Tıraş Sonrası Yüze Köpük Uygulama
Bugün badgerandblade'de bir başlık gördüm bu konu ile ilgili, tıraşın ardından kalan köpüğü tekrardan suratına süren çok insan varmış. Ve bu uygulamanın, gliserin ve benzeri maddelerin özelliklerinden dolayı cilde iyi geldiğini, kesikleri ve tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olduğunu iddia eden tıraş severler var.

Acaba bizim aramızda bu yöntemi kullananlar var mıdır? Görüşlerinizi merak etmekteyim.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(24/01/2013, Saat: 01:24)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün badgerandblade'de bir başlık gördüm bu konu ile ilgili, tıraşın ardından kalan köpüğü tekrardan suratına süren çok insan varmış. Ve bu uygulamanın, gliserin ve benzeri maddelerin özelliklerinden dolayı cilde iyi geldiğini, kesikleri ve tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olduğunu iddia eden tıraş severler var.

Acaba bizim aramızda bu yöntemi kullananlar var mıdır? Görüşlerinizi merak etmekteyim.

Tıraş sabun ya da kremleri ne de olsa kimyasal. Ne kadar az sürülürse yüze bence daha iyi. Yani kalanla el yıkanabilir. Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
yıkanmış çamaşırda deterjan kalması yıkanmış saçda şampuan sabun v.s nasıl sakıncalıysa yüzde köpük kalmasıda sakıncalı olabilir.
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
Geçenlerde berberim de benzer bir uygulamadan bahsetmişti bana ama hiç denemedim.
Konuyu açan arkadaş son perdeden sonra kalan köpükle bir süre gezelim demiyor galiba konu yanlış anlaşılmış
Katılma tarihi: 2011
Bende gliserin sabunlarla veya besleyici sabunlarla trastan sonra yuzumu yikarim, favorimd egliserin sabunlar, yuze parlaklik veriyor. 1 dk kadar sabunu yuzde ovaladiktan sonra soguk suyla yikiyorum, ve paril paril parliyir Smile
Sadece Mwf' nin kalanıyla ellerimi yıkarım ve yumuşacık yapar, eşime de el sabununu aldım Connaught'tan.Laf yememek için ara sıra hanımlara böyle rüşvetler verin.Smile
(24/01/2013, Saat: 03:02)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu açan arkadaş son perdeden sonra kalan köpükle bir süre gezelim demiyor galiba konu yanlış anlaşılmış

Evet kesinlikle, kalan köpüğü de yüze uyguladıktan kısa bir süre sonra yıkanıyor zaten yüz. Fırçayı temizledikleri süre boyunca yüzlerinde tutuyorlarmış mesela.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Link'i bulamadım,bu konu Lord'a sorulmuştu.Lord tavsiye etmiyor.Bana da mantıklı gelmişti,tıraş sırasında incelen az da olsa hırpalanan cilde ,görevi sakalı yumuşatmak ve yüze kayganlık vermek olan ürünlerin tıraş sonrası tekrar cilde uygulanması sadece moda olmuş,oyun olmuş,ben yaptım sizde yapın olmuş

images?q=tbn:ANd9GcQl4UhHATOTLipQvirC-B1...ooVgCSf11Q

(24/01/2013, Saat: 01:30)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/01/2013, Saat: 01:24)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün badgerandblade'de bir başlık gördüm bu konu ile ilgili, tıraşın ardından kalan köpüğü tekrardan suratına süren çok insan varmış. Ve bu uygulamanın, gliserin ve benzeri maddelerin özelliklerinden dolayı cilde iyi geldiğini, kesikleri ve tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olduğunu iddia eden tıraş severler var.

Tıraş sabun ya da kremleri ne de olsa kimyasal. Ne kadar az sürülürse yüze bence daha iyi. Yani kalanla el yıkanabilir. Smile
(24/01/2013, Saat: 04:04)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/01/2013, Saat: 03:02)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu açan arkadaş son perdeden sonra kalan köpükle bir süre gezelim demiyor galiba konu yanlış anlaşılmış

Evet kesinlikle, kalan köpüğü de yüze uyguladıktan kısa bir süre sonra yıkanıyor zaten yüz. Fırçayı temizledikleri süre boyunca yüzlerinde tutuyorlarmış mesela.

Ben yapıyorum Smile Fırça ve jileti temizlerken o sırda köpükte yüzümde duruyor.Sonra duş.Sebep güzel kokular Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,819 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,375 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,275 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 888 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,455 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,219 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,011 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,490 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,438 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: