hocam selamlar, bu kalemi denemek için aldım. En azından elim hem ince uca hemde shake mekanizmasına alışmış olur. Kullanım olarak oldukça rahat bir kalem ama dediğiniz gibi benim için özel bir kalem olmayacak Smile En güzeli bunda biraz zaman geçirdikten sonra gerçek bir Shaker almak.
Bugün 30 TL'ye aldım, tek kelimeyle harika bir kalem.

18022010155228J2QDJD.jpg
Bu pilot Shaker i sormak için başlığa girmiştim ki, merakımı giderdim iki tane hediye geldi de bugün. Big Grin

Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Kurşun kalem ile ilgili özel bir takıntım yok , ofiste odun kalemlerden bulunduruyorum , ilk okuldaki gibi kullanmak hoşuma gidiyor.

Ancak Dolma kalem takıntım var , Lamy safariyi günlük kullanımda çok beğenirim , ayrıca bir tanede Graf von Faber Castell ebony wood dolma kalemim var , eşimin bana 30. yaş gün hediyesiydi , 7 yıldır keyifle kullanırım.
Ben son bir yıldır iş yerimde Cross edge kullanıyorum.

Evde kitap okurken Lamy roller ve yine Lamy dolma kalem favorim...
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Benim dolmakalem ve kurşun kalem koleksiyonum var. Tükenmez vs kalemleri seviyorum. Kalem ya kurşun olacak, ya mürekkepli. Mürekkepli kalem de dolmakalemdir, diğerleri onun taklidi. Çok sayıda Montblanc, Pelikan, Waterman, Eversharp, Tropen, Kaweco, Diplomat, Sovrani, Sheaffer, Parker, .. dolma ve kurşun kalemim var. 1.18mm kurşun kalem bulursam, elimde olmayan, hemen alırım. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,433 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: