Arko Tıraş Kremleri
(06/05/2015, Saat: 12:31)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki komşum, çok teşekkür ederim cevabın için. Yenilerde, moiste eş değer ürün hangisi olabilir acaba? Bu konu ile ilgili bir yorumu olan var mı?
Muhtemelen fresh. Almış olduğunuz fresh ve moist arasında herhangi bir farklılık var mı? Ben aynı ürünler sanıyordum
(06/05/2015, Saat: 15:31)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhtemelen fresh. Almış olduğunuz fresh ve moist arasında herhangi bir farklılık var mı?  Ben aynı ürünler sanıyordum

Fresh olan, eski ice mintler gibi. Acaba hydrate olan moist olabilir mi? Deneyen var mı acaba?
Dostum pardon kutu renkleri yanıltmış beni. Eski versiyon da nemlendiricili olan moist di. Muhtemelen hydrate olan moistin karşılığı ama henüz almadım
Arko müşteri hizmetlerini aradım. Tabi karşıma çıkan hanım ürünleri bilmiyor. Kızdım önce, sinirlendim; ama sonra düşündüm kadıncağız ne anlasın o kadar detaydan... Bizim gibi takıntılı mı. Fakat konuşma sonunda orada bir kaç kişi ile konuştular beni hatta bekletip, dediler ki "ambalajlar değişir, isimler değişir, ama sonuçta sizin moist muhtemelen yine vardır, adı değişmiştir, içerik aynıdır, arko bunu hep yapar... Mantıklı da geldi. ArkoMen'in web sayfasında da "değişmeyen şey değişimin kendisidir" diye başlayan bu mantıkta bir yazı var. Ayrıca ArkoMen'i biraz çevirince ArkoNem oluyor, ama tabi bunun konumuzla pek bir alakası yok Wink
Resim eklemek istiyorum daha açıklayıcı olsun diye. Moist ile hydrate aynı ürün. Ice Mint ile Fresh aynı ürün. İçeriklerini birebir kıyasladım. Menthyparaben diye bir şey eksik yeni siyah pakette, diğerleri tamamen aynı. Üst kalite premium ürünler kullanan komşularım sizlere saygım sonsuz; ancak ben de kendi yorumumu eklemek istiyorum ki Arko'nun kremleri kötü değil. Nivea da kötü değil.

29ek460.jpg
(12/05/2015, Saat: 09:54)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resim eklemek istiyorum daha açıklayıcı olsun diye. Moist ile hydrate aynı ürün. Ice Mint ile Fresh aynı ürün. İçeriklerini birebir kıyasladım. Menthyparaben diye bir şey eksik yeni siyah pakette, diğerleri tamamen aynı. Üst kalite premium ürünler kullanan komşularım sizlere saygım sonsuz; ancak ben de kendi yorumumu eklemek istiyorum ki Arko'nun kremleri kötü değil. Nivea da kötü değil.

29ek460.jpg
Komşum Arko kremlerini ve sabununu ilk tıraşa başladığım günden bu forumu bulana kadar kullandım. Arada elbette baska ürünler de kullandım ama Arko çocukluktan kalma kokusu ve performansı ile ailemizde bir gelenek olmuştur hep. Ben Arko cool kremi beğeniyorum en çok. Sabun ise çok kurutuyor cildimi, döküntü bile oluyor hatta. O yüzden Arko ürünleri yerini daha başka yabancı ürünlere bıraktı.

Yeni paketlerde paraben maddesini çıkarttilar diye duymuştum zaten. Bence yıllardır hiç değişmeyen Arko ürünleri için bu bile cok buyuk değişim Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(12/05/2015, Saat: 10:51)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Arko kremlerini  ve sabununu ilk tıraşa başladığım günden bu forumu bulana kadar kullandım.  Arada elbette baska ürünler de kullandım ama Arko çocukluktan kalma kokusu ve performansı ile ailemizde bir gelenek olmuştur hep. Ben Arko cool kremi beğeniyorum en çok. Sabun ise çok kurutuyor cildimi, döküntü bile oluyor hatta. O yüzden Arko ürünleri yerini daha başka yabancı ürünlere bıraktı.

Yeni paketlerde paraben maddesini çıkarttilar diye duymuştum zaten.  Bence yıllardır hiç değişmeyen Arko ürünleri için bu bile cok buyuk değişim Smile

Kurumsallaşmış özel sektör, devletten daha kötüdür derler Smile Bunu kendim bizzat yaşıyorum. Çalıştığım şirketin dinozorları var (İnsan dinozorlar, yani 70 yaşında ama hala çalışan adamlardan bahsediyorum) Bu dinolara laf anlatmak im-kan-sız. Kendi bildiğinden çıkmayan adamlar vardır ya, bunlar onlardan da tehlikeli! Bunların kendi bildiği de yok, gördükleri var sadece. Yıllar önce öyle böyle yapılırmış bu işler, bundan sonra da öyle böyle yapılsın işte der, ve geçerler. Yüksek mevkileri bunlar iştigal ederler; gençlere asla imkan vermezler. Yukarıya çok yakın olup onları yağlamayı yıkamayı çok iyi bilirler; çünkü kimse o dinoyo ve yaştan sonra bir iş vermez, o dino da kendisinin çalıştığı şirket dışında adam sınıfını konmayacağını çok iyi bilir. Bu mantıkla dümdüz gidersek, yolun sonu Arko'ya gidiyor. Çok daha iyi olabilirdi ama en azından var. Çok şükür. Eğer imkanlar olmasaydı dönüp dolaşıp geleceğimiz yer bu kremler olacaktı.

Yeni ufuklara yelken açmak, farklı ambalajlar (kozmetik sektörü için ambalaj çok önemlidir) farklı kokular denemek çok güzel bir şey; ama ekonomi meselesi... Bittiği zaman sıkıntıya düşeceğim, getirmek için bir sürü kargo stresi yaşayacağım ürünleri istemiyorum ben artık. O arzu yok içimde malesef. Markete gittiğimde, rahatlıkla bir arko krem, bir jilet, bir de balsam bulabileyim, benim başka isteğim yok. Smile 
Arko Ice Mint geleneksel tıraşa başladıktan sonra aldığım ilk krem olmuştu, köpürmesinden de diğer özelliklerinden de hiç bir şikayetim yok fakat yeni ürün deneme telaşesinde unutulmuş gitmiş, hala dolabımda durur. Bir sonraki 3017 ürünümü buldum sanırım Smile

Yeni paketler bir tek bana mı daha ucuz geliyor? Gerçeğini görmek daha kısmet olmadı fakat fotoğraflarda eski paketler daha bir güzel gözüküyor gözüme. Özellikle siyah fırça silueti üzerinde köpük figürü gözüme hiç hoş gelmedi. Siyah-Beyaz Arko adamı ise renklisinin yanına bile yaklaşamıyor.

Şu ürünün hem içeriğine hem paketlemesine azcık özenseler Proraso'dan Palmolive'den veya diğer beğenilen orta segment tıraş kremlerinden hiç bir eksiği olmayacak. Yabancılar bu haliyle bile seviyor, bir Proraso ayarına çıksa satışlar kesin artar diye düşünüyorum.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

arko krem hem fiyat olarak iyi bir alternatif hem bulunabilirlik hem de traş köpüklerinden çok daha iyi bir alternatif ancak nemlendirmesi zayıf kalıyor. Yeni üretim tüplerde dışına bakmayın lütfen içine bakın paraben yok deniyor bence iyi bişey bu. Kullanırken rahat bolca kullanacanız bir ürün. Ben özellikle mavi olan cool u beğeniyorum kokusu baymıyor turuncu gibi değil . yeşil kutulu olanları denemedim ancak yeşilin traş kolonyası çok güzel kokuyor.
(13/05/2015, Saat: 00:33)mahmut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arko krem hem fiyat olarak iyi bir alternatif hem bulunabilirlik hem de traş köpüklerinden çok daha iyi bir alternatif ancak nemlendirmesi zayıf kalıyor. Yeni üretim tüplerde dışına bakmayın lütfen içine bakın paraben yok deniyor bence iyi bişey bu. Kullanırken rahat bolca kullanacanız bir ürün. Ben özellikle mavi olan cool u beğeniyorum kokusu baymıyor turuncu gibi değil . yeşil kutulu olanları denemedim ancak yeşilin traş kolonyası çok güzel kokuyor.

Komşum nacizane tavsiyede bulunmak istiyorum. Cool çok başarılı bir ürün değil aslında. Neden tüm raflar cool ile dolu anlamakta zorlanıyorum.

Turuncu olan da güzel değil Smile Kızmayın.

Nemlendirme özelliği istiyorsanız, Hydrate olanı kullanın. Hem içerisindeki ferahlık cool olandan daha iyidir. Hem de söz veriyorum size inanılmaz bir nemlendirme ile karşılaşacaksınız cool'a göre

Selamlar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 16,212 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 200,994 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 150,475 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,054 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,461 20/12/2022, Saat: 23:12