cbn spreyi
İnternette defalarca kere cbn spreye rast geldim. Bunlarda elmas spreyler gibi imiş , bayağı övülmektedir.
Benim hatırladığım kadarıyla Lord bunlardan getirtmişti. Bunları kullandıysa bunlar hakkında kendi görüşlerini yazabilirmi.
Tabiki bu davet yalnızca ona değil almış ve kullanmış arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
Öncelikle açık ve net kırmızı bir çizgi olarak belirteyim kübik bor nitrat; cbn spreyler kesinlikle bileme konusunda -expert- uzman seviyesinde materyaller. Yani bu konularda çok hastalıklı veya uzun yılların deneyimine sahip değilseniz uzak durmanız gereken ürünler. Ustura için konuşmuyorum genel anlamda.

Öyle deriye sıktım da usturamı sürdüm bir gömlek daha keskin oldu ürünü değil. Getirisi için o aşamaya kadar kusursuza yakın bir geometride ağız oluşturmanız gerekiyor. En ufak bir mikro çapak bile olmamalı. Ben bunun kontrolünde lup'un yetersiz olduğunu düşünüyorum. İdeali dijital görüntülü mikroskopla kontrol edip devam etmek var. Bu şekilde çalışılırsa verimi çok iyi. Kısa sürede elmas spreylere yakın bir hızda ağızda büyük üstünlük sağlıyor. Yarattığı ağız da orta agresiflikte, bir krom oksit ağızı değil, kotikül ağızı hiç değil. Ha dayanıklı bir ağız mı veriyor? Şimdilik öyle görünüyor.

Bu kadar teferruata girmeden düz sırayla uygulama yapsak olmaz mı? Oluyor ama %100 verimle değil. Kullanacağınız deri de çok önemli. Kanguru derisi mükemmel sonuç veriyor, diğer derilerle o kadar da uyumlu değil. En iyi sonuçlar için nanocloth denilen özel ürünlerden almak gerekli.

İşin özü, forumda şu an bildiğim üyeler kadarıyla kimseye önermem. Önce elmas pastalar ve elmas spreylerle çalışıp bu malzemeleri sevip sevmeyeceğinizi, yapıp yapamayacağınızı görmeniz lazım. Cbn artık çok ileri seviye, elde mekanik bilemenin günümüzdeki en uç noktası, uç bir dünya ve 100 usturacıdan 99'una gereksiz bana göre. Bir nevi kişisel tatmin.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bilgi paylaşımı için teşekkürler üstad
(19/02/2013, Saat: 01:49)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle açık ve net kırmızı bir çizgi olarak belirteyim kübik bor nitrat; cbn spreyler kesinlikle bileme konusunda -expert- uzman seviyesinde materyaller. Yani bu konularda çok hastalıklı veya uzun yılların deneyimine sahip değilseniz uzak durmanız gereken ürünler. Ustura için konuşmuyorum genel anlamda.

Öyle deriye sıktım da usturamı sürdüm bir gömlek daha keskin oldu ürünü değil. Getirisi için o aşamaya kadar kusursuza yakın bir geometride ağız oluşturmanız gerekiyor. En ufak bir mikro çapak bile olmamalı. Ben bunun kontrolünde lup'un yetersiz olduğunu düşünüyorum. İdeali dijital görüntülü mikroskopla kontrol edip devam etmek var. Bu şekilde çalışılırsa verimi çok iyi. Kısa sürede elmas spreylere yakın bir hızda ağızda büyük üstünlük sağlıyor. Yarattığı ağız da orta agresiflikte, bir krom oksit ağızı değil, kotikül ağızı hiç değil. Ha dayanıklı bir ağız mı veriyor? Şimdilik öyle görünüyor.

Bu kadar teferruata girmeden düz sırayla uygulama yapsak olmaz mı? Oluyor ama %100 verimle değil. Kullanacağınız deri de çok önemli. Kanguru derisi mükemmel sonuç veriyor, diğer derilerle o kadar da uyumlu değil. En iyi sonuçlar için nanocloth denilen özel ürünlerden almak gerekli.

İşin özü, forumda şu an bildiğim üyeler kadarıyla kimseye önermem. Önce elmas pastalar ve elmas spreylerle çalışıp bu malzemeleri sevip sevmeyeceğinizi, yapıp yapamayacağınızı görmeniz lazım. Cbn artık çok ileri seviye, elde mekanik bilemenin günümüzdeki en uç noktası, uç bir dünya ve 100 usturacıdan 99'una gereksiz bana göre. Bir nevi kişisel tatmin.

hocam peki bu tekniklerle ağzı kaç microna indire biliyorsunuz yani bir jiletle kıyaslarsak nasıl bir fark çıkıyor ortaya
(19/02/2013, Saat: 12:17)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/02/2013, Saat: 01:49)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle açık ve net kırmızı bir çizgi olarak belirteyim kübik bor nitrat; cbn spreyler kesinlikle bileme konusunda -expert- uzman seviyesinde materyaller. Yani bu konularda çok hastalıklı veya uzun yılların deneyimine sahip değilseniz uzak durmanız gereken ürünler. Ustura için konuşmuyorum genel anlamda.

hocam peki bu tekniklerle ağzı kaç microna indire biliyorsunuz yani bir jiletle kıyaslarsak nasıl bir fark çıkıyor ortaya

Bunu ölçebilmek için çok gelişmiş bir elektron mikroskobu gerekiyor, öyle kolay değil yani. Bende cbn spray yanlış hatırlamıyorsam 0,125 olanı. Yani 1/8 mikron/128000 kum ama ağzı bu kadar incelteceği anlamına gelmiyor bu.

İyi bir karbon çeliği usturayı özenerek bilerseniz, polsilver civarında bir sonuç veriyor yaklaşık değerlendirmeme göre.
Bir de ekleyeyim bunlar herkese göre olmadığı gibi her usturaya göre de değil. Ağız almayan usturaları geçtim, çok iyi ağız alan usturaları kullanmak lazım ki veirm alınsın. Yani çelikten yapılmış her kesici gerecin bir limiti vardır. Bunun üzerine çıkamazsınız, çoğu zaman da limitlerine kadar bilediğinizde çok kısa sürede ağızları döner. Bazıları çapak çapak dökülür, bazıları tereyağı gibi parlak ama yumuşak ve dayanıksız bir ağız verir. Bazıları da tok ve gevrek olur, İşte onlarla iyi sonuç alınıyor.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: