Son ihanet!
Geçen ay yoğunluktan ötürü ceyranlıyla birkaç gün tıraş oldum. Makine iyi tıraşına lafım yok yiğidi öldür hakkını yeme. Yalnız keyif sıfır sabah sabah insana eziyet geliyor. Neyse üç yada dördüncü gündü o eski kaşıntı geri geldi yüzüme bana aleti bıraktırıp geleneksele iten. İşten çıkana kadar epey rahatsız bir gün geçirdim kravt gömlek üzerine tuz biber oldi. Napıp edip DE'ye vakit bulmak lazım.
Bu sabah yarım gözle saatin 07.30 olduğunu zannederken (07.30 için alarm kurmuştum ama iptal etmişim) diğer gözü de açınca 08.30 olduğunu farkettim ve servise sadece 7 dakika vardı. Yataktan uçarcasına kalkıp yüzümü yıkayıp ıslak yüze nivea tıraş köpüğü sürüp sıfır mach 3'le tıraş olmam iki dakikamı aldı. Giyinmem 1 dakika, aşağı inmem 1 dakika, durağa gitmem 3 dakika. Tıraştan verdiği azap anlatılmaz, yaşanması tavsiye edilmez...
(10/01/2018, Saat: 23:27)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabah yarım gözle saatin 07.30 olduğunu zannederken (07.30 için alarm kurmuştum ama iptal etmişim) diğer gözü de açınca 08.30 olduğunu farkettim ve servise sadece 7 dakika vardı. Yataktan uçarcasına kalkıp yüzümü yıkayıp ıslak yüze nivea tıraş köpüğü sürüp sıfır mach 3'le tıraş olmam iki dakikamı aldı. Giyinmem 1 dakika, aşağı inmem 1 dakika, durağa gitmem 3 dakika. Tıraştan verdiği azap anlatılmaz, yaşanması tavsiye edilmez...

Cıx Cıx.Sen de ha?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@ahraz

Abi eklemeyi unutmuşum: Mesaiye geç kalmak ve bu soğukta Eryamandan bir buçuk saatte mesaiye gitmekle geleneksel olmayan yöntemle tıraş olmak seçeneklerinden birini tercih etmem gerekiyordu. Bir daha yapmam umarım
@Mehmet_G İlk taşı günahsız olanınız atsın... Takılma böyle şeylere.Şimdi sana şöyle bir hikaye anlatayım: Ortalama bir hayat standardına sahip her insan ortalama bir iş yerinde farkında olsun Ya da olmasın ortalama bir hayat sürerek ortalama gelirlerini ortalama üstü bir seviyeye çıkartacaklarını ve ortalama üstü seviyeye çıkaracakları sandıkları gelirleri ile ortalama üstü mutlu ve mesut yaşayacaklarını sanadursunlar,tek bir zevki mümkün olduğunca fazla sayıda ve zamanda yaşayan insandan daha aşağıdalar.İşte burada sorman gereken soru şu: Tek zevkini ne kadar sık yaşamak istiyorsun? İstersen şimdi alarmını kurmasan da olur. Selamlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(18/03/2018, Saat: 18:34)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tun arkadaşlara sıhhatler olsun. Ben bugün kör bir Gillette Fusion 5 bıçaklı kullandığım için berbat bir gün geçiriyorum. Sizlere güzeli rastlasın.

SeckinB

@kokopelli Arkadaşımız suçunu itiraf etmiştir.

Sanıkğa Tapatalk üzerinden "mention" marifetiyle kendisine tebligat gönderilmiş, ifadesi alınmak üzere ilgili başlığa çağırılmıştır.

Buyurun Seçkin bey, sizi dinliyoruz Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(18/03/2018, Saat: 21:22)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kokopelli Arkadaşımız suçunu itiraf etmiştir.

Sanıkğa Tapatalk üzerinden "mention" marifetiyle kendisine tebligat gönderilmiş, ifadesi alınmak üzere ilgili başlığa çağırılmıştır.

Buyurun Seçkin bey, sizi dinliyoruz Smile

HahahaWink)

Aynı şey aklıma geldi ama üşendiğim için yapmadım.

Çok yaşa @onurcakmak
Yaptım Hakim Bey. Yaptım, ama niye yaptım, bir sorun... @onurcakmak

Dün Gold Dollar 66 ve Feather usturalarla tıraş oldum. Bugün sakalım neredeyse yok gibiydi ama dedim, anca beraber kanca beraber Temiz Yüz. Biraz eski de olsa Gillette Fusion iş görür dedim. Suluydu da köpüğüm, ha tenekeden sıkmadım, Yaqi sentetik fırça ve More4You sabun, ama özensiz. Kör de olunca bıçak tam temizlemedi bile. Bastırmadım belki de. Bu oynar kafaların baskı yerleri bir yerlerinde olunca bastırmak lazım ki jiletler yüze gelsin. En sonunda temizliği 'kırık barlı' Nerox DE ile yaptım inadına.

Hayır yüzüm eskimedi, ama uğursuz geldi bir şekilde. Önüme gelenle tartıştık neredeyse.

--------
Bu arada, aslında daha önceleri yazmıştım, 1920lerden aletlerle tıraş olmaya başlayınca insan diğer tarafı da daha çok merak ediyor. Önce Derby, Bic Metal vs, sonra Trac/Twin tipi çift bicaklilar, Mach 3, Fusion Proshield, Fusion Power, Dorco Pace 3, Pace 6, Personna Caliber 3, 5, Wilkinson Quattro, Flexx, Bic 3lu Sistem, Derby Pro3, vs vs ne varsa onlardan da edindim. Personnalar mesela, çok mülayim ama çok temiz, 3 geçiş tıraşlar verdi. Ama bugünkü gerçekten klasik tıraştan önce kullandığım Fusion'du. Yaşanmışlık üstüne sinmiş olmalı.

SeckinB
Gecen sene tatile giderken uçağa kabine almazlar diye yanıma jilet Vs almadım.
Gittiğim yerde marketten temin ettim,
Kullanat bıçak ve minik kutu jel ile 1 hafta suratı kazıdım. Dönerken jel İ otelde bıraktım
Geçenlerde teyzemlere gittim tabi 1 hafta teyzemin yanında kaldım traş ekipmanlarımıda götürdüm bu arada her sabah kahvaltıdan önce tıraş olan biriyim her neyse sabah uyandım traş olucağım fakat traş aletimin koruma barını kendi evimde unutmuşum bunun farkınada banyoda varıyorum koruma barsız 1 hafta traş oldum

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: