Arko Tıraş Kremleri
Arkonun sensitive,Cool,comfort krem kremlerini denemiştim bu akşam da hydrate olanı denemek istedim. Sensitive bende kaşıntı yaptı , Coolu hiç beğenmedim ne köpük ne kayganlık nede serinlik hissi vardı, comfort iyi köpük ve kayganlık veriyor ama nedense hydrate ( yeşil kutu) çok güzel bir tıraş ve sonrası da cilt bıraktı. Hydrate yi 3 kutu bulup almıştım artık bulunmuyor pek. Kremi üzüm tanesi kadar sıkıp yüzüme yaydım yaqi 26 mm fırçanın suyunu 3 defa silkeleyerek yüzde kopurtme ye başladım.İlk başta hiç kopurmuyor derken fırçaya azar azar su verdikçe çok kalın olmasada güzel bir köpük yaptı. Krem suyu seviyor. Tıraş esnasında günlük kullandığım baili 176 ve Astra yeşil jilet baya kaygan ve tahrissiz bir tıraş verdi. Kremin içinde az biraz mentol var zaten içeriğinde yazmışlar. Ve tıraş sonrası hafif bir serinlik ve yumuşacık bir cilt bıraktı. Tıraş sonrası hiçbir şey kullanmadım. Yani en çok hydrate ve comfort olanını beğendim şimdiye kadar ama ikiside üretimden kalkmış. Arkoyu anlamak gerçekten zor. Elimdeki kremleri bitince artık arko kremlere elveda diyeceğim.
Kartallar yüksekten uçar
Sn klasik63 , hydrate ı firmanın kendi sitesinden sipariş edebilirsiniz.Syg.

https://www.evyapshop.com/kategori/tiras-kremi
Selamlar komşular arko tıraş kremine yağ yada esans ekleyerek kullanan var mi?
Zaten mevcut olan konusu içerisinden de sorabilirdiniz.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=220

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(07/02/2021, Saat: 17:04)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zaten mevcut olan konusu içerisinden de sorabilirdiniz.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=220

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu olarak acmak istedim teşekkur ederim Huh
Sayın @"tonymontana", öncelikle hoşgeldiniz foruma. @"ahbap" Hocam sizi bu hususta uyarmış esasında, ancak "Ben konu olarak açmak istedim" gibi bir hayli bencil olarak nitelendirilebilecek bir cevap vermişsiniz. Forum kurallarında 12. Maddede açıkça "Forumda arama yapılmadan, daha önce aynı konuyla ilgili bilgi içeren bir konunun tespiti durumunda açılan yeni benzer konu kapatılır, tekrarlanırsa yaptırım uygulanır" şeklinde belirtilmekte. O yüzden Size tavsiyem her istediğinizi yapmadan önce lütfen önce sağ üstteki arama butonundan sizin dikkatinizi celbeden husus ne ise ilgili anahtar kelimelerle arama yapmanız yönünde olacaktır. Öte yandan bir de şöyle düşünelim, Siz bir konu hakkında, hatta halihazırda arko tıraş kreminin diğer yağlarla kullanılıp kullanılmayacağı hususunda bir şeyi merak ediyorsunuz, arko tıraş kremi yazdığınızda bir de bakıyorsunuz ki 10 tane konu var tek bir hususla ilgili, 10 tanesine tek tek bakmak Sizin de zamanınızdan çalmaz mı, bir tür karışıklığa neden olmaz mı ve tek bir hususun ayrı ayrı konulara bölünmüş olması bir anlamda bilgi kirliliğine neden olmaz mı? Oysa tek başlık altında tüm bunlar tartışılıyor, ilgili tıraş malzemesini seven "Bunun şusu şusu güzel o yüzden çok beğendim" yazıyor, diğeri de "Ben katılamayacağım, çünkü bundan bundan dolayı" diyor. Forumun amacı bu. Bu hususa bir dahaki sefere dikkat edeceğinizden şüphem yok.

Sorunuza gelince, gerek bu forumda gerekse de dünya çapında Arko çeşitli şekillerde modifiye edilmiş, edilmeye çalışılmıştır, fakat benim gördüğüm ciddi anlamda herkesin ortak paydada buluştuğu iki yöntem var. Birincisi Arko'yu —özellikle stick sabunu— gliserinle birlikte kullanmak. Gliserin cildi güzelce nemlendiriyor, Arko'nun kurumasını biraz daha önlüyor, cildin tahriş olmasına karşı bir duvar örüyor. İkincisi de Uberlather olarak tabir edilen Arko krem + Arko sabun + Gliserin'in karıştırılması yöntemi. Tabii ki Uberlather diye tabir ettiğimiz şey farklı sabun ve krem kombinasyonlarıyla da yapılabilir. Bu da gayet hacimli bir köpük veriyor, iyi bir tıraş sunuyor kullanıcısına.
(07/02/2021, Saat: 17:15)tonymontana Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu olarak acmak istedim teşekkur ederim Huh

Komşum sıcak çanakta köpürtmeyi denediniz mi? Ben hasbelkader unutup soğuk çanakta köpük elde edersem kesinkes cildimi kurutuyor ama kaynak su gezdirilmiş çanakta kaynar suya batırılmış fırça* ile yükleme yapıp köpük hazırlarsam kesinkes rahat geçiyor traşım.
Bence arko zor eriyen bir sabun: köpürmesini kastetmiyorum bunu derken, nemlendiriciliğini kastediyorum. Soğuk suyla pütürlü geliyor ve yüzümü kaşındırıyor, sıcakla ise cildi saran öyle kolay soğumayan bayağı yağlı bir köpük ortaya çıkarıyor.
*Kaynar su ile fırçaya zarar vereceğimin farkındayım, lütfen tartışmadan ayrı tutalım bu noktayı.*
(07/02/2021, Saat: 18:00)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sıcak çanakta köpürtmeyi denediniz mi? Ben hasbelkader unutup soğuk çanakta köpük elde edersem kesinkes cildimi kurutuyor ama kaynak su gezdirilmiş çanakta kaynar suya batırılmış fırça* ile yükleme yapıp köpük hazırlarsam kesinkes rahat geçiyor traşım.
Bence arko zor eriyen bir sabun: köpürmesini kastetmiyorum bunu derken, nemlendiriciliğini kastediyorum. Soğuk suyla pütürlü geliyor ve yüzümü kaşındırıyor, sıcakla ise cildi saran öyle kolay soğumayan bayağı yağlı bir köpük ortaya çıkarıyor.
*Kaynar su ile fırçaya zarar vereceğimin farkındayım, lütfen tartışmadan ayrı tutalım bu noktayı.*

Komşum ben kopurmesinden gayet mennum ama koku olarak ne ekliyebilirim daha hoş kokmasi bakimindan
(07/02/2021, Saat: 18:58)tonymontana Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben kopurmesinden gayet mennum ama koku olarak ne ekliyebilirim daha hoş kokmasi bakimindan

Derby'i denediniz mi komşum, genel olarak tek farkının daha yoğun kokusu olduğunu söylüyorlar. Bileşenleri bile aynıymış.
Derbyi denedim köpuk olarak daha yoğun daha iyi yastik gorevi goruyor koku olarak malesef pek keyif alamadim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 15,961 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 200,275 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 149,792 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,032 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,343 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737