Vanta solingen
(23/06/2013, Saat: 23:48)TARKAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fiyatı 72 tl

aman diyeyim, o kadar para verilir mi yav, feather ss mi alıyorsunuz yoksa kai captain mi Smile) (kabul bu iki alet te çok daha fazla ediyor olmakla beraber bir vanta'ya o kadar vermek büyük hata olur)
memleket kurtulana kadar siyah
Ben bundan bakayim hele o dediginiz yere.72 lira hangi sitede?
Buldum...da bu biraz fahis harbiden.daha uygun bulunursa belki...
Tesadüfen gördüğüm bir modeli ile ilgimi çeken marka. Nedeni ise tam DE jilet kullanıyor olması. Alman forumlarının birinde detaylı fotoğraflarını eklemişler. Üstatların yorumlarını bekliyorum.

29pxffs.jpg

dnyb7l.jpg

20z5tmx.jpg

2isgmep.jpg

11lssg0.jpg

2z8x6om.jpg

2r3inwg.jpg

Özellikler:
*Paslanmaz çelik ve plastik saplıdır.
*Jilet takımı pratik ve güvenlikle yapılır, sürgü sistemi ile jilet takılır ve çıkarılır, jilet biçimine uygun noktalara yerleştirilerek takılmasına kolaylık ve güvenlik vermektedir.
*Jilet takıldığında jiletin iki tarafı siperliklerle korumaya alındığından ciltte çizme ve kesme için koruma sağlamaktadır.
*Tam jilet kullanılır.
Jiletli ustura kullanmak isteyip de tavsiye isteyenlere önerim Vanta markadır. Yaklaşık beş aydır kullanıyorum ve kalitesi gerçekten tatmin edici ve görünüşü oldukça sade.
Kızaklı ve kapaklı modelleri, tam ve yarım jilet takılabilen modelleri mevcut. Bende ki yarım jilet takılan kapaklı model. Sapı sert malzemeden yapılmış çelik ustura ağabeylerinin sapından görünüşüyle de malzeme olarak da eksiği pek yok. Diğer kısımlar solingen paslanmaz çelik ve çapak hatası yok. Jilet takma çıkarma oldukça basit, kapağı kaldırıp yerleştiriyorsunuz. Sanguine modellere göre jilet açıklığı daha az ve daha güvenli, jiletin kenar kısımlarına gelen yerlerde kapalı olduğu için ekstra güvenli.
Bu italyan harikasından bir tane de yedek aldım.

33pa2it.jpg

Fiyatı 17.75 Euro
http://www.giftsandcare.com/en/86_vanta
satılık ilanlarım: http://www.geltir.com/thread-5888.html
Vanta konusu ama Raen den memnun musunuz? Turk mali degil mi?
İstanbul'da butik bir marka, kolonyanın kokusu gayet başarılı saf zeytin yaprağı yağı kokusunda, genelde tıraş losyonları ve kolonyaları tercih ettiğim için beğenerek kullanıyorum, çam sabunu da almıştım doğallık konusunda şüpheniz olmasın. Satın alma sürecinde de çok ilgililer, küçük hediyeleri bile olmuştu. Tıraş bakım yağı da var aynı markanın henüz kullanmadım ama onu da deneyeceğim.

(20/04/2015, Saat: 12:09)connoisseur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vanta konusu ama Raen den memnun musunuz? Turk mali degil mi?
Tesekkurler ben de denemeyi dusunuyordum ama sonra vazgecmistim. Bir siparis gececegim. Bu arada sise cam midir?
Rica ederim, şişe plastik.
Arkadaşlar ben biraz araştırdım ama tam bir bilgiye ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son zamanlarda Vanta marka jiletli usturalara takmış durumdayım. Kendi sitesinden ve G&C 'den baktığımda 112 için M, C, CN gibi modeller var. (112M, 112C, 112CN) Anladığım kadarıyla bunların arasındaki fark jiletin usturaya takılma yöntemiyle ilgili. Bilemediğim ise bunların hangisi daha kullanışlı olur? Hangisi daha iyi tutuş sağlar? Bir de eğer derseniz ki "DE alet kullanıyorsan jiletli usturaya ne gerek var, geçeceksen çeliğe geç" buna da saygı duyarım. Ancak hem maliyeti (2. el almak istemiyorum), hem de zahmeti nedeniyle çeliği istemiyorum. Jiletli mantıklı değil derseniz de bu sevdadan vazgeçerim Smile
Şimdiden teşekkürler.

Vanta 112C
1zbccwy.jpg

Vanta 112M
ktetc.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Katze solingen model bisky 8 4,309 07/09/2022, Saat: 22:59
Son Yorum: abdussamedy
Question Solingen Cerena Jilet Sorunu master44tr 2 1,705 06/05/2022, Saat: 23:08
Son Yorum: master44tr
  Tarko Solingen Emirhan 2 2,947 24/09/2019, Saat: 17:34
Son Yorum: Emirhan
  jowika solingen Delidumrul 11 16,940 22/07/2013, Saat: 14:46
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: