Omega 10049
Bu fircayi gittigidiyor uzerinden az once kargo dahil 33 liraya siparis ettim. Umarim kil dokme olayi cok fazla olmaz.
Hayırlı olsun.

Şu başlığa da bir göz atın.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7343
(08/12/2017, Saat: 16:34)gökbörü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu fircayi gittigidiyor uzerinden az once kargo dahil 33 liraya siparis ettim. Umarim kil dokme olayi cok fazla olmaz.

Hayırlı olsun.Eğer sorun yaşarsanız bana Kargo adresinizi gönderin,ben size bir fırça hediye edeyim kabul ederseniz.Sizin gibi istekli,arzulu arkadaşları bu zevkli hobiye kazandırmak lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(08/12/2017, Saat: 16:41)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun.

Şu başlığa da bir göz atın.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7343

Aynen hocam tam da eksik olduğum faydalı bir konu. Hemen okuyacağım.

(08/12/2017, Saat: 16:57)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun.Eğer sorun yaşarsanız bana Kargo adresinizi gönderin,ben size bir fırça hediye edeyim kabul ederseniz.Sizin gibi istekli,arzulu arkadaşları bu zevkli hobiye kazandırmak lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam ilginize teşekkür ederim, fırçayı da ihtiyaçtan çok bir hatıra olarak değerlendirir mutlu olurum. Ayrıca böyle ilgili ve yardım sever dostların olduğu bir forumu takip etmekten, elimden geldiğince de katkıda bulunmaktan memnun olurum. Fırça geldiğinde kullanıp bu konuda görüşlerimi paylaşacağım.
Fırça elime ulaştı. Karton bir kutu ile ambalajlanmış ve kaliteli bir plastikten sapa sahip. Görüntü gerçekten güzel. Kıyaslayabileceğim tek fırça olan ws'a göre kılları sert, tabii bunda ws'nin kullanılması ve omega'nın sıfır olması etkili. Kılların arasında çok fazla siyah kalın tellerden var. bazılarının ucu çatallanmış bazılarının ise rahatsız edici bir şekilde sert ve küt uçlu. bunları temizlemek için biraz mesai harcamak gerek. temizlenmeli mi ona da tam emin olamadım çünkü bu siyah kıllar o kadar çok ki fırçanın dolgunluğunu etkileyebilir bu işlem. rahatsız edici bir koku yok tabii ki bunu ıslattıktan sonra kontrol etmek gerekecek. Bir gece sirkeli suda bekletip bir kaç gece de köpükle kurumaya bırakacağım ondan sonra denemeyi düşünüyorum. işten güçten vakit ayırabilirsem kullandıktan sonraki yorumlarıma resim de ekleyeceğim.

Edit: bir haftadır fırçanın canına okudum! ilk gün bir kere sirkede beklettim, sonra her gün defalarca ılık suda yumuşattım, dove sabunla yıkadım, şampuanladım, uçlarını fön makinesi ile kurutup dakikalarca saç fırçası ile fırçaladım, akşamları sabunla veya preshave kremle bıraktım, bütün ters ve sert kılları tek tek ayıkladım.

SONUÇ?

şuanda pamuk gibi, bulut gibi oldu. Smile Ayrıca kıl dökülmesi falan da olmuyor gayet sağlam bir fırçaymış.
Birçok domuz fırçam oldu. Semogue 830 1438 SOC 1250, Omeganın numarasını hatırlamadığım çeşitli fırçaları vs.

Açık ara kullandığım en iyi fırça Omega 49 diyebilirim. Köpük kalitesi, köpük yoğunluğu, kararında yumuşaklığı, köpüğü tutması ki hiç azalmadan 10 perde rahat yapabilirsiniz Smile vs. vs.

Bunlara bir de fiyat performans eklersek Omega 49 uçar gider. Italian job güzel iş çıkarmışlar. Alın aldırın bir tane mutlaka bulunmalı. Şu an 30 tl civarı fiyatı var ki kesinlikle fazlasıyla değer.
Bukadar güzel yorumları okuduktan sonra impadan omega 49 siparişi verdim. Heycanla lider fırçamın yerine gelmesini bekliyorum.

SM-J400F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(09/06/2019, Saat: 21:47)Blomard Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bukadar güzel yorumları okuduktan sonra impadan omega 49 siparişi verdim. Heycanla lider fırçamın yerine gelmesini bekliyorum.

Tek kelime ile muhteşem. Ilk fırçam olan lider harici hiç fırça ile tıraş olmamıştım. Beklentim nekadar fark edebilir, ikisi de domuz kılı fırça diye düsünüyordum. Fark eder etmesine de bukadar fark olur mu..

Arko ile denedim. Sabunu çok yoğun köprürtüyor ve saklıyor. Lider fırça başarılı köpürtürdü ancak yüze sürmesi nekadar uğraşsam da zordu. Sürdükce alıyordu ve yerine tekrar koymak için çabalıyordum.

Omega 49 ile arasındaki fark inanılmaz. Yoğun köpüğü bir darbe ile yüze kolayca yedirip, yoğun bir katman oluşturabiliyorsun. Köpüğü okadar etkili muhafaza ediyor ki, bitti sanıyorsun tekrar köprürtüyorsun ve tıraşa devam. Lideri tekrar elime almam zor görünüyor. Omega gibi büyük bir fırça ile ancak yüzde köprürtme için tekrar lidere başvurabilirim.

Omega 49 beklediğimden daha çok siyak kıl barındırıyordu ve daha sertti. Ayrıca doğal kokusu daha baskın. Yalnızca bir kez şampuan ile yıkayıp kuruttuktan sonra bile yumuşaklığı net bir şekilde arttı ve zamanla ulaşabileceği potansiyeli anında gösterdi.

SM-J400F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Omurgasına bakılınca tam istedigim fırça fakat boyutuna bakarak kıl yogunlugu az bence.Elde ki hissiyatı,duruşu felan tabi ki lider,başak gibi fırçalardan güzel.Daha derli toplu çok yayılmaz.

Kıl yogunluguna bakınca birde ekonomik traş için şuanlık elimdeki no name başak ile devam bayagı çatallandı yumuşadı zaten.

Belki ilerleyen zamanlarda bir şans veririm proraso sandal agacı ile yada semoque 1470 gibi semoque cephesine bakarım.Almışken daha iyi bir ürün almak daha mantıklı gibi.

İlk defa başlayacaklar için omega 10049 lider,başak vs istenmiyorsa alınabilir ama lider,başak vs varsa daha iyi bir şey bakılmalı.

Lider,başak gibi fırçalardan daha iyi olabilir fakat diger fırçaları kenara kaldıracak kadar degil diye düşünüyorum.

Şuan amacım elimdeki ürünlerle yetinmek.
Bende beyaz saplısından var , batıcı ve siyah kıl çok fazla fırçanın 1/20 is ayıklama sonucu gitti .performansı arttı şimdilik memnunun.diğer fırçalara Nispeten daha sıcak su kullanıyorum . En acımasız berrak in işlemlerine rağmen istifini bozmadı . Alnının akıyla Başarılı bir şekilde stajını tamamladı . Göreve başladı .
The Riddle of Steel

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Omega 11137 muhendisbey 13 6,259 08/06/2021, Saat: 22:00
Son Yorum: Murathan Kurt
  Omega 10072 Tıraş Fırçası İncelemesi marv 11 4,380 13/10/2020, Saat: 23:47
Son Yorum: marv
  Omega - 10098 emiriko 32 41,901 05/09/2020, Saat: 23:12
Son Yorum: marv
  Omega 11126 Pure Bristle Shaving Brush pars 26 39,289 14/07/2020, Saat: 01:39
Son Yorum: dailyshaver
  Omega 10077 yamtar 12 16,558 08/10/2019, Saat: 18:50
Son Yorum: lim10
  Omega 10029 Pura Setola pars 36 48,128 22/05/2019, Saat: 08:27
Son Yorum: Jonas
  Domuzların Efendisi . Omega 011842 veya 011829 MetsGo 9 6,613 18/03/2019, Saat: 23:11
Son Yorum: MetsGo
  Omega 81052 Chinaski 76 80,108 07/09/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: dikdik_s
  Omega 49 ve break-in hakkında nervy 4 5,031 23/05/2017, Saat: 23:33
Son Yorum: dikdik_s
  Omega kıl dökme sorunu cirzini62 14 9,757 11/01/2017, Saat: 22:27
Son Yorum: Dackir

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: