Sakal sıklığı hakkında
Daha önce de yazdığım gibi yüzünüzde çıkan sakal miktarı, tipi, yoğunluğu hormonlarınız dolayısıyla genetiğinizle alakalıdır. Şurdan çok aldım çok çıktı, burdan az aldım çıkmadı gibi bir durum olmaz. Öyle olsaydı köse kimse olmazdı. Köse veya yarı köseler ne kadar alırlarsa alsınlar çıkmayacaksa çıkaz, akis de aynen. Ha sakalın sertlik konusu da genetik olmakla beraber, anlık olarak da değişkendir. Yani sakalı gür ve sert olarak kodlanmış biri mutlaka öyle bir sakala sahip olur. Ama bu kişinin tıraş olmak alışkanlığı ve sıklığı sakal sertliğini bir nebze etkiler. Yani her gür sıfır tıraş olan birinin sakalları kesilmeye karşı direnç göstermek isteyecek ve bira daha kalınlaşıp sertleşecektir. Aksine haftada bir olan birinin de gevşeyecek ve daha yumuşak kalacaktır. Ama bu belli bir genetik sınır dahilinde olur. Nitekim o seyrek tıraş olan kişi sık tıraş olmaya başladığı an sakalları yine direnç göstermek için sertleşir. Sonuçta canlı birşey. Bitkileri düşünün budamazsanız boya gider, ince dallara sahip olurlar. Siz düzenli olarak budarsanız ene gider, kalınlaşır, kuvvetli, çalımsı hale gelirler. Sakal da aynı şekilde davranır.

Özetle çenenizin altında daha yoğun olması sizin almanızla alakalı değil, genetiğinizle alakalıdır. Takmayın.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Sakal ve kıl,her yerde çıkabilir.

article-0-038c4fd9000005dc-30_468x368.jpg
İyi günler,

2 aydır traş oluyorum. İki sorum var.

Malzeme olarak arko traş sabunu, Blue 2 traş bıcağı kullanıyorum.
Hep tersten traş oldum çünkü sakallar tersten çıkıyor, ama şöyle bir sorun var.

Yüzümün bazı yerlerinde kıl kökleri öldü artık orada sakal çıkmıyor, bunun sebebi nedir ve bunu nasıl engelleyebirim
ve bu bölgede yeni sakal kökleri çıkarabilir miyim

Diğer sorun; Tıraş olduktan sonra yüzüme limon kolonyası sürüyorum, ama hiç yanma olmuyor, yüzümde bir kaç tane nokta şeklinde çukurlar oluştu. Bunun için ne yapabilirim?
Ustadim. Kolonya hucre yenilemesini oldurerek yavaslatir. Yerine az alkollu bir after shave oneririm. Misal rebul un hassas ciltler icin after shave i var

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Yaş kaç ?
Şeker yada otoimmün bir hastalık var mı?
(28/04/2014, Saat: 16:00)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaş kaç ?
Şeker yada otoimmün bir hastalık var mı?

Yaş 20. Bir rahatsızlığım yok.
(28/04/2014, Saat: 16:11)72034852930V Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaş 20. Bir rahatsızlığım yok.

Yaşınız daha genç sakalsız yerlerde zamanla çıkar

Aşağıda yazdığınız gibi kıl kökleri ölmüş ve cilt zarar görmüşse doktara başvurun.

''Yüzümün bazı yerlerinde kıl kökleri öldü artık orada sakal çıkmıyor, bunun sebebi nedir ve bunu nasıl engelleyebirim
ve bu bölgede yeni sakal kökleri çıkarabilir miyim''
(28/04/2014, Saat: 15:40)72034852930V Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi günler,

2 aydır traş oluyorum. İki sorum var.

Malzeme olarak arko traş sabunu, Blue 2 traş bıcağı kullanıyorum.
Hep tersten traş oldum çünkü sakallar tersten çıkıyor, ama şöyle bir sorun var.

Yüzümün bazı yerlerinde kıl kökleri öldü artık orada sakal çıkmıyor, bunun sebebi nedir ve bunu nasıl engelleyebirim
ve bu bölgede yeni sakal kökleri çıkarabilir miyim

Diğer sorun; Tıraş olduktan sonra yüzüme limon kolonyası sürüyorum, ama hiç yanma olmuyor, yüzümde bir kaç tane nokta şeklinde çukurlar oluştu. Bunun için ne yapabilirim?

Üniversite döneminde sıkıntı ve stresden dolayı böyle sorunları olan arkadaşlarım olmuştu. Çene altında belirli bölgelerde yer yer sakal dökümleleri gibi sorunlar yaşamışlardı. Ancak daha sonra bu sorun kendiliğinden ortadan kalkmıştı.
Cevaplar için teşekkür ederim,
Şunun sebebi nedir peki ?

Traş olduktan sonra yüzüme kolonya sürüyorum, tahriş olmuş cilt hiç yanmıyor ve bundan dolayı galiba yüzümde şu adamdaki gibi nokta çöküntüler oluşmaya başladı?

https://www.google.co.uk/search?q=Tayfun...h&imgdii=_

Doktora hiç gitmedim
Genel bir cevap olarak forumu ve blogları okuyun diyelim. Zamanında yeni başlayanlar için herşeyi detaylıca yazdık.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,341 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,133 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Tıraş Olma Sıklığı Kalfa 25 24,964 04/09/2022, Saat: 23:59
Son Yorum: cavenaut
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,974 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Ustura Traşı Tahriş Hakkında yigit 11 3,299 07/09/2021, Saat: 15:23
Son Yorum: yigit
  mavi site hakkında archer_boi 2 1,427 06/09/2021, Saat: 21:39
Son Yorum: archer_boi
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,570 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,580 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Jilet Fiyatlatı Hakkında gkhn.exe 3 2,378 01/07/2021, Saat: 00:18
Son Yorum: gkhn.exe

Hızlı Menü: