Arko Tıraş Kremleri
Ben bu kremin extra sensitive modelini Proraso Sandal sabunun üzerine biraz sıkıyorum, çok daha güzel köpürüyor. Niye böyle yapıyorsun diye soracak olursanız ben bu ürünü after shave zannederek aldım. Big Grin Hatta birkaç kere yine bu yanılgıyla ürünü tıraş sonrası yüzüme sürdüm, sonra terledikçe ufak ufak köpürmeye başladı. Big Grin Alıp kabını öyle inceledim. Big Grin
Hiç bilmiyorum ki
Bunun sensitive(beyaz) olan versiyonunu bugün denemek için aldım ve hiç memnun kalmadım.Benimkindemi bir problem vardı bilemedim ama oldukça kıvamsızdı.Herhangi bir koruyuculuğu olduğunu da düşünmüyorum.
(12/07/2018, Saat: 15:49)sfiber Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunun sensitive(beyaz) olan versiyonunu bugün denemek için aldım ve hiç memnun kalmadım.Benimkindemi bir problem vardı bilemedim ama oldukça kıvamsızdı.Herhangi bir koruyuculuğu olduğunu da düşünmüyorum.

Tarihi geçmiş olabilir mi? Ya da tarih var mı onlarda bilmiyorum ama aynısından bende de var krem şanti gibi oluyor maşallah.
(12/07/2018, Saat: 15:57)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tarihi geçmiş olabilir mi? Ya da tarih var mı onlarda bilmiyorum ama aynısından bende de var krem şanti gibi oluyor maşallah.

Hocam ben tüpteki kıvamdan bahsediyorum aslında.Diğer ürünlere göre daha cıvık bir formda sanki.
(12/07/2018, Saat: 23:32)sfiber Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben tüpteki kıvamdan bahsediyorum aslında.Diğer ürünlere göre daha cıvık bir formda sanki.

komşum bu dediğin olay birçok kozmetik üründe oluyor rafta beklerken devamlı aynı konumda saklamaktan olabilir, çözümü için tüp kapalı iken parmaklarınızla tüpü dibinden, ortasından, başından masaj yapar gibi hamur yoğurur fibi sıkarak (kapağı kapalı olcak) o sıvı kıvamın tüm tüp içine dağılarak diğer katı kısımla harmanlanarak eski haline getirebilirsin bu dediğim plastik tüplü ürünler için geçerli alüminyum tüplü bir üründe zor olur
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@sfiber komşum, havaların ısınması ile birlikte kremlerin kıvamı da yumuşamış olabileceğini düşünüyorum.
Geçen hafta uzun bir süredir kullanmadığım Arko kremini kullanmak istediğimde öncesinde aldığım performansı alamadığımı gördüm.
Kış aylarında memnun kaldığım Arko kremini bu sebeple yaz boyunca kullanmamayı düşünüyorum.
(12/07/2018, Saat: 23:32)sfiber Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben tüpteki kıvamdan bahsediyorum aslında.Diğer ürünlere göre daha cıvık bir formda sanki.

Ben daha yeniyim bir kez kulandım sadece ve evet cıvıktı düşününce nornal hali o sandım ama yorumlara bakınca yeni birşey öğrenmiş olduğumu fark ettim..
@Soner komşum dediğiniz gibi yaptım ama sanırım bu tüple alakalı bir problem var veya @batmanforever komşumun dediği gibi sıcaktan iyice bezmiş.
(12/07/2018, Saat: 15:49)sfiber Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunun sensitive(beyaz) olan versiyonunu bugün denemek için aldım ve hiç memnun kalmadım.Benimkindemi bir problem vardı bilemedim ama oldukça kıvamsızdı.Herhangi bir koruyuculuğu olduğunu da düşünmüyorum.

Uzun süredir arko kremlerden uzak duruyordum. Geçenlerde bir benzin istasyonunda eski "Regular" kremlerin satışta olduğunu gördüm ve hemen eski özlemle bir adet aldım. Ancak malum sözkonusu kremin içeriğinde hiç doğal bileşen olmadığı gibi bir de paraben vs. var. Eski günlerin hatrına bir defa kullandım ama bir daha kullanacağımı sanmıyorum.

Onun yerine sizin bahsettiğiniz beyazı denemek istedim. Metro marketten aldığım kremin az bir miktarını  TVB domuz fırçamla kasede köpürttüğümde çok kıvamlı ve yoğun bir köpük yaptı. Zaptedemedim vallahi. İçeriğinde hem paraben türevleri yok hem de lavanta yağı ve aloe vera özütü gibi sevdiğim malzemeler var.

Benim gibi lavanta sever birisi için inanılmaz güzel ve doğal kokulu bir krem. Hatta Ach Brito'nun Lavanda'sı kadar beğendim kremi.  

Koruyuculuğu ve yastıklaması iyi, tek sorunu tipik bir arko özelliği olan nemlendirme yetersizliği.

Kullanmaya devam edeceğim bir ürün kesinlikle.
Bu kremlerde kayganlık sadece bana mı yetersiz geliyor yoksa ben gibi düşünen arkadaşlar var mı?
Köpürtme tası doluyor taşıyor her türlü sıvı katı normal versiyonunu denedim ama yeterince kayganlık sağlamadı bana. Arko sabun öyle değil mesela ya da rotasyondaki cella ve proraso'da da böyle bir sorun yok.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 16,207 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 200,713 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 150,420 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,054 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,457 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737