Vanta solingen
@ms_1907 tam olarak benim de düşünceme tercüman olmuşsunuz. Çelik in verdiği tıraş muhtemelen en iyisi ancak sizin de bahsettiğiniz sebeplerden özellikle zahmetinden dolayı çelik e geçmekte terettüd ediyorum. Maliyet olarak hesaplandığı zaman ilk alım maliyeti kayış pahalı ancak ömürlük olması jilet masrafı olmaması uzun vade ilk maliyeti karşılar diye düşünüyorum ama zahmeti emeği beni düşündürüyor. Progress ile memnun sayılırım ama progress in üst ayarlarını biraz başarısız buluyorum. Jiletli usturalar içinde de Vanta gerek malzeme kalitesi gerek koruma yönünün kuvvetli olmasından benim araştırmada da öne çıktı. Diğer yanda da R41 var. Oda jiletli usturanın tıraş kalitesini daha güvenli olarak veriyor anladığım kadarıyla.. Şahsen Vanta ile R41 arasında karar veremedim.
(10/12/2015, Saat: 20:26)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ms_1907 tam olarak benim de düşünceme tercüman olmuşsunuz. Çelik in verdiği tıraş muhtemelen en iyisi ancak sizin de bahsettiğiniz sebeplerden özellikle zahmetinden dolayı çelik e geçmekte terettüd ediyorum. Maliyet olarak hesaplandığı zaman ilk alım maliyeti kayış pahalı ancak ömürlük olması jilet masrafı olmaması uzun vade ilk maliyeti karşılar diye düşünüyorum ama zahmeti emeği beni düşündürüyor. Progress ile memnun sayılırım ama progress in üst ayarlarını biraz başarısız buluyorum. Jiletli usturalar içinde de Vanta gerek malzeme kalitesi gerek koruma yönünün kuvvetli olmasından benim araştırmada da öne çıktı. Diğer yanda da R41 var. Oda jiletli usturanın tıraş kalitesini daha güvenli olarak veriyor anladığım kadarıyla.. Şahsen Vanta ile R41 arasında karar veremedim.

Ben hem ustura dünyasını merak ettiğimden hem de agresif tıraş için bu yola girdim. Bence DE aletler ile jiletli de olsa usturalar farklı kulvarlarda ama olaya sadece sonuç açısından bakarsanız belki ikisini (vanta ve R41) karşılaştırabilirsiniz. Benim sizin gibi arada kalma gibi bir durumum olmadı. Çünkü bence farklı iki dünya söz konusu. Ben bir yandan R41 gibi bir alet bakarken diğer yandan jiletli usturalara bakıyorum. Yani her ikisini de alabilirim ya da hiçbirini. Siz ya o ya diğeri aşamasına gelmişsiniz ve progress aletiniz var. Eğer bir seçim yapacaksanız bence usturayı deneyin derim. Umarım kolayca karar verirsiniz. Bu arada vanta modelleri hakkında sizin bilginiz var mı?
@ms_1907 Bildiklerim sizin ki kadar anladığım kadarıyla.. Tam ve yarım jilet kullanılan kapaklı olan ve olmayan modelleri var. Almayı düşündüğüm yarım jilet kullanan kapaklı modeli anladığım kadarıyla o biraz daha koruyucu tıraş sağlıyor..Galiba Vanta yı da R41 i de alacağım ve en sonunda çelik e geçeceğim herhalde öyle görünüyor bu işin sonu kötü mü iyi mi bilemiyorum Smile
(10/12/2015, Saat: 23:58)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ms_1907 Bildiklerim sizin ki kadar anladığım kadarıyla.. Tam ve yarım jilet kullanılan kapaklı olan ve olmayan modelleri var. Almayı düşündüğüm yarım jilet kullanan kapaklı modeli anladığım kadarıyla o biraz daha koruyucu tıraş sağlıyor..Galiba Vanta yı da R41 i de alacağım ve en sonunda çelik e geçeceğim herhalde öyle görünüyor bu işin sonu kötü mü iyi mi bilemiyorum Smile

Çelik olayına girmeyi hiç düşünmüyorum. Onun dışında ben de aynı moddayım. Önce bir Vanta, sonra da R41 tarzı bir DE alet alabilirim. Hayırlısı olsun komşum

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@ustaci

Sonunda çeliğe geçmeyi düşünüyorsanız, bunu baştan yapın, hiç tereddüt etmeyin bence. Jiletli Vanta ve R41 'in toplam maliyetine sanırım 2. el bir çelik alınır. (Eğer 2. el olabilir derseniz) Böylelikle tıraş kalitesi hususunda arzuladığınız hedefede ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.
(11/12/2015, Saat: 01:18)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ustaci

Sonunda çeliğe geçmeyi düşünüyorsanız, bunu baştan yapın, hiç tereddüt etmeyin bence. Jiletli Vanta ve R41 'in toplam maliyetine sanırım 2. el bir çelik alınır. (Eğer 2. el olabilir derseniz) Böylelikle tıraş kalitesi hususunda arzuladığınız hedefede ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.

Çelik konusunda tam da karar vermiş değilim şimdilik ustura hevesimi Vanta ile gidermeyi düşünüyorum iki De alette R41 ile bir de 37c slant ta da aklım kaldı bu 3 tanesini zamanla aldıktan sonra bakacağım duruma göre memnun kalırsam çelik e geçmeyebilirim de ama kendimi de biliyorum muhtemelen kendimi engelleyemeyip çeliği de deneyeceğim çelik in çok iyi olduğunu tahmin ediyorum ama belki de o kadar kalite farkı da olmayabilir yani o kadar zahmetin zamanın hakkını gerçekten verecek mi onu da bilmiyorum o nedenle önce jiletli ustura R41 37c slant ı da önce denemek istiyorum ki sonrasında çelik i kullanırsam da en azından zahmetinin zamanının karşılığını gerçekten verecek mi mukayese etme imkanım olur.. Bakalım su akar yolunu bulur Smile
(11/12/2015, Saat: 02:08)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çelik konusunda tam da karar vermiş değilim şimdilik ustura hevesimi Vanta ile gidermeyi düşünüyorum iki De alette R41 ile bir de 37c slant ta da aklım kaldı bu 3 tanesini zamanla aldıktan sonra bakacağım duruma göre memnun kalırsam çelik e geçmeyebilirim de  ama kendimi de biliyorum muhtemelen kendimi engelleyemeyip çeliği de deneyeceğim çelik in çok iyi olduğunu tahmin ediyorum ama belki de o kadar kalite farkı da olmayabilir yani o kadar zahmetin zamanın hakkını gerçekten verecek mi onu da bilmiyorum o nedenle önce jiletli ustura R41 37c slant ı da önce denemek istiyorum ki sonrasında çelik i kullanırsam da en azından zahmetinin zamanının karşılığını gerçekten verecek mi mukayese etme imkanım olur.. Bakalım su akar yolunu bulur Smile

Aynen öyle komşum. Ne demiş rahmetli Cem Karaca: "Bindik Bi Alamete Gedeyoz Gıyamete"

Tereddütlerimiz konusunda kimse bize yardımcı da olmuyor, herhalde başımızın çaresine bakacağız Smile
Günaydın @ustaci komşum,

Biraz daha detaylı araştırdım. Bu harf kodları (M, N) renkleri ifade ediyormuş.
RA112M: Marfil, yani fildişi
RA112N: Negra, yani siyah
RA112C: C'nin ne olduğunu anlamadım, sanırım jileti sabitleme tipi ile ilgili, rengi fildişi
RA112CN: C modelinin siyah olanı
Bir de RA112 modeli var.

Almanca/İspanyolca/Portekizce yazan birkaç sitede okuduğum kadarıyla aralarındaki tek fark sadece bıçağı sabitleme tipi. Tıraş karakteristikleri açısından bir fark yok. RA112 'de jileti sabitlemek için perçinli bir kol var. RA112C 'de ise harici bir aparat var. Her ikisi de yarım jilet kullanıyor. Bir de tam jilet takılabilen modeller (RA111'de gördüm) var ama bana mantıklı gelmedi. Hangi ucu kullanıldığı karıştırılabilir. Sonuçta; bana RA112C modeli daha mantıklı geldi. Sanırım sipariş geçeceğim.
(11/12/2015, Saat: 13:37)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günaydın @ustaci komşum,

Biraz daha detaylı araştırdım. Bu harf kodları (M, N) renkleri ifade ediyormuş.
RA112M: Marfil, yani fildişi
RA112N: Negra, yani siyah
RA112C: C'nin ne olduğunu anlamadım, sanırım jileti sabitleme tipi ile ilgili, rengi fildişi
RA112CN: C modelinin siyah olanı
Bir de RA112 modeli var.

Almanca/İspanyolca/Portekizce yazan birkaç sitede okuduğum kadarıyla aralarındaki tek fark sadece bıçağı sabitleme tipi. Tıraş karakteristikleri açısından bir fark yok. RA112 'de jileti sabitlemek için perçinli bir kol var. RA112C 'de ise harici bir aparat var. Her ikisi de yarım jilet kullanıyor. Bir de tam jilet takılabilen modeller (RA111'de gördüm) var ama bana mantıklı gelmedi. Hangi ucu kullanıldığı karıştırılabilir. Sonuçta; bana RA112C modeli daha mantıklı geldi. Sanırım sipariş geçeceğim.

Komşu ben de impa dan sipariş geçeceğim. Tam kodunu bilemiyorum ama impa daki de herhalde sizin bahsettiğiniz krem renkli koruma sabitleme aparatı olan yarım jiletli model. Vanta anladığım kadarıyla oldukça iyi bir ustura Ali Bıyıklı ve Sedef gibi usturalar dan çok daha temiz ve kaliteli tıraş sunacağı da malum. Denedikten sonra tekrar yorum yazarız.. Sıhhatle kalın
Vanta RA112 fildişi modeli bugün impa'dan geldi. Henüz deneyimim yok fakat sap kısmı son derece dandik bir plastik izlenimi verdi, hayli esniyor. Fildişi ismine kanıp kaliteli bir sap beklemiştim. Çelik kısmı ise gayet kaliteli ve stabil duruyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Katze solingen model bisky 8 4,300 07/09/2022, Saat: 22:59
Son Yorum: abdussamedy
Question Solingen Cerena Jilet Sorunu master44tr 2 1,697 06/05/2022, Saat: 23:08
Son Yorum: master44tr
  Tarko Solingen Emirhan 2 2,942 24/09/2019, Saat: 17:34
Son Yorum: Emirhan
  jowika solingen Delidumrul 11 16,939 22/07/2013, Saat: 14:46
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: