Semogue SOC Boar Bristle
Bir kaç yıldır bu işin içindeyim, fırçanın köpük yutması nedir, ilk kez bu fırça ile öğrendim.

Geleneksele başladığımdan beri hep porsuk fırça kullandım. Domuzlar hiç ilgimi çekmedi. Cherry wood SOC, ilk gördüğümden beri, renk kontrastı itibariyle çok hoşuma giden bir fırça oldu, ancak alım listemin hep altında kaldığı için bütçe ayırıp almadım. En son bu döviz kurlarıyla birlikte fiyatı iyice uçuşa geçtiği için artık bir tane alayım dedim ve Razorus'dan siparişi verdim. Sağolsun bu süreçte @Noyan bey çok yardımcı oldu. Biraz da yordum kendisini, o nedenle kendisine bir kez de burada teşekkür ediyorum. Böylelikle ilk domuz fırçamı edinmiş oldum.

Domuz fırçaların hissiyatını merak ettiğim için sağolsun @ihtilaf üstadım bana bir tane rodajı yapılmış, ters kıllarından arınmış Omega fırça göndermişti. Deneme amaçlı köpürtüp yüzümde kullanınca, beklediğim gibi hissiyatı porsuklara göre kaba ve genel olarak domuz fırçaların yapısı itibariyle kıl adedinin azlığının pek sarmamasından dolayı, heves edipte hiçbir tıraşımda kullanmadım.

Velhasıl ürünü dün teslim aldım ve genel temizliğini yaptıktan sonra bu sabahki tıraşımda kullandım. Daha önce tecrübe ettiğim Omega'dan kalite anlamında çok farklı bir hissiyatı var. Elbette bir porsuk değil ama yine de beğendim. B&M sabunu, sıradan 24mm porsuk fırçayı yüklediğim ölçüden az biraz farkla yükledim (60'a kadar saydım). İlk perdede güzel köpük yaptı ve birinci perdeyi bitirdim. İkinci perde için yüzme sürmeye başlayınca resmen akıl tutulması yaşadım. Fırçada neredeyse hiç köpük yoktu! Yahu ben bu fırçayı yıkadım mı, sulu yaptım da aktı mı, kuş oldu uçtu mu, şeytan aldı götürdü mü, yoksa kokusu güzel diye alıp yedim mi derken baktım ki köpük buhar olup uçmuş resmen, anlam veremedim. Halbuki epey yüklemiştim fırçayı ve birinci perde için yüzümde çalıştıktan sonra kesinlikle hala bolca köpük vardı. Bir şekilde köpüğü söndürmüş olabilir diye düşündüm ama yüzümde fırçalamaya başlayınca köpürmedi de. Forumu kurcaladım, bir komşumuz bunun üzerinde kalan kimyasallar nedeniyle olabileceğini yazmış ama, dün Wrights sabunla epey tasta köpürtme yapmıştım üstelik, yine de yeterli olmamış demek ki.

Onun haricinde hissiyatını beğendim. Dünkü yıkama ve temizleme sonrası kalan ıslaklığıyla biraz avucumda fırçalama yaptım uçları biraz çatallansın diye ama muhtemelen ona da gerek yoktu, zira fırça direkt kullanıma hazır halde. Elbette yine bir porsuk değil, ancak farklı bir deneyim ve hissiyatı güzel. Porsuklarda kılların ucunu hissedersiniz, kıllar ortadan bükülür ve yüzünüze uçları değer. Bunda fırçayı az da bastırsanız kıllar yana açılıyor ve yüzünüzde çoğunlukla kılların uçlarıyla değil de gövdesiyle çalışıyorsunuz. Elbette ilk domuz fırça tecrübemdi, o nedenle bu noktada fazla yorum yapmam doğru değil sanırım. Kullandıkça kendimce bir teknik ve yöntem geliştiririm diye düşünüyorum.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@onurcakmak komşum,
İncelemeniz ve çok güzel ifadelerle açıklamalarınız için teşekkürler. Elinize sağlık..
Bizde dün @PisPorsuk Ümit ve @GartBnx Burak komşularımızla @impaticaret Mustafa bey ziyaretindeydikSmile Bende ilk SOC domuz & porsuk mix fırçamı alıp bu sabah denemiş oldum.
Güzel yazınızdan sonra daha rahat tecrübemi paylaşabilirim..
Köpük yutma yok, domuzdan dolayı sıkı bir backbone var ve yüzde çok güzel porsuk dokunuşları var.
Benim için çok farklı ve güzel bir deneyim oldu. Dilerseniz seve seve test sürüşüne size gönderirim.

@Tahir üstadım, güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Keşke haberim olsaydı, ben de size katılabilirdim. Şu sıralar iş konusunda çok rahatım.

Semogue Mistura, önemli üstatlarımızdan çok olumlu yorumlar aldı. İlgimi çekti ancak bu fiyatlarla artık yeni ürün hevesi pek olmuyor bende. Test sürüşü teklifiniz için çok teşekkür ederim, eksik olmayın. Dolar 2,50 TL iken bu işlere girdiğimden dolayı, güncel fiyatlar psikolojik sınırımı fazlasıyla aşıyor. Şu sıralar farklı bir hobiye göz kırpıyorum, bakalım artık hayırlısı Smile
Başak fırçanın SOC kıllısı çıktı denince hevesle almış, sonra da bunun sadece görüntüde SOC olduğunu, gerçeğinin böyle olamayacağını düşünmüştüm. Basak SOC, ya da diğer değişle BOC fırçada da aynı köpük yutma durumu var. O zaman gerçekten de SOC kili gibi birşeymiş bu.

~SB
(20/09/2018, Saat: 00:26)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir kaç yıldır bu işin içindeyim, fırçanın köpük yutması nedir, ilk kez bu fırça ile öğrendim.

Geleneksele başladığımdan beri hep porsuk fırça kullandım. Domuzlar hiç ilgimi çekmedi. Cherry wood SOC, ilk gördüğümden beri, renk kontrastı itibariyle çok hoşuma giden bir fırça oldu, ancak alım listemin hep altında kaldığı için bütçe ayırıp almadım. En son bu döviz kurlarıyla birlikte fiyatı iyice uçuşa geçtiği için artık bir tane alayım dedim ve Razorus'dan siparişi verdim. Sağolsun bu süreçte @Noyan bey çok yardımcı oldu. Biraz da yordum kendisini, o nedenle kendisine bir kez de burada teşekkür ediyorum. Böylelikle ilk domuz fırçamı edinmiş oldum.

Domuz fırçaların hissiyatını merak ettiğim için sağolsun @ihtilaf üstadım bana bir tane rodajı yapılmış, ters kıllarından arınmış Omega fırça göndermişti. Deneme amaçlı köpürtüp yüzümde kullanınca, beklediğim gibi hissiyatı porsuklara göre kaba ve genel olarak domuz fırçaların yapısı itibariyle kıl adedinin azlığının pek sarmamasından dolayı, heves edipte hiçbir tıraşımda kullanmadım.

Velhasıl ürünü dün teslim aldım ve genel temizliğini yaptıktan sonra bu sabahki tıraşımda kullandım. Daha önce tecrübe ettiğim Omega'dan kalite anlamında çok farklı bir hissiyatı var. Elbette bir porsuk değil ama yine de beğendim. B&M sabunu, sıradan 24mm porsuk fırçayı yüklediğim ölçüden az biraz farkla yükledim (60'a kadar saydım). İlk perdede güzel köpük yaptı ve birinci perdeyi bitirdim. İkinci perde için yüzme sürmeye başlayınca resmen akıl tutulması yaşadım. Fırçada neredeyse hiç köpük yoktu! Yahu ben bu fırçayı yıkadım mı, sulu yaptım da aktı mı, kuş oldu uçtu mu, şeytan aldı götürdü mü, yoksa kokusu güzel diye alıp yedim mi derken baktım ki köpük buhar olup uçmuş resmen, anlam veremedim. Halbuki epey yüklemiştim fırçayı ve birinci perde için yüzümde çalıştıktan sonra kesinlikle hala bolca köpük vardı. Bir şekilde köpüğü söndürmüş olabilir diye düşündüm ama yüzümde fırçalamaya başlayınca köpürmedi de. Forumu kurcaladım, bir komşumuz bunun üzerinde kalan kimyasallar nedeniyle olabileceğini yazmış ama, dün Wrights sabunla epey tasta köpürtme yapmıştım üstelik, yine de yeterli olmamış demek ki.

Onun haricinde hissiyatını beğendim. Dünkü yıkama ve temizleme sonrası kalan ıslaklığıyla biraz avucumda fırçalama yaptım uçları biraz çatallansın diye ama muhtemelen ona da gerek yoktu, zira fırça direkt kullanıma hazır halde. Elbette yine bir porsuk değil, ancak farklı bir deneyim ve hissiyatı güzel. Porsuklarda kılların ucunu hissedersiniz, kıllar ortadan bükülür ve yüzünüze uçları değer. Bunda fırçayı az da bastırsanız kıllar yana açılıyor ve yüzünüzde çoğunlukla kılların uçlarıyla değil de gövdesiyle çalışıyorsunuz. Elbette ilk domuz fırça tecrübemdi, o nedenle bu noktada fazla yorum yapmam doğru değil sanırım. Kullandıkça kendimce bir teknik ve yöntem geliştiririm diye düşünüyorum.

Negüzel bi anlatımdır bu yahu Smile tebrik ederim .
(20/09/2018, Saat: 00:26)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir kaç yıldır bu işin içindeyim, fırçanın köpük yutması nedir, ilk kez bu fırça ile öğrendim.

@onurcakmak Bey'in bu yorumundan yola çıkarak ve kendisi ile özel muhabbetimiz sonucunda S.O.C Taj aldım. Buradan kendisine teşekkür ediyorum. Nacizane bende almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.
S.O.C Taj kullanıcısıyım. Kullandığım onlarca Omega & Semogue marka domuz kılı fırçalar arasında açık ara en iyisi diyebilirim.

———————
Zeyestws...
Nice and clean. Aftershave
Bu fırça bende ikinci planda kaldı. Kullandıkça omurgası zayıfladı. Köpüğü nötürleştirme halen devam ediyor ve sıkıcı bir durum. Onun haricinde yumuşaklığı güzel ama uzun loft biraz kullanışsız kılıyor.
SOC Kiraz ağacını 2 gündür köpürtüp kurutuyorum Proraso sandalwood ile, bu sabah artık yine sandalwood ile kullandım. Her zamanki gibi yükleme yapıp kasede köpürttüm ortada köpük filan yoktu, sonra bir daha yükleme yapıp yüzümde köpürttüm bu sefer köpürdü. Yükleme ve yüzde köpürtme olayı hızlı oluyor ancak 2. perdeye köpük az kalıyor yada kalmıyor. Kasede zaten köpük yapmadı. Fırça kuruyken çok sert ama sabun ve suyu yediğinde porsuk gibi yumuşak oluyor. Yüzde açılması beni rahatsız etmedi, sabunu yok etmesi, uçurması, içine çekmesi mi artık ne diyeyim olumsuz kısmı onun dışında fırçayı beğendim aslında. Artık bitse de kurtulsam yada başka sabuna geçsem diyeceğim sabunlarda çok işe yarayacak muhtemel her perde de köpük yapacağım için Smile Birde kremle denerim bakalım.
Fırçanın benim için tek olumsuz yönü yüzde fazla açılıyor olması onun haricinde uçlarıda açıldımı pamuk gibi oluyor fırça.
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,203 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 9,059 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,509 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue 830 seiko 330 274,109 30/09/2022, Saat: 10:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,799 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Proraso Professional Boar Southwestern 25 15,802 13/12/2021, Saat: 15:50
Son Yorum: Oldstyle
  Semogue 2000 1905sss 14 7,179 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 131,122 26/08/2020, Saat: 12:36