Lazer Epilasyon
Boyun bölgesi sürekli tahriş olanlar ne kadar dikkat etse de girdap şeklinde çıkan sakallardan dolayı kızarıklık yaşayanlar ben çözümü epilasyonda buldum. 2 seans gitmeme rağmen gözle görülür azalma var ve boyun bölgemde tahriş tamamen bitti. Ne kızarıklık ne bir noktasal kanama çok şükür hepsi geçti. Ben tam donanımlı bir tıp merkezinde yaptırdım eğer yaptırırsanız hijyene mutlaka önem verin. Ekstra olarak görüntü için yanak üstü bölgesine de yaptırdım orda da sonuç çok iyi. Tıraş konforum en az 5 kat arttı. Epilasyonda kullanılan makine Alexandrite tenim esmer ve kıllarım bayağı siyah ve kalındı.
Arkadaşlar 2 hafta önce boyun-gırtlak bölgesine tek seans lazer epilasyon yaptırdım.

Özellikle gırtlak bölgesinde çıkan çarpık sakallar özensiz tıraş olduğumda ertesi gün batık olarak geri dönüyordu.

DO5bOm.jpg

Günlük tıraş olması gereken arkadaşlar bu durumun ne kadar can sıkıcı olduğunu bilirler, çünkü bu bölge dinlendirilmeden tıraş edilirse kanayabilyor veya yara olabiliyordu.
Bazen de yüksek yakalı gömlekler bu bölgeye sürtünerek rahatsızlık veriyor kızarıklık ve tahrişe sebep oluyordu.
Bu sebeplerden ötürü bu bölgeyi lazer epilasyon ile aldırmaya karar verdim ve seanstan 2 hafta sonraki durum bu

gPY0Rb.jpg

O bölgedeki sakallar artık uzamıyor ve dökülüyor bir kısmı döküldü bir kısmı resimde de farkedilebildiği gibi duruyor ancak uzamıyor zamanla dökülecektir diye tahmin ediyorum. Kalanlar dökülmesede sorun değil yeterince o bölgedeki çarpık sakallardan kurtuldum diyebilirim.
Uygulamadan sonra bir kaç gün o bölgenin güneşe doğrudan maruz kalmaması gerekiyor ben fular ile kapattım. İki günde kızarıklık geçiyor ve sakal dipleri kabarıyor. 3-4 günde bu durum devam ediyor , 1 hafta sonra uygulama yapılan bölge normale dönüyor ve dökülme başlıyor.

Yaptırmayı düşünen arkadaşlara tavsiye olarak şunları yazabilirim.
Bursa da yaşadığım için Bursa dan bir kaç yeri telefon ile aradım bilgi aldım ve birinde karar kıldım. Artık çok yaygın ve ucuz bir uygulama olduğu için bu alanda uzman birçok yer mevcut. Bu bölge için seans ücreti 70TL, bazı yerler tek seansta bitmez diyerek paket halinde 4-5 seans birden satıp ücretini peşin istiyor. Sakalları yoğun ve kalın yapıda olanlar bunu değerlendirebilir fakat ben tavsiye etmem randevunuzu alın seansınızı uygulatın ücretini öyle ödeyin. Mesela bana tek teans yeterli geldi paket alsaydım gitmeyeceğim 3-4 seansın ücretinide ödemiş olacaktım.
Bu alanda bir çok iyi yer var, illaki iyi bir klinik veya güzellik merkezi bulunur. Tabi merdiven altı tabir edilen yerlerde çokca mevcuttur fakat fark edilecek derecede kendilerini belli ederler.
Son olarak acı hakkında bilgi vereyim; Acıyor arkadaşlar. Kıl kökleri ne kadar güçlüyse acıda o kadar artıyor. Acısını şöyle tarif edeyim sanki uygulama yapılan bölgeye kaynar su damlatılıyor. Yaklaşık 20 atış yapıldı resimde gördüğünüz bölgeye yani 20 damla kaynar su damlatılmış gibi düşünün acısını.

Saygılar.
Lazer epilasyon'a bende gittim boyun kısmı gerçekten tahriş yaralardan kurtuluyor ve düzgün görünüyor hatta ense bolgesinide aldırdım tavsiye ederim ama tabi çok yoğunsa ense ve boyun kısmı
Selamlar günaydın
Kafa tıraşı olduğum için sürekli usturayla ve beni en çok zorlayan kısım ense kılları bide yana doğru çıktığı için kıl çıkış yönü haricinde kesersem hep tahriş oluyor.Ve sanırım jilet vurmaktan artık iyice çoğalmaya başladı ve tıraş olmaktan soğutacak noktaya geldi.Sözün özü bu bölgelere lazer yaptıran var mı?(Boynumdada çıkıyor göğüs kılları ile birleşiyor azda olsa)Özellikle ense kıllarından kurtulsam yeter.Giden varsa kaç seans gittiler.Ve faydalı oldu mu?
"İki ölüm olmadığına göre o tek ölüm yiğitçe olsun"
Ben ensemi yaptırıyorum. Üç seansı tamamladım. İlk seanstan itibaren faydasını gördüm. Hem ciddi şekilde seyrekleşti, hem de uzama hızı çok düştü. Yalnız beyaz teller hiç etkilenmeden aynen duruyor. Tabii seanslar tamamlandıktan sonra ne olur onu da henüz bilmiyorum.
(28/12/2019, Saat: 09:46)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben ensemi yaptırıyorum. Üç seansı tamamladım. İlk seanstan itibaren faydasını gördüm. Hem ciddi şekilde seyrekleşti, hem de uzama hızı çok düştü. Yalnız beyaz teller hiç etkilenmeden aynen duruyor. Tabii seanslar tamamlandıktan sonra ne olur onu da henüz bilmiyorum.

Peki seans aralıkları ne kadar sürüyor internette ilk seanstan sonra 1 ay filan sonra 2. Seans yapılır yaziyor sizdede öyle mi?
İlk 3 seans birer ay arayla oldu. 4 için 1.5 ay sonrasına randevu verdiler.
(28/12/2019, Saat: 17:00)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk 3 seans birer ay arayla oldu. 4 için 1.5 ay sonrasına randevu verdiler.

Teşekkürler
Rica ederim komşum. Bir de çok fena acıtıyor, bilginiz olsun.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: