www.tirasol.com
PTT çok iyidir diyemem belki ama tüm samimiyetimle söylüyorum o pek pahalı kargo firmalarının tamaından iyidir. yurtiçi, mng, aras hepsi de beş para etmez. UPSi filan fena değil ama o da her zaman el altında değil. bir de sürat kargoyu deneyeceğim. o da yaramazsa artık heralde bir daha kargoya eşya vermem.
Saygılar
(13/11/2011, Saat: 11:06)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beni + 80 TL zarara soktular. İlki gelmiyor diye 2. bir tane daha aldım. Bu arada sizin postane iyi çalışıyor olabilir ama Antalya'da durum böyle. BUraya gelen paketler tam 1 hafta PIM'de bekliyor. Bu durumu PTT web sitesinden şikayet ettim tenezül edip yanıt bile vermediler. Ayrıca yolda kaybolan kayıtsız posta sayısı yüzbinleri bulmuş. Nette kısa bir arama yapın. Devletin hangi kurumu adam gibi çalışmış ki bu güne kadar PTT çalışsın? PTT'den memnun olan ilk defa sizi görüyorum. Smile

Saygılar...
(13/11/2011, Saat: 12:28)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PTT çok iyidir diyemem belki ama tüm samimiyetimle söylüyorum o pek pahalı kargo firmalarının tamaından iyidir. yurtiçi, mng, aras hepsi de beş para etmez. UPSi filan fena değil ama o da her zaman el altında değil. bir de sürat kargoyu deneyeceğim. o da yaramazsa artık heralde bir daha kargoya eşya vermem.
Saygılar
(13/11/2011, Saat: 11:06)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beni + 80 TL zarara soktular. İlki gelmiyor diye 2. bir tane daha aldım. Bu arada sizin postane iyi çalışıyor olabilir ama Antalya'da durum böyle. BUraya gelen paketler tam 1 hafta PIM'de bekliyor. Bu durumu PTT web sitesinden şikayet ettim tenezül edip yanıt bile vermediler. Ayrıca yolda kaybolan kayıtsız posta sayısı yüzbinleri bulmuş. Nette kısa bir arama yapın. Devletin hangi kurumu adam gibi çalışmış ki bu güne kadar PTT çalışsın? PTT'den memnun olan ilk defa sizi görüyorum. Smile

Saygılar...

Bölgeden bölgeye değişiyor olabilir. İlginçtir burada da en memnun kaldığım kargo Yurtiçi kargo. Smile Mesela istanbuldan bir şey alıyorum GG'den falan, bugün kargoya verildiyse ertesi gün kesinlikle kapıya geliyor. Ben Yurtiçi kargo'da daha 1 günü geçen kargo görmedim. O kadar iyi çalışıyor buradakiler. Demek ki bölgeden bölgeye değişiyor. Gerçi olsun 2 tane olsun. Biri yedek duruyor. Belki düşse kırılsa tekrar aynısından getirtmek zorunda kalmam işte.

Saygılar.
evet
örnek vermek gerekirse. ptt aracılığı ile ingiltereden gelen kargo ingiltereden postaya verilmesinin (royal mail) ardından tam 6 gün sonra elime geçti-dikkatinizi çekerim normal posta. oysa yurtiçi kargo denen lanet firma denizliden bir kargoyu araya hafta sonu filan da girmemesine rağmen tam 4 günde üstelik bir sürü de rezillikle getirdi. 4. gün artık canıma tak etti arabaya atladım ve şehiriçinde dağıtım kamyonlarının peşinde koştum. artık siz düşünün. öyle rezil bir firma. eğer ben almasam daha da getirecekleri yoktu. 3 gün kargom şehrin içinde dolandı durdu.
dahası ingiletereden gelene 9.5 lira ödedim, denizliden gelene 10 lira.
Saygılar

(13/11/2011, Saat: 12:33)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bölgeden bölgeye değişiyor olabilir. İlginçtir burada da en memnun kaldığım kargo Yurtiçi kargo. Smile Mesela istanbuldan bir şey alıyorum GG'den falan, bugün kargoya verildiyse ertesi gün kesinlikle kapıya geliyor. Ben Yurtiçi kargo'da daha 1 günü geçen kargo görmedim. O kadar iyi çalışıyor buradakiler. Demek ki bölgeden bölgeye değişiyor. Gerçi olsun 2 tane olsun. Biri yedek duruyor. Belki düşse kırılsa tekrar aynısından getirtmek zorunda kalmam işte.

Saygılar.

Bu memurların hepsi böyle aslında. Salla başını al maaşını... SSK'yı mahkemeye verip kazandığımız gibi bu kurumu da veririz.. Yeterki bana ait kayıtlı bir şey kaybolsun.
Arkadaşlar eğer ptt olmasa o dediğiniz ürünlerin çoğu gümruğe takılır ve biraz sıkıntınız olur ptt olduğu için sıkıntısız geciyor özel kargolarla isterseniz bı deneyin bakın ömrünüzden ömür gidiyomu -)) ptt de sistem fena değildir hatta iyi bile sayılır.
Ufak bi ayrıntı eğer zamanınız varsa takip numarasından dağıtıcıya verilerek dağıtıma çıktıyı gördüğünüz anda gidip bulunduğunuz ptt dağıtım merkezinden alın 25 ınden 3 une kadar olan zaman dağıtıcının kargoyu alıp size getirmesi arasındaki süredir siz 25 ınde takip no ile giderseniz ürünü alırsınız beklemnize gerek yok.
(30/11/2011, Saat: 17:24)goldenflame Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar eğer ptt olmasa o dediğiniz ürünlerin çoğu gümruğe takılır ve biraz sıkıntınız olur ptt olduğu için sıkıntısız geciyor özel kargolarla isterseniz bı deneyin bakın ömrünüzden ömür gidiyomu -)) ptt de sistem fena değildir hatta iyi bile sayılır.
Ufak bi ayrıntı eğer zamanınız varsa takip numarasından dağıtıcıya verilerek dağıtıma çıktıyı gördüğünüz anda gidip bulunduğunuz ptt dağıtım merkezinden alın 25 ınden 3 une kadar olan zaman dağıtıcının kargoyu alıp size getirmesi arasındaki süredir siz 25 ınde takip no ile giderseniz ürünü alırsınız beklemnize gerek yok.

UPS ile Almanya'dan elektronik ürün 1 haftada kapıma kadar geldi. Sayfada 7 gün yazıyordu 7. gün kapımdaydı...

İşte şu cihazı aldım. Ortadaki üzerinde rakamlar olan şey.

Aldıgım yer: http://www.aquatuning.de/

scythe-kazemaster13.jpg

Sadece bana ait kayıtlı bir şeyi kaybetmelerini istiyorum. Ama kayıtlı ürün kaybetmezler, kaybedemezler...
(30/11/2011, Saat: 17:40)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/11/2011, Saat: 17:24)goldenflame Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar eğer ptt olmasa o dediğiniz ürünlerin çoğu gümruğe takılır ve biraz sıkıntınız olur ptt olduğu için sıkıntısız geciyor özel kargolarla isterseniz bı deneyin bakın ömrünüzden ömür gidiyomu -)) ptt de sistem fena değildir hatta iyi bile sayılır.

UPS ile Almanya'dan elektronik ürün 1 haftada kapıma kadar geldi. Sayfada 7 gün yazıyordu 7. gün kapımdaydı...

İşte şu cihazı aldım.

Aldıgım yer: http://www.aquatuning.de/

scythe-kazemaster13.jpg

Sadece bana ait kayıtlı bir şeyi kaybetmelerini istiyorum. Ama kayıtlı ürün kaybetmezler, kaybedemezler...

hemen bir piyango alın hep böle şans yanınızda olmaz Shy

(30/11/2011, Saat: 17:44)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Türkiyenin her yerinden bana gelen kargolar büyük çoğunlukla ertesi gün teslim oluyor elzem bir durum olmadıkça ve bu tüm kargolarda gecerli. PTT'den ise uluslararası transferde çok memnunum 300 den fazla postada 2-3 kayıp onlarda eminim gönderici hatalı göndermiştir.
Kargolardaki sıkıntılı durumun genel olarak ilden ile ve çalışanlarla ilgili olduğunu düşünüyorum. ilgili müdürlüklere yapılabilecek bilgilendirme ve şikayet başvurularında bu gecikmeler kesinlikle ortadan kalkacaktır eminim.Artık günümüzde tüm kargolar takipli ve 4-5 gün teslim süreleri çok uzun bir zaman.

Evet istanbula kadar güzel geliyor çok hızlı ve normal... İstanbuldan da diğer şehirlere hızlı dağılıyor ama şehirden şehire teslim süresi çok büyük fark gösteriyor.
tüm forum takipçileri ve yorumcularına selam ederim, uzunca bir süredir forumu takip ediyorum aslında ama nihayet bugün bir üyelik aldım, geç kaldığım için forum sahiplerinden özür dilerim herşeyden önce.

sıra geldi soruma: yurtdışından bir internet sitesinden sipariş ettiğimiz ürünün gümrükte takılmaması için ne yapmalıyız (birkaç zamandır jiletli ustura ile traş olan birisi olarak artık usturaya geçmeye karar verdim, ama 200dolar para vereceğim ürünün elime ulaşması için bi de gümrük memuruna rüşvet vermeyi pek yediremem kendime) sadece ustura değil yurdum piyasasında bulunmayan (ilkokul mezunu gümrük memuruna göre şarbon/kimyasal silah/uyuşturucu madde olmadığını ispatlamaızı isteyebileceği) ürünlerin elimize ulaşması için uyguladığınız yol nedir, yoksa sadece şans mı??

tirasol sitesi için fikrim: bu forum ile çok anlaşacağını sanmıyorum nitekim ıslak tıraş tutkunu olsaydı zaten koleksiyonlerler için diye bir köşe kurarlardı, tamaen ticari amaçlar için açılmış bir sitedir, umarım replika satmaz.
memleket kurtulana kadar siyah
anesthesia hoş geldin dostum. Ben yurtdışından hiç alışveriş yapmadım ama yapan deneyimli forumdaşlarımız çok. Onlar soruna yardımcı olacaktır. eskiuye3315 üstad bir konu başlığında bunu epey ayrıntılı anlatmıştı diye hatırlıyorum.
Bu arada nickin Metallica'nın ölen basçısı Cliff'in eski bir kaydının ismi.Big Grin Beni eski günlere götürdü. Şu an dinliyorum..
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: