Gillette 7 o'clock Sharp Edge Yellow Pack
"Gillette 7 o'clock sharp edge" gerçekten beğenildiği ve övüldüğü kadar varmış. Gerek keskinliği gerekse konforu benim açımdan oldukça başarılıydı. EJ DE89 ile yüzümde akıp gitti. Keskin ama bu keskinlik hiç tedirgin edici değil. (Yüzüme dalar mı diye çekinmedim, tabi bunda aletin de etkisi gözardı edilmemeli) Bunun yanında gayet konforlu bir tıraş sunuyor. Ne bir kızarıklık ne de bir tahriş, hiçbir olumsuzluk yaşamadım. Yüzümdeki zor bölgelerde bile çok başarılı bir sonuç verdi. Daha önce hiç kullandım mı hatırlamıyorum, -belki "sample" olarak denemişimdir- bu jilet şimdiden "Bolzano" ve "Astor" gibi favorilerim arasına girdi  Smile
Anlayamadığım şey Rusya'da bu jiletten bir kere bile görmedim. Varsa yoksa her köşede Rapira. Forumu keşfettikten sonra her yerde arıyorum, birkaç şehirde baktım ama yok. Şaka gibi.
Aynı jiletle bugün 4. tıraşı oldum, halen canavar gibi. Yarın 5. kez tıraş olacağım.

Fiyatı pahalı gibi görünse de aslında tıraş başı maliyeti makul gibi.
Bu jileti en başta hiç beğenmedim fakat zaman içinde teknik oturunca çok memnun kaldım. Favorim bu jilet.
(11/09/2016, Saat: 21:28)cirzini62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anlayamadığım şey Rusya'da bu jiletten bir kere bile görmedim. Varsa yoksa her köşede Rapira. Forumu keşfettikten sonra her yerde arıyorum, birkaç şehirde baktım ama yok. Şaka gibi.

Görmemeniz bence normal. Rus iç pazarı hedef alınarak üretilmiş bir jilet değil. Rapira ve Sputnik varken bence Rusya'da bulmanız mucize gibi olacaktır.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Merhaba değerli arkadaşlar, Islak tıraşa yeni başladım ve bu jileti Progress ile (2.ayar) 5 gün üst üste çok rahat kullandım. Zorlamamak için değiştirdim ancak sanırım 2-3 gün daha giderdi. 2 perde wtg ile tüm hafta içi oldukça tatminkar ve tahrişsiz tıraş olabildim.(Sakalım sert ve yoğun,cildim nemli) Yarın sabahtan itibaren bir 5 gün boyunca daha kullanma amacındayım.Forumda okuyup anladığım kadarıyla "dud" jilet çıkma ihtimali diğer markalara göre düşükmüş. İlk izlenimlerde edindiğim memnuniyetin kalıcı olmasını umut ediyorum. Bunun haricinde Permasharp,yeşil kutu 7 o'clock ve Meşhur Polsilver denenmeyi bekliyor. Saygılarımla
@Paynomind dud jilet nedir hocam? ilk defa duyuyorum.
Tahmin ediyorum arkadaşımız şunu demek istemiş:

Aynı pakette yer alan jiletlerin genelde kaliteleri standarttır. Birbirine yakın keskinlik ve konforda olurlar. Ancak bazen aynı paketteki bazı jiletler daha kalitesiz olabilir. "dud" kelimesinin İngilizce anlamı da dandik, işe yaramaz demektir.
@LiuShang @msakalli evet hocam,"dud: damaged in manufacturing or poorly sharpened " yani aynı paketteki jiletlerin üretimden kaynaklı kalite farkı olabilmesi olayı. Bundan ötürü bir jiletten en az iki-üç adet kullandıktan sonra jiletin bizim için uygun olup olmadığına karar verilmesi tavsiye ediliyor. (Muş) Gillette 7 o'clock Sharp Edge Yellow Pack de Dud jilet çıkma ihtimalinin diğer jiletlere göre düşük olması da bu jiletin önemli bir avantajı. (Mış)
Siz üstadların arasında bilirkişi gibi yorum yapmak biraz abes kaçıyor bağışlayın sadece okuduklarım bunlar..
Ancak ben bu jileti çok sevdim umarım aramız hiç bozulmaz ve bir ömür boyu beraber mutlu oluruz Smile
Saygılarımla
teşekkürler. bu jilet gerçekten çok kaliteli. şimdiye kadar 30 adet falan kullandım. hepsi aynı kalitede çıktı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 61,392 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,024,060 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,704 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,719 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,049 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,242 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,548 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  Double Edge Keskinlik ve Genel Puan Tabloları (refinedshave.com) drog 21 8,662 17/03/2022, Saat: 18:58
Son Yorum: Usturaci
  Gillette Silver Blue mriza1 193 143,968 23/09/2021, Saat: 14:29
Son Yorum: Yasuo3817
  Berberler için özel perma sharp Emirhan 6 3,364 29/04/2021, Saat: 23:46
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: