Kalem takıntılarınız var mı ?
Yanındaki Pelikan hangi model? Ben bir M800 almak istiyorum ama, çok pahalı. Kaweco'yu küçümsemeyin. Kalitelidir.
İstanbul'da iyi bir usta var, isterseniz bakayım bilgilerine?
(27/09/2013, Saat: 19:05)Marvin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alip goturmek icin degil bir harf yazmak icin bile vermeyin! Big Grin

Babaların yorumu aynı, Smile

Dolma kalem başkasına verilmez, raconu böyle diyorlar.
(27/09/2013, Saat: 20:22)puukko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27/09/2013, Saat: 19:05)Marvin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alip goturmek icin degil bir harf yazmak icin bile vermeyin! Big Grin

Herkesin yazı şekli farklı. Bastırması, kalem tutuş eğimi. Dolmakalem Size alışır. Başkası kullanırsa alışkanlık bozulur.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Bugün de benim Lamy elimden yere düştü. Ucu eğildi. Yeni uç almam gerekecek. Gündelik çok sevdiğim kalemimdi. F/m olarak çok üstün bir kalemdir lamy safari.
"Disariya takim-malzeme verilmez" "İsteme benden veresiye dost kalalim olesiye"

Saka biryana pipo, dolmakalem, ustura hele hele fatboy&slim bilmeyen ellere verilmemeli sanki Smile

dolma kalem koleksiyonları hakkında seyrettiğim bir belgeselde dolma kalemlerin uçlarının kullanan kişinin kalemi tutuş açısına bağlı olarak zaman içinde eğildiğini, ve kullananın tipik el yazısı için en doğru şekle girdiğini, bu nedenle de dolma kalemlerin en kişisel eşyalardan birisi olarak kabul edilmesi ve başkaları ile ortak kullanılmaması gerektiğini dile getirmişlerdi.
memleket kurtulana kadar siyah
(27/09/2013, Saat: 20:36)anesthesia Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

dolma kalem koleksiyonları hakkında seyrettiğim bir belgeselde dolma kalemlerin uçlarının kullanan kişinin kalemi tutuş açısına bağlı olarak zaman içinde eğildiğini, ve kullananın tipik el yazısı için en doğru şekle girdiğini, bu nedenle de dolma kalemlerin en kişisel eşyalardan birisi olarak kabul edilmesi ve başkaları ile ortak kullanılmaması gerektiğini dile getirmişlerdi.

Aynı belgesel olabilir. Ben çok keyif alırım seyrederken.

http://m.youtube.com/watch?v=Ew0SFryhBBw...w0SFryhBBw
(27/09/2013, Saat: 20:21)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstanbul'da iyi bir usta var, isterseniz bakayım bilgilerine?

Tesekkur ederim, kendim halledecegim gibi gozukuyor. Kaweco sevdigim bir kalem benimde ufak tefek olduguna bakmayin kesinlikle biyundan buyuk isler beceriyor. Yanindaki Pelikan Level 65 ti. Artik uretilmiyor. İthalatci firmada son 20-25 tane kaldi. Hangi modeli alacaksaniz İstanbuldaysanizdogrudan tahtakalede ithalatcidan almanizi tavsiye ederim.
Şurayı okudum ya kalem takıntımı farklı yöne çekmeye başladınız hemen Big Grin dolmakalemvari bir güzellikte yazdığı için jel kalemleri çok severdim uni um-153 stokladıydım her ders imza attığım için ama sınıf defterini doldururken kalın geliyor. Burada da dolma kalemleri okuyunca d&r'da kasanın arkasındaki lamy'ler gözümün önüne geldi burada da görünce kendisini yorumlarını da okuyayım dedim, o eskiden akan kalemler geçmişte kalmış artık dolma kalemler safariler akmıyormuş diye okuyunca niyetlendim, napayım ne edeyim dostlar bir safari alayım mı güzel mi cidden bu kalemler Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PELİKAN TÜKENMEZ KALEM İÇİ YEDEĞİ 237 ayçiçeği 4 4,433 20/05/2018, Saat: 22:07
Son Yorum: keklik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: