Yurtdışı takipsiz gönderi problemi
Herkese merhaba,
Eminim bir yerlerde konuşulmuştur ama forumdaki başlıklarda bulamadım. Yurtdışından takipsiz gönderisi eline ulaşmayan arkadaşların önereceği çözüm var mı? Aynı tarihlerde farklı satıcılardan ebayden aldığım 2 üründen biri 1 haftada elime ulaştı diğerinden haber yok. USPS'ten Amerika'yı terkettiği tarihe kadar görebiliyorum, ondan sonrası herhalde PTT ancak İstanbul Topkapı'daki posta dağıtım merkezine dahi gittim, kapıdaki görevli bayan gönderi numarasını görür görmez "bunlar takipsiz, adresinize teslim edilir" deyip beni gönderdi. Üzerinden aylar geçti hala bekliyorumHuh Çözüm önerisi olan varsa sevinirim. Önerilere 1 bardak soğuk su da dahildir Big Grin
Sipariş verildikten sonraki 45 gün içinde ebay veya paypal üzerinden dispute açma şansınız var. O da olmadı dispute açtıktan sonraki 20 gün içinde hak talebine yükseltebilirsiniz. Ebay ve paypal böyle durumlarda alıcıyı korur. En azından bir 30 gün beklemekte, dispute açmadan önce de satıcı ile iletişime geçmekte fayda var. Forumda konuşuldu bunlar.

Yalnız kafam karıştı takipsiz postanın gönderi numarası dediğiniz nedir? Takipsiz olduğuna emin misiniz? Amerika'dan çıkış yaptığını görebiliyorsanız takiplidir.
paketler yeni geldiği tarihte alıcıya verilmezse en yakın ptt şubelerinde 10 gün kadar bekletiliyormuş sonrasında takipli olmayan paketler ve takipli olsa bile numarasını bilmediğiniz paketler için son yol paketlerin tutulduğu dağıtım merkezi depoya girip aramak. bunun için epey dil dökmek gerekiyor oradaki çalışanlara ama varsa oradadır. yoksa ya geri gitmiştir yada kayıptır.takipsiz olduğundan bunu öğrenmekte mümkün olmuyor.
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Bu arada takipsiz postalar dairenizin kapısına kadar gelmeyebilir. Posta kutusuna, giriş kapısının önüne de bırakabilirler.
honemaister LC kodlular takip edilebiliyor artık demişti??
(09/02/2013, Saat: 16:38)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: honemaister LC kodlular takip edilebiliyor artık demişti??

Evet takip ediliyor LC ile başlayan takip kodu varsa sorun yok.
http://www.geltir.com/thread-816.html
(09/02/2013, Saat: 15:25)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sipariş verildikten sonraki 45 gün içinde ebay veya paypal üzerinden dispute açma şansınız var. O da olmadı dispute açtıktan sonraki 20 gün içinde hak talebine yükseltebilirsiniz. Ebay ve paypal böyle durumlarda alıcıyı korur. En azından bir 30 gün beklemekte, dispute açmadan önce de satıcı ile iletişime geçmekte fayda var. Forumda konuşuldu bunlar.

Yalnız kafam karıştı takipsiz postanın gönderi numarası dediğiniz nedir? Takipsiz olduğuna emin misiniz? Amerika'dan çıkış yaptığını görebiliyorsanız takiplidir.

Maalesef 45 günleri çoktan geçtim. Satıcıya iletişime geçtim ama benden çıktı deyip bana postanın linkini atmıştı. Sıkıntı maalesef TR'de. Amerika'yı terk ettiği tarihe kadar görebiliyorum. Sonrasında LC ile başlayıp us ile biten gönderi nosu pttden takip edilemiyor.
(09/02/2013, Saat: 16:38)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: honemaister LC kodlular takip edilebiliyor artık demişti??

Dağıtım merkezindeki memur tam da LCD kodu görür görmez "bunun takibini yapamayız" diye kestirmişti. Israr edince gönülsüzce ekrana bakıp "gözükmüyor, adresinize teslim edilir" demişti.
(09/02/2013, Saat: 16:06)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada takipsiz postalar dairenizin kapısına kadar gelmeyebilir. Posta kutusuna, giriş kapısının önüne de bırakabilirler.

Mümkün değil, böyle bir aksilik olmaması için işyeri adresimi vermiştim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Monty Hall Problemi veya Paradoksu 3RD1 16 6,424 02/10/2019, Saat: 16:56
Son Yorum: 3RD1
  Yeni Vergimiz Hayırlı olsun: Yurtdışı Alışveriş Stopaj Vergisi izbe 35 20,500 18/12/2017, Saat: 19:30
Son Yorum: FurkanY

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: