Fırçanın Sapından Ayrılması
Bu gece Omega 80005'imi her zamanki gibi tıraş öncesinde suyun içinde yumuşatmaya bıraktım. Tıraşa başlamak için fırçayı elime aldığımda, kılları tutan kısmın (sanırım knot diyoruz buna) sapından ayrıldığını gördüm. Sap ahşap malzemeden yapılmış. Sapı hangi malzeme ile yapıştırırsam daha iyi sonuç verir, önerileriniz nedir?
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
pek onerılmesede ben japon kullanıyorum bır sıkıntısını gormedım dıkkatlı ıscılıkle dısarı tasırmadıkca
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Fırçayı çok sıcak suda mı bekletiyordun? Öyleyse zararlıdır böyle sıkıntılar görünebilir.

Tavsyem epoksi alman, hani şu çiftli şırınga şeklinde satılanalrdan. Hatta bulabilirsen deniz suyuna dayanıklı ve 5 dakika kuruyanlarından al. MArine bulamazsan normal genel amaçlı versiyonu da olur. Japon'dan çok daha sağlam olacaktır.

179240.jpg
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(17/02/2013, Saat: 12:14)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı çok sıcak suda mı bekletiyordun? Öyleyse zararlıdır böyle sıkıntılar görünebilir.

Tavsyem epoksi alman, hani şu çiftli şırınga şeklinde satılanalrdan. Hatta bulabilirsen deniz suyuna dayanıklı ve 5 dakika kuruyanlarından al. MArine bulamazsan normal genel amaçlı versiyonu da olur. Japon'dan çok daha sağlam olacaktır.

179240.jpg

Evet, gece hata yaptım, her zamankinden daha sıcak suda beklettim. Kaynar su değildi ama, sıcak musluk suyuydu.

Tavsiyenize uyacağım, teşekkür ederim. Forumda araştırdığım kadarıyla eskiuye3315 da epoksi kullanıyormuş.
Merkur Progress
Omega 80005
Bugün iki dakikada kuruyan Pattex'lerden aldım. Şırınga şeklinde değil de iki tane tüp içindeydi yapıştırıcının bileşenleri. İkisinden eşit miktarda alıp bir kağıt üzerinde karıştırdım ve knot'un, sapa değen yüzeyine yaydım. Sonuç başarılı oldu sanırım.
Merkur Progress
Omega 80005
Epoksi aradım bugün biraz, hırdavatçı kocaman bir tüp çıkardı, inşaatta kullancaksın dimi dedi, 15 TL'de fiyat olunca almadım. Suya ve ısıya dayanıklı kaliteli yapıştırıcı isteyince de ısıya dayanıklı silikon verdi. Sürekli temasta 250 derece, ara ara temasta ise 300 derece sıcaklığa kadar dayanıklıymış. Sıcaklıktan yana korkum kalmadı, suyla da arası iyidir sanırım sıkıntı yaşatmaz. Kırmızı renkte değişik bir madde ama kullanırken dikkatli olmak gerekiyor ben biraz bol kullandım sanırım Smile
tamerkamisli.blogspot.com
bende tam tersi kendi isteğimle ayırmaya uğraşıyorum ama beceremedim Smile varmı fikri olan?
Fırçanın markası ne eğer bizim yerli fırçalarsa öyle buhar yöntemi ile çıkartamazsınız. Ben ufak başak fırça için bir deneme yapmıştım. Önce kılları dibinden kesip sonra çekiç ve çivi yöntemiyle çıkarmıştım. Ama eğer yurt dışı fırçalarsa bildiğim kadarıyla buhar yöntemi knot saptan ayrılabiliyor. Kendin yap köşesinde incelemeler olması gerekiyor komşum. benim başak fırça çalışmam aşağıda Smile

http://www.geltir.com/thread-5331.html
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: