Arko Tıraş Kremleri
@zorsakal sensitive olan her cilde gelmez. Lakin Proraso yla Arko arasında öyle aman aman fark yok. Tabac ayrı bir sabun. O her zaman üst ligdedir , ona birşey diyemem. Belki tıraş performansınız da kötü geçmiş olabilir o gün için. Açık konuşmak gerekirse envai çeşit marka ve sabunu bitirip , kullandım. Arko ürünlerinin bilhassa da kremlerinin performansı iyidir. Koruyuculuk , nemlendiriciliği vs tatmin eder. Kokular sentetik ve kötüdür. Sizin cildinize uymadıysa kötü olmuş gerçekten.
Sensitive koku olarak güzel ama hafif bir cilt yakması yapıyor bende de.Ama Tıraş sonrası değil tıraş esnasında oluyor.Cool olan da kokusunu pek sevemesem de performansından memnunum.Sanırım bende ki sıkıntı lavanta esansıyla alakalı.
arko cool denedim gerçi yeniyim ama daha önce arko sabun denemiştim. Arko sabuna göre koruyuculuğu daha yüksek ve çabuk kurumuyor . bence fiyat performans ürünü.
(17/09/2020, Saat: 16:13)gibicibicis_34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arko cool denedim gerçi yeniyim ama daha önce arko sabun denemiştim. Arko sabuna göre koruyuculuğu daha yüksek ve çabuk kurumuyor . bence fiyat performans ürünü.

Komsum uzerine hemen bir Derby Limon ve Nivea deneyin, daha net olur karsilastirma
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Normal arko sabundan önce arko krem kullanınca gerçekten iyi oluyor.
Ben yine de isini yeteri kadar gördüğünü dusunuyorum Arko kremlerin, orta segmentte bir urun, cok daha iyi olabilir ama f/p ürünü diyebiliriz. Nivea, tabac, derby limon daha ust seviyede ama Arko kremlerde isinizi goruyor. Arko sabuna gore nemlendirmesi ve kurutmamasi cok iyi bir ozellik gerçekten.
Derby Limon Arko ‘ dan üst seviye felan değil. Kim diyor onu yahu Big Grin eğer sizin şahsi fikrinizse saygı duyarım @"ekindgn" yok forumda böyle bir kanı oluştuysa kesinlikle katılmıyorum. Derby Limon un tek güzel tarafı ucuz ama güzel gelen kokusudur. Keyif verir adama . Arko ya 5 üzerinden 3 versem , Derby en fazla 2-2.5 alır. Nivea ikisinden de iyi ona itirazım yok. Tabac la üçünü mukayese dahi etmem. Tabac ne performansıyla , ne fiyatıyla aynı segment bir ürün değil. Ha fiyat performansı tartışılır , netice de bunlarla da gayet güzel tıraş olunur. Mevzu tıraşsa.. Yalnız kendi segment ürünler arasında da fiyat performans şampiyonu şu an Tabac. Ben en son tabac sabun aldığımda (2015) porselen kase 90 tl ydı. Şu an 110 tl ys bulunabiliyor. Refilleri , stick i felan bence çok ucuz. O dediğim yıllarda Cella nın kilosu 40-50 tl ydı. Tabac pahalıydı yani... şu an bir geo f trumpers vs almaya kalksan 200 den başlıyor. Hani Aqua Di Parma dır, mdc ye vs girmiyorum bile.
Arkonun Cool ve sensitive, derby markasınında sadece limonlusunu kullandım. Şahsen arko kremlerin hiçbiri cildime uymadı cildimi aşırı kuruttular ve yastıklama anlamında hiç iyi gelmediler. Derby limona karşı arko ile benzer segmentlerde ürünler olduğu için biraz ön yargılıydım ve elimde daha iyi kremler olunca pek almak istemedim ama @ekindgn Ekin abinin hediye etmesi ile deneme şansım oldu. Kendi adıma arkodan çok daha başarılı buldum. Kokusu hoşuma gitti, yastıklama yeterliydi ve en önemlisi de arko kremler kadar cildimi kurutmadı. Nivea krem kesinlikle daha başarılı ve güzel bir krem fakat cildimde yanma yapınca uygun fiyatlı kremler arasında benim için en başarılısı derby limon oldu. Ekin abinin hediye ettiğini bitirdim yedek dursun diye yenisini aldım ama içeriğinde ki paraben dikkatimi çekince kullanmaktan vazgeçtim. Artık çok nadir kullanıyorum. Uygun fiyatlı kremler arasında cildinize uyarsa bence en iyisi Nivea.
(17/09/2020, Saat: 18:38)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby Limon Arko ‘ dan üst seviye felan değil. Kim diyor onu yahu Big Grin eğer sizin şahsi fikrinizse saygı duyarım @"ekindgn" yok forumda böyle bir kanı oluştuysa kesinlikle katılmıyorum. Derby Limon un tek güzel tarafı ucuz ama güzel gelen kokusudur.  Keyif verir adama . Arko ya 5 üzerinden 3 versem , Derby en fazla 2-2.5 alır. Nivea ikisinden de iyi ona itirazım yok. Tabac la üçünü mukayese dahi etmem. Tabac ne performansıyla , ne fiyatıyla aynı segment bir ürün değil. Ha fiyat performansı tartışılır , netice de bunlarla da gayet güzel tıraş olunur. Mevzu tıraşsa.. Yalnız kendi segment ürünler arasında da fiyat performans şampiyonu şu an Tabac.  Ben en son tabac sabun aldığımda (2015) porselen kase 90 tl ydı. Şu an 110 tl ys bulunabiliyor. Refilleri , stick i felan bence çok ucuz.  O dediğim yıllarda Cella nın kilosu 40-50 tl ydı. Tabac pahalıydı yani... şu an bir geo f trumpers vs almaya kalksan  200 den başlıyor. Hani Aqua Di Parma dır, mdc ye vs girmiyorum bile.

Komşum,
""Derby Limon Arko ‘ dan üst seviye felan değil"" cümlesiyle ifade ettiğin düşünceni daha farklı bir hitap/üslupla yazmanı beklerdim. Belirttiğim düşünceler şahsi fikrim, saygı duymak zorunda hissetmeyin lütfen kendinizi.

Burası, geleneksel tıraş etrafında komşuluk yaptığımız, Türkiye'nin en nezih forumu, Geltir gibisi bulunamaz, yoktur. Düşünceler, geleneksel tıraşa dair ürün ve deneyimleri paylaşmak üzerine; bu nedenle hepimiz sevdiğimiz bir hobi/bakım/özen üzerine düşüncelerimizi aktarıyoruz ki en güzel örneği "jilet"tir, herkese göre değişir, size bana Hüseyin komşuma göre tamamen değişkendir; nasıl ki parmak izlerimiz farklıysa... Burada tartışılan tüm ürünlerde öyle, sizin beğendiğiniz benim gözümde önemli değildir, bana önemli gelen Hüseyin komşuma değersiz gelebilir. Kalite, beklentinizle alakalıdır ve sizin kriterlerinize göre değişir: "gold plating" terimi tamamen bunun için kullanılır.

1.500TL'lik fırça ve en iyi sabunla, CNC tezgahından hatasız üretilen çelik ekipmanla tıraş olan komşum öyle bir tahriş yaşayabilir ki yüzü delik değiş olur; Arko sabun, plastik pazar fırçası ve Yuma ile tıraş olan komşum öyle bir tıraş olur ki kıskanırsın. Tam tersi de olur... Tamamen beklenti meselesi, kıyas değil.

Derby limon size göre alt bir ürün olabilir elbette. 40'dan fazla sabunum var, 60'a yakın sabun denemişimdir sanırım, hala aklım Arko sabundadır benim, dolapta olmayınca koşa koşa alıyorum, markette ilk baktığım ürün oluyor; tamamen beğeni meselesi. Bu nedenle, daha iyi daha keyifli daha az tahrişli tıraşlar için ürünleri incelemeye, yorum yazmaya devam.

Simdiden sıhhatler olsun,
@ekindgn bir fikre katılıp , katılmamak saygı duyulmayacağı anlamına gelmez. Nezaketin gereğidir. Ki bahsettiğiniz deneyimlerin öznel olmasından ötürü zaten o saygıyı gösteriyorum. Bu yüzden belirttim sizin görüşünüzse saygı duyuyorum diye... Herkes aynı şeyi düşünecek diye bir kaide yok ancak düşüncemi farklı bir şekilde yazmama da gerek yok. Arko' nun kremi de sabunu da Derby ' den daha iyi. Bana göre olduğu gibi geltir ve dünyada genelinde tanıdığım bilgisine/ tecrübesine güvendiğim istişare ettiğimiz birçok kişiye göre daha iyi. Siz kendi tecrübenize göre daha iyi olduğunu düşünüyorsanız dediğim gibi saygı duyuyorum. Konu da kapanmıştır. Amacım polemik çıkarmak vs değil inanın.

Belirttiğiniz diğer hususlara itirazım yok , günün tıraşı başlığını takip ediyorsanız az çok tıraş olduğum ekipmanı vs de görüyorsunuzdur.

Lafım meclisten dışarı sakın üzerinize alınmayın ancak forumda farkındalık yaratmak istediğim bir konu var. Tecrübelerin gerçek anlamda tecrübe haline geldikten sonra foruma aktarılması gerektiğini düşünüyorum. Benim bir sabun/kremle ilgili kanaatim en fazla 5-10  tıraşta oluşur ve bu kanaat de 3 ay sonra değişmez. Bu geçmişten bugüne gelen bir birikimin sonucudur. Kimisi bu kanaate  daha kısa , kimisi de daha uzun bir süre de vakıf olabilir. Dediğim gibi tecrübe meselesi. çeşitli başlıklarda da gördüğüm üzere bir ürün hakkında 3 ay önce mükemmel , 1 ay önce harika deyip , 15 gün sonra da beş para etmez demek açıkcası bu işten çok da anlamadığımızı , daha çok tecrübe edip , daha az görüş belirtmemiz gerektiğini gösterir. Görüşler ve tecrübeler olgunlaştıktan sonra yazıya aktarılmalıdır.  Netice de forumu dışardan da üye olmadan takip eden birçok kişi o yorumlara göre ürünler satın alıyor. Ve tutarsızlık bariz derece de görülüyor.

Sonuç itibariyle umarım mesajım yanlış anlaşılmaz ve sizi de kırmaz. Ben de keyifli tıraşlar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 16,212 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 200,997 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 150,479 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,054 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,463 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737