Taylor Of Old Bond Street
Geçtiğimiz gün elime ulaşan, E-Bay'den aldığım Taylor Of Old Bond Street ile ilk tıraşımı dün akşam oldum. Edwin Jagger DE89, Muratti arkadaşımızın denemem için göndermiş olduğu Gillette 7 O'clock jilet ve FS fırça eşliğinde başladığım tıraşta, ya ben bir şeyi yanlış yaptım ya da bu krem acayip bir şey.

Benim aldığım versiyon, Taylor Of Old Bond Street'in St. James Collection diye bir çeşidi. Ben böyle köpük yapan bir tıraş kremi / sabunu görmedim. Şu ana kadar denediğim hiçbir sabuna ya da kreme benzemiyor. Acayip bir köpüğü var. İlk perde için suratımı köpürtürken, ciddi anlamda söylüyorum, köpüklerle başa çıkmakta zorlandım. Kalıcı, yoğun, kıvamlı bir köpük elde ediyorsunuz. Kokusu hafif limonimsi bir koku. Ben beğendim ama her zevke hitap etmeyebilirim. Ama dediğim gibi ürünün en çok dikkatimi çeken yönü verdiği köpük oldu. Hem bol hem de koruyucu bir köpük yapıyor ve tıraşı oldukça kolay hale getiriyor. Nemlendirme özelliği Cella kadar olmayabilir ama köpük konusunda ne Arko, ne Cella ne Proraso ne de şu ana dek kullandığım diğer kremler yanına bile yaklaşamaz. Öyle ki, yukarıda da dediğim gibi acaba ben mi fırçaya çok aldım diye düşünmedim değil. Ama ikinci perde için, ilk perde aldığımın yarısı kadar aldığım da yine aynı yoğunlukta köpük verdi.

Bu ürünün farklı çeşitlerini kullanan mutlaka tecrübeli arkadaşlar vardır aramızda. Onların da fikirlerini almak isterim. Bana mı böyle acayip bir şey denk geldi yoksa bu markanın normali bu mudurSmile

Böyle bir köpük mü. Bu LS nin bahsettiği avocado olanı ama. Birde sorayım bilenlere tobs sandal ağacı sabun, avocado krem, cella,speick, tabac, palmolive için görüşleriniz nelerdir.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
(18/11/2011, Saat: 12:40)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Böyle bir köpük mü. Bu LS nin bahsettiği avocado olanı ama. Birde sorayım bilenlere tobs sandal ağacı sabun, avocado krem, cella,speick, tabac, palmolive için görüşleriniz nelerdir.

Evet aynen böyle bir köpük. Dediğim gibi köpükle başa çıkamadım. Bence bu anlamda kullandığım en başarılı ürün.
Artık yavaş yavaş bu tarz kaliteli ürünlere alışmaya başlasanız iyi olur. Big Grin

Taylor olsun, trumpers olsun çok kısa sürede böyle kalın, hacimli köpük yaparlar. O yüzden onlarda yerli marketteki ürünlerdeki gibi bol malzeme alırsanız tahmin ettiğinizden çok kalın krem verirler. ÖZellikle taylorda arko kremlerde kullandığınız kremin yarısı kadar kullanmanız kafi gelecektir. Suyu yine gerektiği oranda kullandığınızda gayet kaliteli ve koruyucu bir köpük yapar, hiç öyle baş edilecek, edilmeyecek durumunda ürünler değildir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bu arada st james oldukça beğenilen bir modeli, ben kullanmadım. Kokusunu biraz daha açabilir misin?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(18/11/2011, Saat: 23:06)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada st james oldukça beğenilen bir modeli, ben kullanmadım. Kokusunu biraz daha açabilir misin?

Valla böyle tarifler yapmakta oldukça başarısızımdır. Dediğim gibi limoni bir kokusu var. Çok keskin değil ama hoş ve hafif bir koku. Genel anlamda limon kokusu baskın. Kısaca aslına bakarsan tek hissedebildiğim koku limon kokusu oldu Wink
Yuh nasıl köpük yapıyor öyle birde tasın içinde oluşuyor o köpük direk yüzde köpürtüldüğünü düşünemiyorum bile
Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
Connaught Shavingten sample alayım diyorum Avocado ve Sandalwood.2 tanesi £3.50 a geliyor toplamda.10 ml. Bu ikisi dışında eklemeye gerek yok herhalde başka birşey ?
TOBS St Jermyn Street Shaving Cream'in kokusuna bayıldım.
Limon+hafif parfümlü bir kokusu var. İyi ki burayı okumuşum TOBS için temkinli davrandım.

Çok az bir miktar aldım FS fırçama ve tasta köpürttüm. Burayı okumama ve özellikle dikkat etmeme rağmen yine de oluşan köpükle başa çıkamadım. 2 Perde tıraş öncesi yüz hazırlığı, 3 perde tıraş, kalan köpüğü de elimi yıkamaya kullandım Big Grin.
Kısa sürede çok az zahmetle çok az kremle müthiş bir köpük elde edilebilir. Tıraş sonrası cildim uzun süre nemli kaldı. Kuruluk yok, Aftershave kullanma gereği bile duymadım. Artık elim de DE89 a iyice alıştı sıfır tahriş ve müthiş bir koku eşliğindeki tıraştan üst seviye keyif aldım.

Fiyatı biraz pahalı görünse de bu performansıyla benden tam not aldı. Hal böyleyken benim gözümde TABAC'ın tahtını sallamaya başladı.
Avatar'ı değiştirirsin artık Big Grin

Bakalım Avocado nasıl çıkacak o da çok popüler Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Taylor of Old Bond Street - Lemon & Lime bravoecho 4 8,910 25/06/2016, Saat: 02:13
Son Yorum: Zeman
  Taylor of Old Bond Street (TOBS) Cedarwood Cesko 9 10,697 28/12/2015, Saat: 14:01
Son Yorum: Cesko
  Taylor Rose linguist 12 17,749 01/08/2013, Saat: 23:41
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: