Son ihanet!
(11/02/2016, Saat: 10:49)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat geçmiş olsun, kartuşlular reklamlardaki ideal sakallı erkekler için üretildiği için bize uymuyor Smile Bic metal bendeki kartuş/kullan at fobisini kırdı ama gene de elim sürekli usturaya gidiyor.

kesinlikle haklısınız hocam
6. ayarda futur kullandım
rapira gibi sıradan bir jiletle
üstünden 1 gün gecti tıraşın buna rağmen
kartuşla tıraş olduğum andan çok daha az sakal var yüzümde Smile

tahrişler kızarıklıklar batıklar geçti

nasıl bu kadar kısa sürede bu hale getiriyor kartuş anlamıyorum
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
@BigHillMe ben seyahatlerde güvenlik kontrolünde sorun oluyor diye kartuş alyordum yanıma. Ama artık onu da bıraktım, giderken doğrudan içeri veriyorum valizi jilet geçebilsin diye Smile

Dün eşim "çenende artık o küçük sivilcelerden olmuyor artık" dedi. Gerçekten de öyle, düzenli geltir'a geçtim geçeli cildim çok daha temiz ve problemsiz Wink
bir hafta kadar bir sürede bu denli zararlı olamaz idare ederim diye düşündüm
çok uzun zamandır kullanmamıştım. yanılmışım Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
konuyu hortlatayım,

dün akşam tıraş olmak için çok az bir vaktim vardı 1 buçuk seneden sonra ilk defa Fusion ile tıraş oldum. kartuşu da yeniydi ama allahım yok böyle birşey. yüzü kazıyarak yapılan bir tıraş, keyfi geçtim işini düzgün yapsa en azından. after shave sürünce cildimin ne kadar tahriş olduğuna hayret ettim, 30 saniye sonra yanmaya dayanamayıp tekrar yüzümü yıkadım.

bundan sonra DE'i sadece mecbur kalınca bic metal ile aldatmaya karar verdim.
Geltir öncesi Elimde kalan eski stok hazır köpükle tıraş oldum sonuç hüsranSad Atmayada kıyamadım şimdi pre shave + fırça sabun.. görüntü olsun diye üstüne hazır köpük bitsin diye bekliyorum..

Çoğunuzun aksine haftada 1-2 sefer gerek üşengeçlikten, gerekse unutkanlıktan son dakika hızıyla kartuşlu tıraşa yönelirim. Sonuç ise fena değildir. Proglide ve Bic Metal iyi sonuçlar veriyor fakat Blue 2 Excel, Blue 3 ve dandik tek bıçaklılarda daha kötü sonuç alıyorum. Geleneksel tıraşın ilk zamanlarında jel kullanımını bırakamamıştım, bunda sabun köpürtmeyi beceremememin (hala iyi değilim, o ayrı) etkisi vardı, şimdi ise jel sonuçları tıraş kalitemi net düşürüyor.

Kuru cilde doğrudan kartuşluyla dahi girişebilen birisi olduğum için beni yok sayın siz Big Grin
(08/12/2016, Saat: 23:51)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çoğunuzun aksine haftada 1-2 sefer gerek üşengeçlikten, gerekse unutkanlıktan son dakika hızıyla kartuşlu tıraşa yönelirim. Sonuç ise fena değildir. Proglide ve Bic Metal iyi sonuçlar veriyor fakat Blue 2 Excel, Blue 3 ve dandik tek bıçaklılarda daha kötü sonuç alıyorum. Geleneksel tıraşın ilk zamanlarında jel kullanımını bırakamamıştım, bunda sabun köpürtmeyi beceremememin (hala iyi değilim, o ayrı) etkisi vardı, şimdi ise jel sonuçları tıraş kalitemi net düşürüyor.

Kuru cilde doğrudan kartuşluyla dahi girişebilen birisi olduğum için beni yok sayın siz Big Grin

Sentetik fırca deneyin hocam ısı konusu zayıf (tabi scutle yoksa) lakin köpük kallavi...
Philips multigroom 7000 serisi ile katildim bu sebekeye Smile
Ben dün gece uyuya kalmanın rehavetiyle sabah bir kalktım evdeki Bic Metal ile yüzde bir tur attım sıcak su ve proraso beyaz mühle Sentetik fırca...
Sonuc: begenmediğimiz shark bile sanorım dikkatli ve iyi teknikle daha iyidir permasharp yada personna comfort Vs kulansaydım keske kaşındı durdu çene boyun bogaz bir yılı biraz daha gecti wilkinson clasikten sonra kartus degmeyeli surata dogru kararmış teknik oturdukca insan kendini daha rahat hissediyor geleneksel yöntem candır desek yeridir...
(19/04/2017, Saat: 20:14)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben dün gece uyuya kalmanın rehavetiyle sabah bir kalktım evdeki Bic Metal ile yüzde bir tur attım sıcak su ve proraso beyaz mühle Sentetik fırca...
Sonuc: begenmediğimiz shark bile sanorım dikkatli ve iyi teknikle daha iyidir permasharp yada personna comfort Vs kulansaydım keske kaşındı durdu çene boyun bogaz bir yılı biraz daha gecti wilkinson clasikten sonra kartus degmeyeli surata dogru kararmış teknik oturdukca insan kendini daha rahat hissediyor geleneksel yöntem candır desek yeridir...

Bic metal ihanet sayılmaz, camiamız tarafından kabul gören (özellikle seyahatler için) bir alettir kendileri Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: