Tıraş Sonrası Yüze Köpük Uygulama
Tıraş sabunları yüz yıkamak için üretilen ürünler değil. Tıraş olmak için üretilen ürünler.

Dilerseniz bir Arko sabunla kirliyken elinizi yıkayıp sonucu bizimlle paylaşın.
(15/01/2018, Saat: 15:23)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş sabunları yüz yıkamak için üretilen ürünler değil. Tıraş olmak için üretilen ürünler.

Dilerseniz bir Arko sabunla kirliyken elinizi yıkayıp sonucu bizimlle paylaşın.

Efendim tanım olarak yazdiğınızda bir hata yok tıraş sabunları tıraş olmak için uretilmiştir. Bu başlıktaki konumuza gelecek olursak tum yuzde kullanımında bir sakınca olup olmaması. Ben bir sakincasının olmayacağını yuz temizleme urunlerinden daha zararli olmadiğini dusunuyor ve idda ediyorum, olsa zaten tiras sabunu vasfini yitirmis olurdu ki bunlarida tiras olmak icin yuze suruyoruz.
Ayrica deneyinizi ellerimde uyguladim, ellerime zeytinyagi doktum ve arko sabunla yikadim gayet guzel temizledi anormal bir durum gormedim.
Yazdığım da hata yok da sizin yaklaşımınız doğru değil onu belirtmeye çalışıyorum.

Madem yüze köpük değecek o zaman bu tıraş sabunu olsun gibi bir yaklaşımdan bahsediyorum. Bunlar temizleme amaçlı ürünler değil. Formülasyonları farklı. Askerde çatalla kivi ve portakal soyduğumu bilirim. O çatalın o kiviyle o portakalı soyması demek, çatalın meyve kabuğu soymak üzere üretildiğini göstermez.

Aynı mantıkla o zaman birisi de pek ala yüz yıkama sabununu alır ve madem yüzüme değecek, bununla tıraş da olurum ben der. Olur mu? Olur. İyi tıraş bile olabilir el becerisine ve cilt/sakal tipine bağlı olarak. Ama bu o yüz sabunun tıraşta da kullanılabilecek bir ürün olduğunu göstermez.

Zeytinyağı sizi yanıltmasın. Zeytinyağını sadece suya tutsanız elinizden akar gider, her türlü sabun da yağı az çok çözer. Bir kısmı da ciltten emilir.
(15/01/2018, Saat: 16:56)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazdığım da hata yok da sizin yaklaşımınız doğru değil onu belirtmeye çalışıyorum.

Madem yüze köpük değecek o zaman bu tıraş sabunu olsun gibi bir yaklaşımdan bahsediyorum. Bunlar temizleme amaçlı ürünler değil. Formülasyonları farklı. Askerde çatalla kivi ve portakal soyduğumu bilirim. O çatalın o kiviyle o portakalı soyması demek, çatalın meyve kabuğu soymak üzere üretildiğini göstermez.

Aynı mantıkla o zaman birisi de pek ala yüz yıkama sabununu alır ve madem yüzüme değecek, bununla tıraş da olurum ben der. Olur mu? Olur. İyi tıraş bile olabilir el becerisine ve cilt/sakal tipine bağlı olarak. Ama bu o yüz sabunun tıraşta da kullanılabilecek bir ürün olduğunu göstermez.

Zeytinyağı sizi yanıltmasın. Zeytinyağını sadece suya tutsanız elinizden akar gider, her türlü sabun da yağı az çok çözer. Bir kısmı da ciltten emilir.

Yakasimimda hicbir hata yok, konuyu biraz geriden okursaniz aralarda yuze kopuk surmeyi sakincali bulan yorumlar var, ben bu yorumlara istinaden gorusumu yazdim halada gorusumun arkasindayim. Kendi fikrinizi destekleyen absurt bir ornek vermişsiniz askerde kivi portakal soymayla alakali, orneklendirme uzerinden kendi goruslerimizi hakli cikarmaya calişacaksak benim gorusumu destekleyen dah cok arguman bulunur. Misal sirke yemeklerde kullanmak icin yapilir neden fircalari dezenfekte etmek icin kullanilir, ya da limon meyvedir yenmek icindir neden kolonyasi yapilir gibi absurt orneklerle kendi gorusumu destekleyecek ironiler yapabilirim.
El sabunu konusunda verdiginiz ornekte ise elma ile armudu karistirdiginizi, konunun icerigine pek vakif olmadiginizi okudugunuz bir veya iki yorum uzerinden yorum yaptiginizi dusunuyorum. El sabununun tirasta veya yuzde kullanilmasi sakincali bulunabilir buna anlam verebilirim, ancak tiras sabununun yuz yikamak icin ne gibi bir sakincasi olur hala mantikli bir aciklamasi yok.
Yüzü yağlı olan 38 yaşında bir arkadaşım 10 yıl önce bir arkadaşı tavsiyesiyle yüzünde çıkan sivilcelerin temizlenmesi için jel ve köpük yerine arko temizel ikilisiyle tıraş olmaya başlamış ve her tıraş sonrası kalan köpüğü alnı dahil tüm yüzüne uygulayarak durulamış. Sonuç olarak sivilceler geçmiş, temiz bir cildi var. 10 yıldır arkoyu yüzüne sürüyor, bir 15 yıl daha sürer herhalde
(15/01/2018, Saat: 17:25)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yakasimimda hicbir hata yok, konuyu biraz geriden okursaniz aralarda yuze kopuk surmeyi sakincali bulan yorumlar var, ben bu yorumlara istinaden gorusumu yazdim halada gorusumun arkasindayim. Kendi fikrinizi destekleyen absurt bir ornek vermişsiniz askerde kivi portakal soymayla alakali, orneklendirme uzerinden kendi goruslerimizi hakli cikarmaya calişacaksak benim gorusumu destekleyen dah cok arguman bulunur. Misal sirke yemeklerde kullanmak icin yapilir neden fircalari dezenfekte etmek icin kullanilir, ya da limon meyvedir yenmek icindir neden kolonyasi yapilir gibi absurt orneklerle kendi gorusumu destekleyecek ironiler yapabilirim.
El sabunu konusunda verdiginiz ornekte ise elma ile armudu karistirdiginizi, konunun icerigine pek vakif olmadiginizi okudugunuz bir veya iki yorum uzerinden yorum yaptiginizi dusunuyorum. El sabununun tirasta veya yuzde kullanilmasi sakincali bulunabilir buna anlam verebilirim, ancak tiras sabununun yuz yikamak icin ne gibi bir sakincasi olur hala mantikli bir  aciklamasi yok.

Şimdi ben öncelikle el sabunu yazmadım yüz sabunu yazdım iki kez. Konu böyle ¨el demedim yüz dedim, örneği kendimi değil sizi haklı çıkarmak için mi vermem gerekiyordu¨ gibi yerlere gideceğinden çok eşlik edemeyeceğim size onu baştan belirteyim. Ama bir kaç merak ettiğim şey var. Cevaplarsanız memnun olurum. Bu arada konunun içeriğinden kastınız nedir çok anlamadım ama yine de vakıf olduğum iddiasında değilim. O konuda haklısınız. Çatalın ve portakalın da içeriğine vakıf değildim ama onu da belirtmek isterim.

Sirke, elma, armut limon bayağı bir hakimsiniz siz duruma. Sizin şu hiç bir hata olmayan yaklaşıma göre mesela bu tıraş sabunları ne için kullanılır başka?

-Kafamızı yıkayabilir miyiz?
-Vücudumuzu yıkayabilir miyiz?
-Ayaklarımızı yıkayabilir miyiz?
-Eller?
-Bulaşıkları yıkayabilir miyiz?
-Çamaşırları yıkayabilir miyiz? Evetse renklileri mi, beyazları mı, yoksa her ikisini de mi?
-Oto yıkama şampuanı olur mu?
-Halıları yıkayabilir miyiz?

Bu soruların sizin hiçbir hata olmayan yaklaşıma göre cevaplarını merak ettim.
Sizin bu yaptiginiz meseleyi karikaturize etmekten baska birsey degil, ve hala mantikli bir aciklamaniz yok. Konunun icerigi tiras sabunuyla yuz yikamanin sakincali olup olmamasi, sakincali buluyor iseniz mantikli aciklamaniz nedir. "O tiras sabunu tiras olmak icin kullanilir" haricinde baska bir aciklamaniz varmi.
Bende yabancı forumlarda gördüğüm için denedim (yağlı bir cildim var) yüzüme şap sürdükten sonra her yeni aldığım tıraş kremleri ve sabunlarını yüzüme sürüp soğuk suyla yıkarım bazıları cildimi hafiften gerer bazıları yumuşatır. Hiç bir zararını görmedim. Keşke bu kadar tartışıp kendinizi üzmeseydiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Benimde yağlı bir cilt yapım var çabuk yağlanıyor tıraş sonrası fırçada kalan arko sabun köpüğü ile yağlı olan alnımı ve burun kısımını fırçalayıp soğuk su ile yıkarım hemen iyi geliyor ama birkaç saat sonra yağlanma ciltte yine başlıyor o an için güzel oluyor ama birde örnek link vereyim.
http://m.aksam.com.tr/life/nukhetin-genc...ber-148653
http://gazetesok.com/haber/tiras-kopugu-...rum_237321
http://perisindunyasi.blogcu.com/panolar...3%BCzellik
http://www.gazetesok.com/haber/guzelligi...clu_225588
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Selamlar,
Tıraş sonrası yüzüme sabun kullanmıyorum.
Gerekli değil bence zaten 3 perde sabun uyguluyoruz.
Keyifli tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,736 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,187 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 884 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,997 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: