Taylor Of Old Bond Street
(28/01/2014, Saat: 00:52)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben neredeyse hepsinin kokularını biliyorum. Big Grin New York'taki Pasteur Pharmacy'de tek tek kokladım. Avocado ve Jermyn St. Collection'da karar kılıp aldım. Big Grin

Eton College'ın kokusu ağırlıklı olarak limoni. Ama hafif bir koku. Ağır denemez.

Pasteur e gitsem beni evlatlık alın derim. Smile
Sandalwood almadın mı üstad? Huh

Eton College'ın kokusunu daha farklı hayal etmiştim. Dodgy Daha eski böyle neredeyse tozlumsu hani eski kitaplarda olur ya hafif tozlu hafif nemli ama alttanda gelen bi sedir kokusu tarzında. College'in karakterini yansıtacak nitelikte. Tabi bana göre. Big Grin

cepten gönderildi
Every farewell is a new beginning.
(28/01/2014, Saat: 00:59)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pasteur e gitsem beni evlatlık alın derim. Smile
Sandalwood almadın mı üstad? Huh

Eton College'ın kokusunu daha farklı hayal etmiştim. Dodgy Daha eski böyle neredeyse tozlumsu hani eski kitaplarda olur ya hafif tozlu hafif nemli ama alttanda gelen bi sedir kokusu tarzında. College'in karakterini yansıtacak nitelikte. Tabi bana göre. Big Grin

cepten gönderildi

Üstadım eski kız arkadaşımla gitmiştim, o beni frenledi. Kendimi kaybettim dükkanda, neredeyse bütün tıraş ürünleri vardı. D.R. Harris'ten tut, Musgo Real'e, Geo F. Trumper'a kadar, her firmanın ürünleri vardı neredeyse. Kadınlarla girmemek lazım böyle yerlere, fazla dominant oluyorlar. Big Grin Bana kalsa bütün dükkanı alacaktım, dönüşte bavulu zor kapattım orası ayrı tabii. Big Grin

Eton College bana da öyle çağrışımlar yapıyordu, koklayınca şaşırmıştım. Ama "elit" bir koku, adından mütevellit, "aristokrat" bir koku tasarlamış adamlar. Big Grin Sandalwood almadım, iki TOBS ürünü belirledim kafamda, Grapefruit'i beğenmedi hanımefendi. Jermyn St. Collection'ı çok beğendi, Avocado'yu da ben çok sevdim, o yüzden ikisini aldım.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(28/01/2014, Saat: 01:08)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım eski kız arkadaşımla gitmiştim, o beni frenledi. Kendimi kaybettim dükkanda, neredeyse bütün tıraş ürünleri vardı. D.R. Harris'ten tut, Musgo Real'e, Geo F. Trumper'a kadar, her firmanın ürünleri vardı neredeyse. Kadınlarla girmemek lazım böyle yerlere, fazla dominant oluyorlar. Big Grin Bana kalsa bütün dükkanı alacaktım, dönüşte bavulu zor kapattım orası ayrı tabii. Big Grin

Eton College bana da öyle çağrışımlar yapıyordu, koklayınca şaşırmıştım. Ama "elit" bir koku, adından mütevellit, "aristokrat" bir koku tasarlamış adamlar. Big Grin

Eskiden hanım kozmetige girince çıkalım derdim artık o beni zorla çıkarıyor.

inadına yapıyorsun değilmi Floydian gece gece canımı çektiriyorsun. Üstad rüya görüyorum hansel ile gretel deki cadının evi gibi bi ev ama sırf sabun ve krem Big Grin Big Grin Big Grin Valla Greenpeaceçiler gibi kendimi zincirlerim oraya.

cepten gönderildi
(28/01/2014, Saat: 01:13)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eskiden hanım kozmetige girince çıkalım derdim artık o beni zorla çıkarıyor.

inadına yapıyorsun değilmi Floydian gece gece canımı çektiriyorsun. Üstad rüya görüyorum hansel ile gretel deki cadının evi gibi bi ev ama sırf sabun ve krem Big Grin Big Grin Big Grin Valla Greenpeaceçiler gibi kendimi zincirlerim oraya.

cepten gönderildi

Geberdim gülmekten Big Grin Ben de Pasteur Pharmacy'e girdiğimde ağlayacaktım, gözlerim doldu, ama neyse ki mekanda badgerandblade'den filan elemanlar vardı biraz sohbet ettik, ürün filan önerdik birbirimize, tek deli ben değildim yani. Big Grin

Victoria's Secret mağazasını hiç anlatmayayım iyisi. Big Grin
Merkur Progress
Omega 80005
(28/01/2014, Saat: 01:30)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geberdim gülmekten Big Grin Ben de Pasteur Pharmacy'e girdiğimde ağlayacaktım, gözlerim doldu, ama neyse ki mekanda badgerandblade'den filan elemanlar vardı biraz sohbet ettik, ürün filan önerdik birbirimize, tek deli ben değildim yani. Big Grin

Victoria's Secret mağazasını hiç anlatmayayım iyisi. Big Grin

Pastuer de abiler varsaaa Victoria's Secret'ta uuuuhuuuuuğ ablalar ablalar.
Allah aşkına floydian gece gece git başımdan. Big Grin Big Grin Big Grin

cepten gönderildi
Bu kremin jermyn st. Olanını bugün deneme şansı buldum, kutuyu ilk açtığımda kokuyu alınca ilk düşündüğüm şey " bumuymuş, keşke yıllar önce deneyip beğenmediğim derby limon kreme bir şans daha verseydim" oldu. ('Bunun aynısı eminönünde 3 lira' ekolünden arkadaşlara buradan selam olsun Smile ). Detaylı bakınca kokudaki ve hissiyattaki farkı biraz daha iyi anladım, biraz daha hafif ve rafine bir kokusu var. Köpük oluşturmak çok kolay oldu, köpüğü yüze uygulayınca yerli ürünlerde genelikle hissetiğim " kaba kozmetik" diyebileceğim cildin üzerinde tabaka şeklinde kalma ve cilde nüfuz etmeme hissini yaşamadım. Gayet cildi saran ve konforlu bir köpüğü var, tıraş sonrası verdiği hisde gayet iyi. Ürünü rahatlıkla tavsiye edebilirim. Ben bu ürünü kullanmaya devam ederken her ne kadar aradaki farkı hissetmiş olsamda derby limona da bir şans daha vereceğim. Yabancı ürünlere bakınca yerli ürünlerin performans/fiyat oranları daha iyi anlaşılıyor, kıymetini bilmek lazım.
Sevelim, sevdirelim Smile
(28/01/2014, Saat: 01:53)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pastuer de abiler varsaaa Victoria's Secret'ta uuuuhuuuuuğ ablalar ablalar.
Allah aşkına floydian gece gece git başımdan. Big Grin Big Grin Big Grin

cepten gönderildi

benden de bi uuuuhuuuuuuuuuuuuuğğğ gelsin..

Gecesi sabahı olmuyormuş demek ki Big Grin

Hamiş: şimdi ki aklım 2007 de olsaydı ny tan neler neler getirirmişim ben ya Sad
"kamaralarında çıplak
kadın resimlerinin asıldığı
savaş gemisinden
bozma bir jilet
her traş oluşumda
hem okşar
hem kanatır
tenimi.."
(28/01/2014, Saat: 12:08)chemistcool Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benden de bi uuuuhuuuuuuuuuuuuuğğğ gelsin..

Gecesi sabahı olmuyormuş demek ki Big Grin

Hamiş: şimdi ki aklım 2007 de olsaydı ny tan neler neler getirirmişim ben ya Sad

Benim de şimdiki aklım yazın olsa Pasteur Pharmacy'deki bütün ürünlerden alır, ekstra bavul parası ödeyip getirirdim. (uçak bile almak gerekebilir) Big Grin
Merkur Progress
Omega 80005
Tobs'un, avocado kremini bugün 4. kez denedim. İlk denememde badem tanesi kadar kremi, banat'ın domuz fırçası ile yüzde köpürttüm. Çok hacimli olmasa da yüzümü kaplamaya yetecek, ama sonraki perdeye kalmayacak kadar köpük oluştu. Ona rağmen koruyuculuk ve kaydırıcılık üst seviye idi.

Sonra ki denemelerim de, FS'nin 26mm finest fırçasını kullandım. Sanıyorum ki oda yeni olduğundan iyi bir performans veremedi. Yüzümde köpürtme yaptım. Ve yine hacimli bir köpük elde edemedim. Ayrıca hem banat, hem de FS ile kapta köpürtme yapmayı denedim. Banat ta köpük oluşacak gibi oluyor. Fakat oluşmuyor. Biraz su ekleyince fırçada hiç köpük kalmadı.

FS'de de durum aşağı yukarı aynı. Yeni olduğundan tüm köpüğü içinde hapsetti. Ve fazla köpük oluşmadı. Yalnız şunu belirtmeliyim ki kremin kokusunu çok beğendim. Çok fresh ve ferah bir kokusu var. Ayrıca, bilmiyorum ben mi bir yerlerde yanlış yapıyorum? Verimli bir köpük elde edemedim bu kremden. Ama performansı harika.

Bu kremi tavsiye ederim. Denenmesi gereken bir ürün. Köpük konusunda da, FS fırçamın verimi artana kadar bekleyip tekrar deneyeceğim.
(12/05/2014, Saat: 01:21)RooT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tobs'un, avocado kremini bugün 4. kez denedim. İlk denememde badem tanesi kadar kremi, banat'ın domuz fırçası ile yüzde köpürttüm. Çok hacimli olmasa da yüzümü kaplamaya yetecek, ama sonraki perdeye kalmayacak kadar köpük oluştu. Ona rağmen koruyuculuk ve kaydırıcılık üst seviye idi.

Sonra ki denemelerim de, FS'nin 26mm finest fırçasını kullandım. Sanıyorum ki oda yeni olduğundan iyi bir performans veremedi. Yüzümde köpürtme yaptım. Ve yine hacimli bir köpük elde edemedim. Ayrıca hem banat, hem de FS ile kapta köpürtme yapmayı denedim. Banat ta köpük oluşacak gibi oluyor. Fakat oluşmuyor. Biraz su ekleyince fırçada hiç köpük kalmadı.

FS'de de durum aşağı yukarı aynı. Yeni olduğundan tüm köpüğü içinde hapsetti. Ve fazla köpük oluşmadı. Yalnız şunu belirtmeliyim ki kremin kokusunu çok beğendim. Çok fresh ve ferah bir kokusu var. Ayrıca, bilmiyorum ben mi bir yerlerde yanlış yapıyorum? Verimli bir köpük elde edemedim bu kremden. Ama performansı harika.

Bu kremi tavsiye ederim. Denenmesi gereken bir ürün. Köpük konusunda da, FS fırçamın verimi artana kadar bekleyip tekrar deneyeceğim.

Kremi bol kullanın, fırçayı doğrudan krem kutusuna daldırın. Hem güzel köpük olur hem de arkadan gelenlere çabuk yer açılır Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Taylor of Old Bond Street - Lemon & Lime bravoecho 4 8,954 25/06/2016, Saat: 02:13
Son Yorum: Zeman
  Taylor of Old Bond Street (TOBS) Cedarwood Cesko 9 10,761 28/12/2015, Saat: 14:01
Son Yorum: Cesko
  Taylor Rose linguist 12 17,845 01/08/2013, Saat: 23:41
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: