Aşılar, Vitamin ve Gıda Takviyeleri
Sporcu destekleri de bu başlığa dahilse eğer kullandığım bir iki ürüne yorum yapayım belki birinin işine yarar.

Pharmaton: Biliyorum sporcu ürünü değil ama bir ara ginseng ve multi vitamin olayi patlayınca yoğun arkadaş tavsiyesi üzerine başlayıp 6 ay kadar kullandım hazir yeri gelmişken yazayım dedim. Bence hic faydası yok yada ben hissedemedim ki diğer komşuların dediği gibi ülkemiz gibi her türlü meyve ve sebzenin yetişip yendiği bir yerde gerekte yok. Ayrıca aç karna içilirse felaket mide bulantısı yapıyor.

Universal - Animal Pump: İcinde türlü türlü şey var amacı ağırlık egzersizlerinde belli noktalarda takıldığınız zamanlar 1 kür (1 kutu) kullanıyorsunuz ve harika sonuçlar elde ediyorsunuz en azından bende öyle oldu=) Spordan 30dk-1saat önce alınıyor hem enerji veriyor hem yorulmuyorsunuz. 1 saat ağır antrenman sonrası hala çıkıp 5-10km koşası geliyor insanın. Dipnot: Sırf spor salonunda değil başka yerlerde de çok enerjik ve performanslı oluyor insan=D

Universal - Pak: Gel abi gel ne ararsan var diye çığıran satıcılar gibi bu üründe de ne ararsanız var, vitamini, minerali, yağı vs her şeyden bolca mevcut. Ben haftada 6 gün 1.5 saat kadar ağırlık çalışıyordum ona rağmen bana çok fazla gelen bir ürün. Daha ağır ve yoğun spor yapanlar için uygun olabilir.

Glutamin: Marka önemli mi bilmiyorum ben en ucuzu optimum marka kullanıyordum ve çok faydasını gördüm. Yatmadan 5 adet içince o gün ne kadar spor yaptığınız önemli değil pamuk gibi kalkıyorsunuz.

TwinLab-Creatine: içime sinmeden kullandığım tek ürün. Marka olarak değil ama kreatin ürün olarak fos gibi geliyor bana. Bir arkadaşla beraber kullanmıştık ikimizde kullanmayı bırakınca bize kattıklarını kaybettiğimizi gördük. Ben bir daha kullanmam.

BSN - NO XPLODE: Tam bir enerji bombası. Bu da vücudda at dopingi etkisi yapan ürünlerden. Animal Pump'ın güç değil sadece enerji veren versiyonu. Yoğun miktarda kafein ve şeker içeriyor. 2 kutu kullandım, ilk kutu inanılmaz etkiliyken sonra doz arttırımına rağmen ayni etkiyi görmedim. Bunun aksine Pump hem bu kadar kimyasal değil hem performansı hiç düşmüyor her kutu aynı.

Scivation - Xtend: Her şeyden önce tadı harika (karpuzlusu). Yarısını Spordan 15-20 dakika önce diğer kısmını spor esnasında içiyoruz, spor boyu bir ferahlık bir enerji sağlıyor. Öyle pump veya NO Xplode etkisi beklemeyin zaten kulvarları da farklı. Bu ürünü kullanırken ekstra BCAA ve glutamin almaya gerek yok içinde yeteri kadar var yinede ekstrası kişiye kalmış.

Bunların içinden Pump, Glutamin ve Xtend'i tekrar kullanırım. Fazla uzun olmamıştır umarım, okuduğunuz için teşekkürler
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(26/10/2014, Saat: 00:55)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ooppss Hocam siz oldunuz mu ?
Askerde yapıyorlar. 10-20 yıl koruyucuğu olduğu söyleniyor(hatırlatma dozunun).
Onun haricinde çivi batması vs şikayetiyle hastaneye gittiğinizde de yapıyorlar. Genellikle genel aşılama programlarına uyarım. Başka özel aşı yaptırmam(hepatit b hariç).
Ben Etiyopya ya gitmeden önce hudut sağlık mecburi aşıları yapmıştı. Tetanoz ile birlikte 5-6 tane aşı yaptılar. Sene 2011 di. Yani bir sene daha rahatça usturalarimi kullanabilirim. Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Beyler merhaba,
Bu ara kendimi çok yorgun hissediyorum, bir bitkinlik bacaklarda bir huzursuzluk.. 3sene önce solgarin 2000yazan vitamini kullanmistim cok karisik ve kötu kokan bir vitamindi. Fazla ve gereksiz destegin böbreklere zarar verdigini duydum. Halsizlik için beni zinde hissettirecek bir takviye öneriniz var mi?
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(01/04/2015, Saat: 17:06)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler merhaba,
Bu ara kendimi çok yorgun hissediyorum, bir bitkinlik bacaklarda bir huzursuzluk.. 3sene önce solgarin 2000yazan vitamini kullanmistim cok karisik ve kötu kokan bir vitamindi. Fazla ve gereksiz destegin böbreklere zarar verdigini duydum. Halsizlik için beni zinde hissettirecek bir takviye öneriniz var mi?

Varsa öyle bişi bende isterim ama iştah açmayacak kilo aldırmayacak

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
@zorba58,
Tıp ilerledi,bir doktora görünün Rolleyes

(01/04/2015, Saat: 17:06)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler merhaba,
Bu ara kendimi çok yorgun hissediyorum, bir bitkinlik bacaklarda bir huzursuzluk..  3sene önce solgarin 2000yazan vitamini kullanmistim cok karisik ve kötu kokan bir vitamindi. Fazla ve gereksiz destegin böbreklere zarar verdigini duydum. Halsizlik için beni zinde hissettirecek bir takviye öneriniz var mi?
@ihtilaf doktorluk bisey yok.
@tipsol iyi olurdu ama dimi.
Saglikli beslenmek imkansiz tempoya ayak uyduracam diye bahar mahar derken yorgun dusuyor insan.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Su "now" marka urunlerı turkıye de bulabılecegım bır adres bılen var mı ?
bir gün Balık yağı (omega 3-6 ) diğer gün 1000 mg c vitamini , balık yağı vücutta yağ yakımını hızlandıran tek yağdır , faydaları saymakla bitmez , ancak bir çok firma (tamamına yakını ) bu yağı çiflik balıklarından üretmekte , bu balıklar ise beselnmeleri gereği ağır metallaer içermekte buna dikkat etmeli ( vedat milorun ellerinin titreme sebebi ağır metallerdir) , c vitamini ise özellikle sigara içenlerde mutlaka 1000mg alınmalı , bu miktar maalesefki limon mandalin portakal tüketmek ile alınabilecek bir rakam değil , ancak calsiyum sandoz alındığında yanındaki kalsiyum fazla gelebilir bu sebeple çinko v.b li olanlar rotasyona sokulmalı , c vitamini immunal sistem destekleyicisi ve saymakla bitmeyen faydaları vardır..Çabuk hasta olmak istemiyorsanız , vücudunuzun herşeye daha dayaıklı olmasını istiyorsanız immunal sistemi kuvvetlendirecek takviyeye ihtiyacınız var demektir.İmmuneks iyi bir alternatiftir.

Protein alımı ise önemlidir , ağırlık çalışanlar kilolarının 1,5 katı kadar gram proteini almalılardır , masa başı hareketsiz yaşayanlar ise kilo* 0,70 ile 1 arası gayet yeterlidir fazlası gut hastalığına sebebiyet verebilir.Protein yiyeceklerden rahatlıkla tamamlanabilir buradadikkat edilmesi gereken sadece hayvansal proteinler (et süt yumurta v.b)değilde bitkisel proteinlede gün içinde mutlaka tüketilmelidir (kuru bakliyat v.b.)

Bunlar kaba bilgilerdir her insanın yaşam biçimi sağlık durumu farklı hikayelede olduğu için ne olusa olsun bir beslenme uzmanı yada doktordan yardım alınmalıdır.

Saygılarımla.
Protein ise vücut tek seferde max. 30 gr ını kullanabilir tek seferde bu gramın üzerinde alınacak miktarın fazlası değerlendirilmeden atılacaktır dolayısı ile gün içinde parça parça minumum 3 er saat aralıklarla alınmalıdır.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: