Semogue SOC Boar Bristle
(21/10/2020, Saat: 12:56)Ali192 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir kaç yerde okuduğum kadarıyla semogue son seride 820 ve 830 daha omurgalı yapmış komşum.Suan hali hazırda 820 kullanıyorum omurgası çok iyi kıl kalitesi ve yoğunluk da öyle .

İmpadaki son parti 820'yi almadım, 110 liraydıSmile
Geldiğim nokta, artık boyanmış Omega ya da Semogue, domuz fırça tercih etmem.
Semogue'un kesinlikle düğümleri daha sağlam yapmak için önlem alması gerekiyor. Şimdiye kadar aldığım 5 Semogue'dan 3'ünde problem yaşadım. Yeni üretimlerde geri dönüşlerle belki de önlem alıp daha sağlamlaştırmış olabilirler.
Kendimi bildim bileli domuz kılı yerli malı fırçalar kullanırdım. İki senedir Semogue at kılı bir fırçaya geçmiştim. Domuza tekrar aile evinde dursun diye otuz liraya aldığım jaguar 236 mıdır nedir ufak bir fırçayla döndüm ve fırça daha ilk tıraşta müthiş performans gösterdi. Çatallanmalar çok hızlı zuhur etti ve acayip omurgalı bir fırçaydı. Dedim ki at mat hikaye domuz bir numara.

Geçen gün psişemin pek de sağlıklı olmadığı iradesiz bir günümde paraya kıyıp bir SOC alayım dedim. Fırçayı razorus sitesinden temin ettim ve PTT kargo sağolsun bir haftada filan elime geçti. Kutusu da ezilmişti zaten bu PTT kargoyu ben anlamıyorum.

Neyse; dedim bu iş tamam. En övülen, en hype'lı ve cep yakan fırçalardan birini aldığıma göre muhteşem bir tıraş keyfi beni bekliyor. Derken...

Aman tanrım, o da ne? Sanırım bu yanında hediye gelen proraso yeşil bozulmuş, köpük yapamıyor... Yüzde köpürtmeden dolayı da olmuş olabilir. Dur derby limonlu ekleyip tasta devam edeyim. Allah Allah, dur blueness ile bu işi tamamlayayım, bu fırça kreme gelmiyor. Lan? Yok yok, iyisi mi asla beni utandırmamış Wilkinson stick'e döneyim. Dafuq?

Özetle ben hayatımda bu kadar işlevsiz bir fırça görmedim. Yahu köpüğü kendim için yapıyorum, eşek herif tamamını yiyor. Domuzun ruhu içine kaçmış intikam alıyor! Omurga da yok...

Bunun dışında değerlendirmeye çalışayım:
1- En dış kısımda bir tane çatallı siyah kıl var; içinde de bir tane kırmızı kıl. Bu kırmızı kıl olayını anlamadım tam, sanırım ağartıcı maddenin etkisi filan olsa gerek...
2 - Fırça geldiğinde koku namına bir şey yoktu. Artık kezzapa mı bandırmış firma n'apmış bilmiyorum. Çoğu kişinin aksine ben iğrenç hayvan kokusunu severim; çünkü benim için break in sürecinin parçasıdır. Ama neyse bu çok da önemli değil.
3 - Köpüğü yuttuğu kadar suyu da esir alıyor hanımefendi. Kuruması çok uzun sürecek bir arkadaşımız bu.
4 - Takdir ettiğim iki husustan bir tanesi, arkadaş bir tane kıl dökmedi. Bir tane mi olmaz yahu? Maşallah diyeyim neme lazım...
5 - Takdir ettiğim ikinci husus ise kozmetik. Fırça ateş ediyor. Ahşabı çok severim ve kendim de naçizane ahşap ile uğraşırım ve kiraz harikulade bir ağaç. Keşke işlevi de görüntüsü kadar hoş olsa.

Özetle dostlarım, şimdilik büyük bir sukut-u hayal içerisindeyim. Ama bir tarafım ümit ediyor zira at kılı semogue fırçamda da en başta hüsrana uğramış sonra mutlu olmuştum. Bu semogue domuzların oturması uzun sürer derler filan... Bakacağız. Yalnız fırçanın açılınca da çok açıldığını okumuştum, o açıdan bekleteceğim zaman suyu çok sığ tutacağım ki sadece uçlara sirayet etsin. Olmadı en dibe bir toka filan bağlar çözerim o işi gibi hissediyorum. Hayırlısı...

Son olarak şunu belirtmek isterim ki bu tıraş dünyasında hype'ın önüne geçmek lazım. Jaguar tıraş fırçasının semogue'dan hiçbir eksiği yok ve hattâ çok daha iyi. Semogue domuza işkence edip kılları ipeksi yapacağım diye domuzu domuz yapan backbone'u öldürüyor. Omurgasız, dik bir duruşu olmayan haysiyetsiz semogue'a yakacağım bugün de...
Till the break-in, use the cheap cream.
Hocam ben de o fırçadan kullandım kıllarında öyle siyah veya kırmızı kıllar yoktu bence mail atarak sorunu bildirin derim
(26/11/2022, Saat: 20:41)Mert günaydın Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben de o fırçadan kullandım kıllarında öyle siyah veya kırmızı kıllar yoktu bence mail atarak sorunu bildirin derim

Siyah kıllar da zamanla çatallaşabiliyor, ki benimkisi çatallı geldi. Kırmızı kılın hilkati siyah kıllar gibi değil sarı kıllar gibi yumuşak, çizmediği sürece sıkıntı yok ve fırçanın içinde bir yerde duruyor; sadece tuhaf buldum ilk kez rastladığım bir şey olduğu için. Kahverengi kıllar da tecrübe ettiğim kadarıyla siyah kadar sert olmuyor. Tabi tamamen deneyim ettiğimi konuşuyorum oturup bu kılları mikroskop altında incelemiş, her şeyini bilen birisi değilim. Açıkçası fırçanın en korktuğum yanı kıl dökmesi tevatürleriydi ki şimdilik maşallahı var. Sabunu yutması ve suratta dağılması gibi konuların garanti kapsamına gireceğini sanmam. Ki garantisi var mı onu da bilmiyorum. Ama bir tane siyah kıl için insanları uğraştırmağa gönlüm razı da gelmez. Bir süre kullanayım bakalım sabun yutma sorununu çözebilirsem mutlu bir herif olarak hayatıma devam edeceğim. Sizde yutma oldu mu?
Yutma siz de bildiğiniz gibi domuzlarda ilk başlarda oluyor bu da 24 mm bir fırça olduğundan biraz yutma yapıyor ama 1 2 sonra nerdeyse hiç yutma sorunu olmuyor.
(26/11/2022, Saat: 23:52)Mert günaydın Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yutma siz de bildiğiniz gibi domuzlarda ilk başlarda oluyor bu da 24 mm bir fırça olduğundan biraz yutma yapıyor ama 1 2 sonra nerdeyse hiç yutma sorunu olmuyor.

Yok hocam bilmiyordum. Bugüne dek pek çok domuz eskitmişimdir ama ilk kez karşıma çıkıyor. Gerçi o zamanlar şimdiki kadar umurumda değildi bu tarz teferruatlar, dikkat etmemiş bile olabilirim. Ama yakın zamanda bir jaguar aldım en küçük boy, onda hiçbir sorun yaşamadım dediğim gibi. Belki dediğiniz gibi büyüklükle alakalı bir durumdur zira ilk kez 24 bir fırça kullanıyorum.
Fırça biraz nazik bir fırçadır kıllarını çok bastırmayın derim kılları kırılabilir batma yapabilir
(27/11/2022, Saat: 00:28)Mert günaydın Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırça biraz nazik bir fırçadır kıllarını çok bastırmayın derim kılları kırılabilir  batma yapabilir

Vallahi üç tıraştır tek kıl kaybı yaşamadım. Kendi çapında ince marangozluk ve o minvalde hobi işleriyle uğraşan biri olarak kullandıkları yapıştırıcıyı gerçekten merak ediyorum. Açıkçası elimden geldiğince çok bastırmamaya çalışsam da boya fırçası taktiğini çok sevmiyorum, keyifsiz buluyorum. Bu bağlamda şu break in süreci bitse de domuz domuz takılsam diyordum.

Bu arada cidden Semogue'un kullandığı malzemeler nelerdir acaba? Mesela iki fırçamda da ahşap sap olmasına karşın sentetik değil yağ cila kullanıldığı dikkatimi çekti. Mat bir finish var. Tahminim balmumu ve doğal yağ bazlı bir şey kullandıkları; fakat acaba bu kadar sıcak suyla muhatap olan bir fırçada cila yavaştan erimez mi? Kafamda deli sorular...
(30/11/2022, Saat: 17:23)thatwickerhat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi üç tıraştır tek kıl kaybı yaşamadım. Kendi çapında ince marangozluk ve o minvalde hobi işleriyle uğraşan biri olarak kullandıkları yapıştırıcıyı gerçekten merak ediyorum. Açıkçası elimden geldiğince çok bastırmamaya çalışsam da boya fırçası taktiğini çok sevmiyorum, keyifsiz buluyorum. Bu bağlamda şu break in süreci bitse de domuz domuz takılsam diyordum.

Bu arada cidden Semogue'un kullandığı malzemeler nelerdir acaba? Mesela iki fırçamda da ahşap sap olmasına karşın sentetik değil yağ cila kullanıldığı dikkatimi çekti. Mat bir finish var. Tahminim balmumu ve doğal yağ bazlı bir şey kullandıkları; fakat acaba bu kadar sıcak suyla muhatap olan bir fırçada cila yavaştan erimez mi? Kafamda deli sorular...

Kiraz ağacı saplı bir adet Semogue SOC da ben almak istiyorum. Suya maruz kalacak ahşap sap meselesi benim de aklıma takıldı. Sonra aklıma evdeki ağartılmış keten yağı geldi. 3-4 ayda bir sapına ince bir tabaka yedirirsem sapın beni üzmeyeceğini düşünüyorum.
Kokuşmuş bir şeyler var şu Danimarka Krallığında... Çöpü çıkarsanıza hayvan herifler!!!
Hocam hiç yapmanıza gerek hatta bence bunun ile ilgili bir yazı okumuştum kiraz ağacı uzun yıllar suya dayanabiliyormuş ondan dolayı o türü seçmişler 2 3 sene sonra belki isteyebilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,153 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,845 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,448 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue 830 seiko 330 270,868 30/09/2022, Saat: 10:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,313 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Proraso Professional Boar Southwestern 25 15,655 13/12/2021, Saat: 15:50
Son Yorum: Oldstyle
  Semogue 2000 1905sss 14 7,047 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 130,028 26/08/2020, Saat: 12:36