Aşılar, Vitamin ve Gıda Takviyeleri
(12/05/2020, Saat: 16:26)Kaya42 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Venatura markasından, ester c vit, d3k2 vit, çinko-bakır, demir, omega3 kullanıyorum. Venatura markasını araştırmanızı tavsiye ederim komşular. En doğal ve katkısız şekilde ürün sunuyorlar.

Bende natures supreme ürünleri kullanıyordum. Ama Ve natura kesinlikle daha iyi. Zaten uzmanların geri bildirimleri sonucu özel üretildi bu marka

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bir multivitamin çalışması, günde 1 multivitamin alanlarda almayanlara göre %18 kanser riski nedeniyle sonlandırıldı diye okumuştum. Takip ettiğim kadarıyla zaten bağırsakta sıkıntı yoksa, ya da metabolizmada, vitamin takviyesine gerek yok. Tabi doktor önermediği sürece genel kullanımdan söz ediyorum. Bunlar kendi okuduğum kadarıyla kişisel görüşlerim elbette. Lütfen okumadan ve uzman görüşünü almadan itibar etmeyin.

Kişisel olarak, iyi uyku, düzenli fiziksel aktivite ve spor, az stres, günde 6 porsiyon meyve sebze temel taşlar. Bağırsak sağlığı içinse lahana ya da çiğ lahana suyu inanılmaz toparlayıcı oluyor. Ayrıca elmanın kararan yeri bağırsaklar için inanılmaz yararlıymış.
(16/05/2020, Saat: 20:02)utkb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir multivitamin çalışması, günde 1 multivitamin alanlarda almayanlara göre %18 kanser riski nedeniyle sonlandırıldı diye okumuştum. Takip ettiğim kadarıyla zaten bağırsakta sıkıntı yoksa, ya da metabolizmada, vitamin takviyesine gerek yok. Tabi doktor önermediği sürece genel kullanımdan söz ediyorum. Bunlar kendi okuduğum kadarıyla kişisel görüşlerim elbette. Lütfen okumadan ve uzman görüşünü almadan itibar etmeyin.

Kişisel olarak, iyi uyku, düzenli fiziksel aktivite ve spor, az stres, günde 6 porsiyon meyve sebze temel taşlar. Bağırsak sağlığı içinse lahana ya da çiğ lahana suyu inanılmaz toparlayıcı oluyor. Ayrıca elmanın kararan yeri bağırsaklar için inanılmaz yararlıymış.

Normal şartlarda dediğinize katılıyorum komşum ama...

“Ama”sını şöyle açıklayayım;

1. Hibrit ve GDO lu tohumlar,
2. Bu tohumlar için kimyasal ilaçlar (pestisitler) ve kimyasal gübreler (nitrat olanlar)
3. Nadas yapılmaması.
Gibi nedenlerle ne besinde ne de toprakta olması gereken mikro besinler olmuyor ne yazık ki. Birde buna kötü pişirme koşullarını eklersek “ama” sını açıklamış olurum komşum.
Whey protein tozu kullanan ve önerisi olan var mı?
Optimum Gold fiyatı çok artmış ki memnundum aslında. Piyasada ne idüğü belirsiz bir sürü ürün var. Hammaddesi iyi, güvenilir , f/p olarak başarılı whey protein markaları hangileri sizce?
(14/09/2020, Saat: 12:15)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Whey protein tozu kullanan ve önerisi olan var mı?
Optimum Gold fiyatı çok artmış ki memnundum aslında. Piyasada ne idüğü belirsiz bir sürü ürün var. Hammaddesi iyi, güvenilir , f/p olarak başarılı whey protein markaları hangileri sizce?
Komşum kendim diyetisyen ve antrenörlerimin kontrolüyle kullanıyorum,marka olarak big joy uygun f/p ürünü olarak belirlediğimiz marka olmuştu bundan öncesinde piyasada hatrı sayılır birçok marka kullanmışımdır ancak artan kur ve gümrük vergiler sayesinde biraz bütçeyi sıkmak gerekti.Sample olarak bazı tedarikçiler deneme amaçlı veriyorlardı şimdi nasıl bilmiyorum ben genel olarak gaineri hariç l-creatine kadar kullandım memnunum araştırın veya deneyin derim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mr. olympiaya vs. hazırlananlar haricindeki kişilerin takviye almasını ben gereksiz buluyorum. 6 yıllık fitness geçmişimin son 2 yılında hiçbir takviye kullanmadım. Daha önceki senelerde de yılda ortalama bir kutu protein tozu ve creatin almışımdır. Az da olsa gelişime etkisi olabilir ama parasının karşılığını vermez ve uzun süreli kullanımda organları yorar kanaatindeyim. Sağlık amaçlı antrenman yapan ve görsel beklentisi çok yüksek olmayan kişiler sadece beslenme ile gerekli protein, karbonhidrat ve yağı alır. Özellikle yeni başlayanlar için ilk bir yıl fiziksel gelişim çok hızlı olduğundan takviye alsa da almasa da değişimi konusunda tatmin olur. Daha sonra devam ederse ilk yılda elde ettiği fiziksel gelişimi çok daha uzun bir zamanda alacağını görür zaten. Bu sürede anabolikler dışında takviye de alsa pek bir şey değişmez. Anaboliklerin zararları da zaten malum. Takviyeye karşın antrenman, beslenme ve uyku kalitesi çok daha önemlidir. Ayrıca, bir süre spor yapıp istediği vücudu elde edip sporu bıraktıktan sonra da bu işin espirisi yok. Kas hafızası kazanmış olurlar başka da pek bir şey olmaz. Bir süre sonra eski haline dönerler. Bu nedenle yapılacak olan egzersizler tüm yaşama yayılması gerekir. Sadece yaşa göre yapılacak spor değişebilir. Gençken fitness, crossfit, dövüş sporları vb yapılırken yaş alınca bisiklet, tempolu yürüyüş ve yüzme vb yapılabilir. Şahsen önceliğim sağlık amaçlı olduğu için ve bedenim elverdiği sürece de ölene kadar spor yapmayı düşündüğüm için halimden memnunum. 37 yaşındayım. Haftada 3 gün düzenli olarak ortalama 1 saat kadar antrenmanımı yaparım, haftada bir gün de halı saha maçına gittiğim dönemler oluyor. Bana yetiyor. TV karşısında pineklemekten iyidir. Arada da trekking, yüzme vs oldu mu gayet iyi oluyor. Bu yazdıklarım gençlere belki pek uymaz ama orta yaşlardaki komşularım için kendi şartları doğrultusunda bir yol göstermesini umut ediyorum.
TemeT NoscE
@sudüşleri Son derece doğru , yerinde tespitlerde bulunmuşsunuz.. Birkaç ekleme yapacağım nacizane. MR. Olympia ya hazırlanan adamların protein tozuyla vs işi olmaz. Onlar hayvan gibi yerler. Sizin de bildiğiniz ve belirttiğiniz üzere Bu işin püf noktası iyi ve kaliteli yemek , iyi - verimli antrenman. Fazlasını isteyen bunları yaparken anabolik-steroid kullanmalı. Diğer unsurlar para ve zaman kaybı olur. Lakin ne gerek var? Zaten salonlarda vs de whey proteindir, aminoasittir vs kullanan kesim genelde salona yeni başlayan , sporculuk geçmişi olmayan kesim. Whey protein çok iki arada bir derede kalınan , beslenmenin yetersiz olduğu bir noktada yalnızca takviye amaçlı alınabilir ancak asla beslenmenin alternatifi değildir. Kalori hesabı yapabilen sporcu zaten o proteini fazlasıyla alacaktır. Ayrıca protein ve vitaminlerin vücut tarafından emilimi kompleks bir olaydır. Çoğu idarla suya gider.

Yaşa bağlı spor türünden ziyade şiddeti ve metodolojisi değişir. Antrenman da 6 round sparring yapan 25 inde ki boksörün performansıyla , 45 indeki boksörün aynı olmaz. ( tüm şartlar sabitken mantığı çerçevesi altında) dolayısıyla spor icra edilmeye devam edilebilir ama bu ayni şiddette- tempoda olmayacaktır. Misal Ahmet Enünlü yle Serdar Aktolga aynı şiddette antrenman yapabilirler mi ? Mümkün değil ancak ikisi de aynı sporu vücutlarının elverdiği ölçüde yapmaya devam etmekteler.

Bu arada harika bir spor hayatınız var. Gerçekten takdire şayan, bu bilinç artıyor toplumda.
(14/09/2020, Saat: 16:25)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @sudüşleri Son derece doğru , yerinde tespitlerde bulunmuşsunuz.. Birkaç ekleme yapacağım nacizane. MR. Olympia ya hazırlanan adamların protein tozuyla vs işi olmaz. Onlar hayvan gibi yerler. Sizin de bildiğiniz ve belirttiğiniz üzere Bu işin püf noktası iyi ve kaliteli yemek , iyi - verimli antrenman. Fazlasını isteyen bunları yaparken anabolik-steroid kullanmalı. Diğer unsurlar para ve zaman kaybı olur. Lakin ne gerek var? Zaten salonlarda vs de whey proteindir, aminoasittir vs kullanan kesim genelde salona yeni başlayan , sporculuk geçmişi olmayan kesim. Whey protein çok iki arada bir derede kalınan , beslenmenin yetersiz olduğu bir noktada yalnızca takviye amaçlı alınabilir ancak asla beslenmenin alternatifi değildir. Kalori hesabı yapabilen sporcu zaten o proteini fazlasıyla alacaktır. Ayrıca protein ve vitaminlerin vücut tarafından emilimi kompleks bir olaydır. Çoğu idarla suya gider.

Yaşa bağlı spor türünden ziyade şiddeti ve metodolojisi değişir. Antrenman da 6 round sparring yapan 25 inde ki boksörün performansıyla , 45 indeki boksörün aynı olmaz. ( tüm şartlar sabitken mantığı çerçevesi altında) dolayısıyla spor icra edilmeye devam edilebilir ama bu ayni şiddette- tempoda olmayacaktır. Misal Ahmet Enünlü yle Serdar Aktolga aynı şiddette antrenman yapabilirler mi ? Mümkün değil ancak ikisi de aynı sporu vücutlarının elverdiği ölçüde yapmaya devam etmekteler.

Bu arada harika bir spor hayatınız var. Gerçekten takdire şayan, bu bilinç artıyor toplumda.

Yorumunuz ve görüşleriniz için teşekkür ederim komşum. Ben Mr. Olympia derken uç örnek vermek amacıyla söyledim. Dediğiniz gibi protein tozu vs. onları kesmez Smile Esasen uzun yıllar profesyonel olarak vücut geliştirme yapmayacaksanız ve yarışmalara katılmayacaksanız gerek yok demek istedim, yoksa anabolik-steroid alsa bile Mr. Olympiaya katılacak yeterlilikte adam çıkması zaten çok zor. Yaşa bağlı kısmı da siz daha iyi açıklamışsınız. Aslında benim de demek istediğim yaş arttıkça antrenman şiddeti azalmalı ama bırakılmamalı demekti. Ben daha çok spor geçmişi olmayanlar için yaşa uygun örnek vermek istedim. Uzun yıllar vücut geliştirme geçmişi olan birisi 50-60 yaşına gelse dahi yine şiddetli sayılabilecek şekilde antrenman yapmaya devam edebilir. Tabii ben gerektiğinden fazla vücudu zorlama taraftarı değilim. Tek bir iş yapmıyoruz sonuçta. Sakatlanırsak hem antrenman yapamayız hem de profesyonel olarak yaptığımız işimizde bize sıkıntı çıkartır. Ayrıca, sporu hayatımıza entegre edip uzun vadeli olarak düşünürsek kendinizi çok da zorlama gereği hissetmeyiz ve o zaman yaptığımız antrenmanlardan keyif alabiliriz. Özellikle ağır spor yapmayan bir insan için ise hekim tavsiyesi olmadan vitamin vs. almak pek mantıklı değil. Kan tahlilinizde eksik varsa çıkar zaten ve ona göre alabilirsiniz. Mesela B12 eksiğiniz varsa açığı kapatana kadar alırsınız ve faydasını da görürsünüz elbette ama hayatınızı vitaminlere ve gıda takviyelerine bağlı olarak geçirmek yerine onlara ihtiyaç duymayacak veya en az ihtiyaç duyacak şekilde devam edebilmek en doğrusudur. Bunu da sağlamanın en önemli kısmı hareketli bir yaşam. Eğer benim gibi işiniz gereği oturuyorsanız o zaman da bir şekilde spor yapmanız lazım. Beslenme ve uyku kalitesi ile beraber spor yapmak bir çok fiziksel ve ruhsal hastalığı önlemeye yardımcı olur ve yaşlanınca kambur dolaşmazsınız. Hatta bazı yaşıtlarınız yürüyemezken siz turlara katılırsınız. Sonuç olarak geleceğimizi elbetteki bilmiyoruz, çok sağlıklı da olsak belki bir kaza geçirip ömür boyu felç kalabiliriz ama böyle bir şeyin başımıza gelip gelmeyeceğiniz de bilmediğimiz için biz her daim yaşam kalitemizi arttırmak için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Kaç yıl yaşayacağımızı belki değiştiremeyiz ama nasıl yaşayacağımızı değiştirebiliriz...

Tıraş ile vitamin ve gıda takviyesi alımını ilişkilendirdim ve şunu söylemek istiyorum. Sağlığına dikkat etmeden yaşayıp sürekli vitamin ve gıda takviyesi kullanmak tıpkı kartuşlularla tıraş olup sonrasında ciltte oluşan sorunlar için dermatoloğa gitmeye ve onun verdiği ilaçlar ile tedavi olmaya benziyor. Tıraş tarzınızı yani hayat tarzınızı değiştirmediğiniz sürece bu kısır bir döngü gibi devam eder. Hatta uzun vadede kullanıma bağlı yan etkiler görülür. Ancak, geleneksel şekilde tıraş olursanız bu sorunlarla karşılaşma olasılığınız hemen hemen hiç olmaz ve daha hafif takviyelerle (aftershave gibi) mutlu mesut yaşarsınız Smile
TemeT NoscE
(14/09/2020, Saat: 12:26)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kendim diyetisyen ve antrenörlerimin kontrolüyle kullanıyorum,marka olarak big joy uygun f/p ürünü olarak belirlediğimiz marka olmuştu bundan öncesinde piyasada hatrı sayılır birçok marka kullanmışımdır ancak artan kur ve gümrük vergiler sayesinde biraz bütçeyi sıkmak gerekti.Sample olarak bazı tedarikçiler deneme amaçlı veriyorlardı şimdi nasıl bilmiyorum ben genel olarak gaineri hariç l-creatine kadar kullandım memnunum araştırın veya deneyin derim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler hocam. Bigjoy ürünlerine rastladim nette ama bir fikrim yoktu. Hardline, supplementler ve scitec ile ilgili genelde iyi şeyler okudum. Biraz araştırıp birini tercih edeceğim artık. En son 270 civarına aldığım Optimum 440 civarına gelmiş. Kesinlikle kemer sıkmak lazım. Protein proteindir sonuçta
(14/09/2020, Saat: 15:32)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mr. olympiaya vs. hazırlananlar haricindeki kişilerin takviye almasını ben gereksiz buluyorum. 6 yıllık fitness geçmişimin son 2 yılında hiçbir takviye kullanmadım. Daha önceki senelerde de yılda ortalama bir kutu protein tozu ve creatin almışımdır. Az da olsa gelişime etkisi olabilir ama parasının karşılığını vermez ve uzun süreli kullanımda organları yorar kanaatindeyim. Sağlık amaçlı antrenman yapan ve görsel beklentisi çok yüksek olmayan kişiler sadece beslenme ile gerekli protein, karbonhidrat ve yağı alır. Özellikle yeni başlayanlar için ilk bir yıl fiziksel gelişim çok hızlı olduğundan takviye alsa da almasa da değişimi konusunda tatmin olur. Daha sonra devam ederse ilk yılda elde ettiği fiziksel gelişimi çok daha uzun bir zamanda alacağını görür zaten. Bu sürede anabolikler dışında takviye de alsa pek bir şey değişmez. Anaboliklerin zararları da zaten malum. Takviyeye karşın antrenman, beslenme ve uyku kalitesi çok daha önemlidir. Ayrıca, bir süre spor yapıp istediği vücudu elde edip sporu bıraktıktan sonra da bu işin espirisi yok. Kas hafızası kazanmış olurlar başka da pek bir şey olmaz. Bir süre sonra eski haline dönerler. Bu nedenle yapılacak olan egzersizler tüm yaşama yayılması gerekir. Sadece yaşa göre yapılacak spor değişebilir. Gençken fitness, crossfit, dövüş sporları vb yapılırken yaş alınca bisiklet, tempolu yürüyüş ve yüzme vb yapılabilir. Şahsen önceliğim sağlık amaçlı olduğu için ve bedenim elverdiği sürece de ölene kadar spor yapmayı düşündüğüm için halimden memnunum. 37 yaşındayım. Haftada 3 gün düzenli olarak ortalama 1 saat kadar antrenmanımı yaparım, haftada bir gün de halı saha maçına gittiğim dönemler oluyor. Bana yetiyor. TV karşısında pineklemekten iyidir. Arada da trekking, yüzme vs oldu mu gayet iyi oluyor. Bu yazdıklarım gençlere belki pek uymaz ama orta yaşlardaki komşularım için kendi şartları doğrultusunda bir yol göstermesini umut ediyorum.

Kesinlikle size katılıyorum. Eğer herhangi profesyonel bir spor yaşantınız ve kozmetik görüntü takıntınız yoksa, her şey tam kararında yapıldığında yeterli oluyor. fazladan multi-vitamin almaya gerek yok. Rejimini yeterliyse, aldığınız fazla vitaminler üre yoluyla dışarı atılır. Kısaca pahalı bir çişiniz olur. Anabolikler zaten konunun başka boyutu oralara girmenin hiç gereği yok. Ben de küçüklüğümden beri (41 yaşımdayım) hafta da 4-5 defa spor yapan bir insan olarak (2 gün vücut ağırlığı, 2 gün hit, 1 streching ve movement) beslenme, dinlenme ve egzersizi tam hakkıyla yaptığınız zaman bir şeye ihtiyaç duyacağınızı zannetmiyorum. Belli bir yaştan sonra, zaten idmanlar kulvar değiştirip, kuvvet (patlayıcılık içeren yani "güç" egzersizleri değil), kuvvet devamlılığı, kardiyo ve esnekliğe bağlanılıyor. Hayat sizi oraya otomatik olarak yönlendiriyor.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: