Parfüm arayışı
(17/01/2013, Saat: 01:48)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17/01/2013, Saat: 01:40)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17/01/2013, Saat: 01:26)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: zorba58 bir dahaki sefere polo blue'yu bulmaya çalış.

tamam. zor mu bulunuyor dostum

Eh biraz. 3. sınıf raf ürünlerinin yanına pek koymazlar. Bak markafoniye, limangoya parfüm kampanyalarına hep aynı parfümler. Sürmü çok ama kalite yok. Çünkü kaliteli olan ya bilinmez, ya pahalı gelir, iki durumda da satışı az olacağından fazla getirilmez. Böylelikle bulması da güçleşir.

Sevilde 75liği 130 lira fena fiyat değil.

http://www.mizu.com/ralph-lauren-polo-bl...kek-parfum ?? nasıl
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(16/01/2013, Saat: 22:11)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/01/2013, Saat: 20:41)yarhasan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/01/2013, Saat: 20:20)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/01/2013, Saat: 19:53)yarhasan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende parfümden anlıyan arkadaşlar için

Nikos sculpture hakkında yorum istiyorumm?

rezalet, 3. sınıf sentetik kimyasal bomba, koşarak kaç.

peki herkez neden bu kadar beğeniyor?

övgü alan bi parfüm yakın çevremde

herkesin beğendiği herkesin anladığıdır. İstisnalar haricinde bayağı olan herşey çoğunluk tarafından sevilir, asıl güzel olana ise kalabalıktan sıyrılıp araştıranlar kavuşur. Ayrıca herkes denilen genel kullanıcının parfüm tecrübe düzeyi ne kadar, ne kadar parfüm kullanmışlar, parfümleri analiz etme, notaları ayırt etme yetisine sahipler mi, eski parfümleri kullanmışlar mı, sınırlı üreitm parfümleri kullanmışlar mı, başyapıt olarak kabul edilen parfümlerden haberleri var mı, beğendikleri parfümlerin içinde adı geçen notaların gerçekte nasıl koktuklarını biliyorlar mı?

Yoksa bu "herkes" her hafif parfüme limon/tıraş kolonyası, her ağır parfüme hacı yağı benzetmesi yapan güruh mu? Daha yazayım mı? :sleepy:

Renault da çok satıyor, güzel bir marka mı?

İyi parfümler için gucci, yves saint laurent, hermes, guerlain, creed, ralph lauren, comme des garçons gibi markalara bakının. Sonrasında niche markalar gelir.

Parfmle ilgili olanlar saklınotalar bloguma göz atsınlar haberleri yoksa.

Kardesım sana katılıyorum
Blogunu her hafta takıp edıp yenı yorumladıgın parfumleri de merak ve hayranlılıkla okuyorum
20 senedır hergun parfum kullanan (askerlık surecınin buzun bir kısmı da dahıl) bır hasta olarak arayıp da bulamadıgım bır blog saklınotalar.Hatta bu form ile de lord kardesımın sayesınde tanıstım.
Buradan kendısıne huzurunuzda tesekkur etmek ıstıyorum. Bir de soru eklemek ıstıyorum cumleme :
Evde tam saymadım ama 15-20 kadar koku var.Bazılarını aldım 2-3 sene oldu %20 oranında felan kullandım.Bunun koku kalıcılıgı ve kalıtesıne olumsuz bır etkısı olur mu acaba? Bu arada kokuların bulundugu mekan yatak odası komıdın uzerı.Gunes gormuyor ve kalorıfer petegınden de uzakta.
Sayılar
Selamlar
(17/01/2013, Saat: 10:36)burakoner0681 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/01/2013, Saat: 19:53)yarhasan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende parfümden anlıyan arkadaşlar için

herkesin beğendiği herkesin anladığıdır. İstisnalar haricinde bayağı olan herşey çoğunluk tarafından sevilir, asıl güzel olana ise kalabalıktan sıyrılıp araştıranlar kavuşur. Ayrıca herkes denilen genel kullanıcının parfüm tecrübe düzeyi ne kadar, ne kadar parfüm kullanmışlar, parfümleri analiz etme, notaları ayırt etme yetisine sahipler mi, eski parfümleri kullanmışlar mı, sınırlı üreitm parfümleri kullanmışlar mı, başyapıt olarak kabul edilen parfümlerden haberleri var mı, beğendikleri parfümlerin içinde adı geçen notaların gerçekte nasıl koktuklarını biliyorlar mı?

Yoksa bu "herkes" her hafif parfüme limon/tıraş kolonyası, her ağır parfüme hacı yağı benzetmesi yapan güruh mu? Daha yazayım mı? Sleepy

İyi parfümler için gucci, yves saint laurent, hermes, guerlain, creed, ralph lauren, comme des garçons gibi markalara bakının. Sonrasında niche markalar gelir.

Blogunu her hafta takıp edıp yenı yorumladıgın parfumleri de merak ve hayranlılıkla okuyorum
20 senedır hergun parfum kullanan (askerlık surecınin buzun bir kısmı da dahıl) bır hasta olarak arayıp da bulamadıgım bır blog saklınotalar.Hatta bu form ile de lord kardesımın sayesınde tanıstım.
Buradan kendısıne huzurunuzda tesekkur etmek ıstıyorum. Bir de soru eklemek ıstıyorum cumleme :
Evde tam saymadım ama 15-20 kadar koku var.Bazılarını aldım 2-3 sene oldu %20 oranında felan kullandım.Bunun koku kalıcılıgı ve kalıtesıne olumsuz bır etkısı olur mu acaba? Bu arada kokuların bulundugu mekan yatak odası komıdın uzerı.Gunes gormuyor ve kalorıfer petegınden de uzakta.
Sayılar
Selamlar

Bazılarının söylediğiüzere parfümlerin 2-3 sene raf ömrü falan yoktur. Çorba değildir ki bozulsun. Bugün hastaları 30lu yıllardan kalma parfümleri bulup kullanabiliyorlar. Zaman geçtikçe parfümde bir takım değişimler olur. İlk yıllarındaki ataklığına sahip olmaz, vuruculuğu da biraz azalır. Turnçgil gibi hafif esasnlar kendilerini ilk zamanlarındaki kadar gösteremezler. Parfüm daha uyumlu daha az köşeli hale gelip yumuşak. Belki fark edilirliği ya da kalıcılığı az bir miktar azalabilir. Bunlar 10 yıl veya daha üzeri zamanda olur. Aynı şarap gibi düşünün, yıllandıkça harman daha oturup, yumuşar.

Tabi bu yazdıklarım doğru koşullarda saklandığı taktirde. Güneşte, sıcakta, nemli ortamda bırakılırsa bozulacaktır. Bende 15 seneden daha eski minyatürler var hala kullanıyorum, aynı ürünün son 3-4 sene önce üretilen versiyonuyla arasında koku olarak fark yok. Belki çok da bir zayıflama, yumuşama var. Tabi burada parfümün kalitesi de önemli. 3. sınıf yapay harmanlı parfümlerde kimyasallardan dolayı durum daha farklı olabilir.

Parfümlere verilen son kullanma tarihi biraz ticari, biraz da zorunluluktan. Üretilen herşeye bir son kullan a tarihi verilmek zorunda bildiğiniz üzere. Yoksa şap'a, tıraş sabununa da yazıyorlar 5-6 yıl ömür ama sorunsuz kullanılıyor. Hata geçen 100 yıllık colgate marka tıraş tozunu köpürtüp sorunsuzca tıraş olan birisinin videosunu paylaşmıştım forumda.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(17/01/2013, Saat: 15:12)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17/01/2013, Saat: 10:36)burakoner0681 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Yoksa bu "herkes" her hafif parfüme limon/tıraş kolonyası, her ağır parfüme hacı yağı benzetmesi yapan güruh mu? Daha yazayım mı? Sleepy

Sayılar
Selamlar

Bazılarının söylediğiüzere parfümlerin 2-3 sene raf ömrü falan yoktur. Çorba değildir ki bozulsun. Bugün hastaları 30lu yıllardan kalma parfümleri bulup kullanabiliyorlar. Zaman geçtikçe parfümde bir takım değişimler olur. İlk yıllarındaki ataklığına sahip olmaz, vuruculuğu da biraz azalır. Turnçgil gibi hafif esasnlar kendilerini ilk zamanlarındaki kadar gösteremezler. Parfüm daha uyumlu daha az köşeli hale gelip yumuşak. Belki fark edilirliği ya da kalıcılığı az bir miktar azalabilir. Bunlar 10 yıl veya daha üzeri zamanda olur. Aynı şarap gibi düşünün, yıllandıkça harman daha oturup, yumuşar.

Tabi bu yazdıklarım doğru koşullarda saklandığı taktirde. Güneşte, sıcakta, nemli ortamda bırakılırsa bozulacaktır. Bende 15 seneden daha eski minyatürler var hala kullanıyorum, aynı ürünün son 3-4 sene önce üretilen versiyonuyla arasında koku olarak fark yok. Belki çok da bir zayıflama, yumuşama var. Tabi burada parfümün kalitesi de önemli. 3. sınıf yapay harmanlı parfümlerde kimyasallardan dolayı durum daha farklı olabilir.

Parfümlere verilen son kullanma tarihi biraz ticari, biraz da zorunluluktan. Üretilen herşeye bir son kullan a tarihi verilmek zorunda bildiğiniz üzere. Yoksa şap'a, tıraş sabununa da yazıyorlar 5-6 yıl ömür ama sorunsuz kullanılıyor. Hata geçen 100 yıllık colgate marka tıraş tozunu köpürtüp sorunsuzca tıraş olan birisinin videosunu paylaşmıştım forumda.
yazmıs oldugunuz bılgıler ıcın tekrar tesekkurler edıyorum
Merhabalar,

CdG Sherbet Cinnamon'u denemeni tavsiye ederim.
i coloniali mango nun sabununa olan hastalığım neticesinde emülsiyonunu aldım lakin sadece deodrantı var bu markanın bunun kokusuna benzer kolonya veya parfüm var mıdır bildiğiniz
Dior sauvage ı denedim dün gerçekten güzel bi koku yapmışlar ama be yazıkki benim üzerimde dk durmuyor koku anladığım kadarıyla benim cilt yapıma uygun değil Sad ama kokusu güzel deneyin derim arkadaşlar
Dior sauvage efsane olmuş cidden.
Merhaba Üstadlar, Parfüm arayışı başlığı iyi olmuş. Benim de nacizane bir kaç sorum olacak. İlk gençlik yıllarımda Benetton-Colors Man kullanırdım. Üzerimde iyi dururdu ve kalıcılığı çok iyiydi. O zamanlar gece gezdiğim için sık sık bana parfümüm sorulurdu. Sonra Benetton çalıştığı firmayı değiştirdi. (önceleri fransız yapımıydı-sonra italyan yapımı oldu) Berbat bir şey oldu. Ayrıca bende 40 yaşına geldim. Şimdi onun yerine benzer akorlarda yenisini arıyorum. Fikri olan varsa dinlemeye hazırım.
Tarçin kokusu seven arkadasim.
Pineud Bay Rum,bildigin tarcin suyu. Bilgine kardesim.

Cook pardon guncelleme. Isimleri karistirdim.Pinaud Bay Rum, tarcin degil karanfil kokusu. Direk karanfil suyu yogunlugunda. Ben sevdim. Karanfil sevenlere tavsiye ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parfüm Dubaiden Kahve Yemenden ihtilaf 58 29,984 23/06/2016, Saat: 21:58
Son Yorum: blaster
  Parfüm Blogları eggman 18 9,011 05/03/2016, Saat: 22:53
Son Yorum: ahraz
  AÇIK PARFÜM UMUT_ 6 1,865 17/02/2016, Saat: 15:30
Son Yorum: FurkanErdem
  düzenli parfüm kullanan var mı burakoner0681 39 22,180 17/05/2012, Saat: 12:33
Son Yorum: hiçOLMAKhiç

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi