Neyi yanlis yapıyorum?
Arkadaslar yaklaşık 5 gündür geleneksel sekilde tirasimi oluyorum, forumu gayet dikkatli okudum ve onlarca video seyretmeme rağmen birşeyi yanlış yapıyor olmalıyım. Çünkü cildim çok tahris oldu ve gunün yarısını hafif acılar ve yanma ile geçiriyorum. Bu durum yeni başlayanlar için normalmi? Makinem ej89, jilet perma sharp, astra yeşil ve feathers kullandım.
ilk tahminim yanlış açı ve fazla baskı uygulaman.
ikincisi de sakalın çıkış yönünü daha anlayamamış olabilirsin, çok normal çünkü zamanla anlıyor insan.
ben olsam biraz sakal uzatırım, 3-4 gün, ondan sonra mantic59'un videolarını iyice çalıştıktan sonra tekrar denerim.
Evet mantıklı ama isim gereği mecburen hergun traş olmak zorundayim. Yani bu sabah neredeyse kartuşlu aletime geri donecektim bir süreliğine.
(24/02/2013, Saat: 20:15)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar yaklaşık 5 gündür geleneksel sekilde tirasimi oluyorum, forumu gayet dikkatli okudum ve onlarca video seyretmeme rağmen birşeyi yanlış yapıyor olmalıyım. Çünkü cildim çok tahris oldu ve gunün yarısını hafif acılar ve yanma ile geçiriyorum. Bu durum yeni başlayanlar için normalmi? Makinem ej89, jilet perma sharp, astra yeşil ve feathers kullandım.

Hocam 5 günde olmaz hemen bu iş.Benim ideali bulmam 2-3 ayı almıştı. Devamlı farklı birşey denemek farklı jilet bile öğrenme sürecini uzatır.

Yani astraya alışan el ile featherla aynı tıraşı olamazsınız.Her jilet için geçerli bu husus ilk zamanlarda.

İlerleyen zamanlarda teknik oturunca ne gelse güzel tıraş çıkarıyor insan öyle ya da böyle Smile
Kartuşlu aletleri çekiştiren bilekleriniz kütük gibi olsa gerek, bileğinizin yumuşaklaşması zaman alır, tıpkı iyi köpük hazırlama ve iyi tıraş öncesi hazırlığı yapma, aleti doğru kesim açısıyla cilde yaklaştırma gibi melekeleri edinmenin zaman alacağı gibi.
Bende DE aletler kullanmaya başlayalı 2 ay olmasına rağmen ilk 2 tıraşımda çok az tahriş sonrasında artık tahriş yaşamıyorum.Forumdaki 'bastırma' yazılarını fazlasıyla dikkate aldım.
Sinek kaydı olamasamda konforlu ve kabul edilir yakınlıkta tıraş oluyorum.
Sakalın çıkış yönü ile ilgili problemim yok kartuşlu altelerle olurken bu sorunumu zaten çözmüştüm.
Farkında olmadan bastırıyor olabilirsiniz buda gerçekten tahrişe yol açıyor DE aletler ile.
Tıraş öncesi hazırlık gerçekten önemli bunada dikkat ederseniz sorununuz kalmaz sanıyorum.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Birde şuna dikkat et nacizane:her jilet her makinede iyi performans vermiyor. Agresif denilen sert makinelerde az keskin jilet daha iyi. Senin makine yumuşak bir makine ama jiletler çok keskin. Bence bir derby extra ile dene belki hoşuna gider daha az tahriş olur....
(24/02/2013, Saat: 21:53)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kartuşlu aletleri çekiştiren bilekleriniz kütük gibi olsa gerek, bileğinizin yumuşaklaşması zaman alır, tıpkı iyi köpük hazırlama ve iyi tıraş öncesi hazırlığı yapma, aleti doğru kesim açısıyla cilde yaklaştırma gibi melekeleri edinmenin zaman alacağı gibi.

Smile evet henüz acemiyim ama diger arkadasların yorumlarına bakarak biraz fazlaca bastırıyorum sanırım. cunku kartusda allah ne verdiyse bastırırsın ya, ben henüz yakın tıraş dahi olamadım ama zamanla olacak sanırım.
Birde ben jilet olayını tamamen yanlış yorumlamısım yani en keskin jilet en konforlusudur diye düsündüm gittim feathers aldım oda yüzümü parcaladıSmile tıraş öncesi hazırlığım fevkalade banyo yapamazsam eğer mutlaka çok sıcak havlu ile en az 5 dakika masaj yapıyorum.
Bisiklete binmek ya da araba sürmek gibi, alışana kadar bikaç kere ufak kazalar yaşanabilir, önemli olan bu süreci en az badireyle atlatmak, dikkatli olunuz. Sonrasinda öyle bi an geliyor ki insan eline hangi aleti alsa sorunsuz tıraş olabiliyor.
Bir an önce elinizin alışması ve tahrişsiz sinekkaydı tıraşlar yaşamanız temennilerimle.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: