Son ihanet!
CIMBIZLA tiras olurum,elektirikliyle olmam!
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
saclarım hala uzun sakallarımda uzundu virabismillah dedik geleneksel traş ile başladık geleneksel traşa devam.Ömrü hayatımda jel,köpük,3 veya 5 li traş bıcakları kullanmadım.
2-3 hafta onceydi. 2 gun sular akmadi. aylarca kullanilmadigi icin elektiriklinin sarji tutmadi. icme suyu da azalmisti. bir kupa suyu mikroda isittim ve arko hazir kopuk ile slant kullandim. yuzumu bir kere islattim ve kalan suyla jiletin kopugunu aldim. tiras bitince yuzumu yikamadan havluyla kuruladim.
artik sadece celik ustura kullandigim icin acikcasi slant da bana ihanetmis gibi geliyor.
teşekkür ederim hepnize.

bu arada ben lise döneminde aldığım elektrikli makineyi denemiştim bir fırsat geleneksel tıraşa başlamadan evvel (epey bir sene oluyor) makineyi kablosu fişe takılıyken bile durdurabilen sakallara sahip olduğumu anlamıştım o gün Smile çıkardım attım bir köşeye elbette.
(05/05/2012, Saat: 01:45)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkür ederim hepnize.

bu arada ben lise döneminde aldığım elektrikli makineyi denemiştim bir fırsat geleneksel tıraşa başlamadan evvel (epey bir sene oluyor) makineyi kablosu fişe takılıyken bile durdurabilen sakallara sahip olduğumu anlamıştım o gün Smile çıkardım attım bir köşeye elbette.

yeri midir bilmiyorum ama philip elektrikli bir tıraş makinesi aldım 3 yıl kadar once 400 kusur tl kadardı. 2 hafta aralıksız her gun tıraş oldum. sonunda yuzumde onlarca kıl donmesi ve sivilce oldu.
derhal faturasıyla izmirde aldıgım yere gittim. alsancak philps ten almıstım. basta kullanılmıs alamayız dediler. suratımı gosterdim evet kullanıldı ve beni bu sekle soktu dedigimde hemen iade aldılar.

yukarıda dedikleri gibi cımbızla tek tek alırım sakalımı elektrikli makine surmem. cımbız daha insancıl bir işkence olur bence
elektrıklı veya pılllı makıne hıkaye bence.En saglıklı yontem jılet,fıca,sabun veya krem,şap...
Ben kartuslu makıneyı sadece askerlık donemınde kullandım
Seyahatlerde yanımda DE götürmüyorum, uçakta problem çıkar diye. 3 bıçaklı gillette kartuş alıyorum. Valla açıkçası gayet de güzel oluyor tıraşlar Smile Pişman değilim Smile Ama köpük ve jel hiç kullanmıyorum.
Zamanında bir kampanyadan aldığım Wilkinson Quattro kartuşlarını bazen kullanıyorum. Ama s. dermatitim olduğu için jel ve köpüğü hayatta yüzüme sürmem. O da bir avuntu oluyor.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Ben sürekli yarı ihanet halindeyim. Tersten alamıyorum, bundan dolayı geleneksel ıslak tıraştan sonra, cildimin kurumasını bekleyip, sinek kaydı için, Braun 790cc elektrikli makine ile bitiriyorum tıraşı.

Doğruyu söylemek gerekirse en az tahrişi elektirikli makine yapıyor ama ıslak tıraş daha zevkli.

Yanlız bu söylediğim üst seviye Braun makineler için geçerli. Diğer elektirikli makineler parçalıyor suratı.
son makine tıraşından son durum
ustunden gecen 2 gunden sonra
yuzumde kıl donmesı olmamıs bır kıl koku kalmadı...

cildim kurbaga derisine dondu...

hangı akla hızmet o makıneyı kullandıysam Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: