Aşılar, Vitamin ve Gıda Takviyeleri
Zorunlu değildi ama sağlık personeline öncelikli olarak geldi. Ben de tedbir oldun diye yaptırmıştım, çok keşke dedim.
Spor yaptığım dönemlerde pek cok takviye kullandim. Psikolojik ya da degil olumlu etkileri olmuştur. Aklimda kalan spirulina ve ginseng oldu.
Spirulina doganin mucizesi olarak kabul ediliyor. Bilinen en güçlü antioksidan her besinden daha fazla protein ve mineral iceriyormus. Yuksek oranda demir ve b grubu vitamine sahip. Spirulina mavi yesil deniz alglerinden uretiliyor. Aztekler yogun miktarda tuketirlermis. En iyisi hawaian spirulina diye biliyorum. Turkiyede de ege universitesi uretiyor. Eskiden kutu kutu alirdim. Cok pc basinda zaman gecirdigim zaman iyi gelirdi. Çünkü radyasyon uzaklastirici etkisi de varmis.
Reklam gibi oldu biraz ama spirulina icin soylenenler boyle.
Hiçbir gıda takviyesi kullanmıyorum, tavsiye de etmiyorum. Dogada hiçbir besleyici unsur saf halde besinlerde bulunmaz değişik oranlarda bulunur. Bir kişi sadece kendi yöresinde yetişen besinlerden beslenirse(tek yönlü beslenmediği sürece) sağlıklı beslenebilir. Bu nedenle dünya sağlık örgütü yöresel beslenmeyi önerir. Çünkü besinleri bölgeler ve ülkeler arası nakletmek besin fiyatlarını çok artırır. Hele Türkiye gibi her şeyin yetiştiği bir ülkede insanların normal günlük hayatında ek gıda takviyesine ihtiyacı olduğunu iddia edenler bence samimi değil. Ev yapımı yoğurt, kefir, hakiki zeytinyağı, tereyağı ve bolca sebze meyve yiyin keyfinize bakın Smile
Krill yağı bakıyorum bu aralar. Eklem problemlerim için

Sent from my iPhone using Tapatalk
Tetanoz aşısı eczanelerde var.Eczacılar koldan yapıyor.(hastaneyle uğraşmam derseniz)
Her 5 yılda bir tavsiye ediliyor.
@ooppss Hocam siz oldunuz mu ?
Benim ihtiyacım olabilir, riskli gruptayım Big Grin
www.BarbarosRazors.com

(26/10/2014, Saat: 00:56)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim ihtiyacım olabilir, riskli gruptayım Big Grin

Hocam siz bıraktınız usturayı artık,mongoz dan tetanoz bulaşmaz Big Grin
usturacılar düşünsün Cool
Tetanoz'un semptomlarını ve gelişim sürecini bilmiyorum açıkçası. Son dönemlerde kapmış olmayayım da Big Grin
www.BarbarosRazors.com

Direkt götürüyor diyorlar,haftasında Big Grin
Kolay kolay olunmuyormuş fakat oldu mu %30 oranında goodbye Confused
(11/09/2014, Saat: 14:55)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiçbir gıda takviyesi kullanmıyorum, tavsiye de etmiyorum. Dogada hiçbir besleyici unsur saf halde besinlerde bulunmaz değişik oranlarda bulunur. Bir kişi sadece kendi yöresinde yetişen besinlerden beslenirse(tek yönlü beslenmediği sürece) sağlıklı beslenebilir. Bu nedenle dünya sağlık örgütü yöresel beslenmeyi önerir. Çünkü besinleri bölgeler ve ülkeler arası nakletmek besin fiyatlarını çok artırır. Hele Türkiye gibi her şeyin yetiştiği bir ülkede insanların normal günlük hayatında ek gıda takviyesine ihtiyacı olduğunu iddia edenler bence samimi değil. Ev yapımı yoğurt, kefir, hakiki zeytinyağı, tereyağı ve bolca sebze meyve yiyin keyfinize bakın Smile

Bence de.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: