RAM Takviyesinin faydası olur mu?
Gaechiko,Alpbb74 ve Hedehodo arkadaşlar, tekrar tekrar teşekkürler.

Deneyeceğim Linux'u. Angel
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Su an linux ile yeni tanisacak bir kullanici icin secim Hedehodo dostumun da belirttigi gibi kesinlikle mint olmalidir.
Ubuntu fork'u olan bu surum oldukca performansli, ozellikle multimedya odakli ev kullanicilarina hitap etmektedir.
Eger begenirseniz v13 LTS surumunu kurmanizi tavsiye ederim. Uzun vadede daha memnun kalirsiniz.
Tum MiNT surumleri live CD'den kurulmaktadir.

Mageia'yi da inceleyebilirsiniz. Benim cok begendigim yeni distrolardan biri.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
Sayenizde yeni bir dünyaya adım atacağım. Cool

(04/03/2013, Saat: 01:00)lathrodectus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Su an linux ile yeni tanisacak bir kullanici Hedehodo dostumun da belirttigi gibi kesinlikle mint olmalidir.
Ubuntu fork'u olan bu surum oldukca performansli, ozellikle multimedya odakli ev kullanicilarina hitap etmektedir.
Eger begenirseniz v13 LTS surumunu kurmanizi tavsiye ederim. Uzun vadede daha memnun kalirsiniz.
Tum MiNT surumleri live CD'den kurulmaktadir.

Mageia'yi da inceleyebilirsiniz. Benim cok begendigim yeni distrolardan biri.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
mancho üstadım, diğer arkadaşlar çeşitli önerilerde bulunmuşlar ben de bir öneride bulunayım istediğinizi seçinWink PC nizin işlemcisi ve ram miktarı açısından söylüyorum.eğer üretici makinenizin XP sürücülerini sunuyorsa.XP yükleyin ram falan eklemenize gerek yok.zaten oyun oynamıyorsunuz.ben iki masaüstü PC de xp kullanıyorum. ama laptop firmaları xp sürücüleri yayınlıyormu bilmiyorum. ben de laptop alacaktım.baktım xp sürücü yok almaktan vazgeçtim..
Hiç zannetmiyorum Lenovo'nun bu dakikadan Windows xp'ye destek vereceğini sevgili Bahadirhan.

(04/03/2013, Saat: 01:48)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mancho üstadım, diğer arkadaşlar çeşitli önerilerde bulunmuşlar ben de bir öneride bulunayım istediğinizi seçinWink PC nizin işlemcisi ve ram miktarı açısından söylüyorum.eğer üretici makinenizin XP sürücülerini sunuyorsa.XP yükleyin ram falan eklemenize gerek yok.zaten oyun oynamıyorsunuz.ben iki masaüstü PC de xp kullanıyorum. ama laptop firmaları xp sürücüleri yayınlıyormu bilmiyorum. ben de laptop alacaktım.baktım xp sürücü yok almaktan vazgeçtim..
Goethe
(04/03/2013, Saat: 01:48)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mancho üstadım, diğer arkadaşlar çeşitli önerilerde bulunmuşlar ben de bir öneride bulunayım istediğinizi seçinWink PC nizin işlemcisi ve ram miktarı açısından söylüyorum.eğer üretici makinenizin XP sürücülerini sunuyorsa.XP yükleyin ram falan eklemenize gerek yok.zaten oyun oynamıyorsunuz.ben iki masaüstü PC de xp kullanıyorum. ama laptop firmaları xp sürücüleri yayınlıyormu bilmiyorum. ben de laptop alacaktım.baktım xp sürücü yok almaktan vazgeçtim..
Güzel bir nokta ama maalesef ureticiler xp driveri yayınlamıyorlar yeni makinaları için.
Tabi ki bunun da çözümü var,
Driver solutions pack ile format sonrası tüm sürücülerimi 10-15dakka içerisinde otomatik yükletebiliyorum bu program ile, ve çok farklı masaüstü ve dizüstü bilgisayarda kullandım bu paketi, şiddettle tavsiye ederim.
Emektar Asus K 50 IN RAM istiyor galiba
Arkadaşım fotoğrafta görülen RAM i verdi,ekleyince bellek 2560 MB oldu.Faydası oldu.Toplam RAMi 4 GB yapmak daha faydalı olurmu ?

2r4neh1.jpg

Mavi etiketli makinenin 2GB rami yanındaki 512 MB olan

1z23klh.jpg
juvouc.jpg
2n1f8nm.jpg
utpxe.jpg
bende boşta 2gb ram var göndereyim deneyin diyecektim ki sonradan farkettim sizdeki ddr2 imiş bendeki ddr3 sizin boarda uymaz.
64 bit win7 kullanıyorsunuz faydası olur 4gb olmasının ama o 512 lik olanın çalışma frekansı sizinkinden düşükse mevcut ram iniz de düşük frekansta çalışır ram mantığı böyle, elele koşan çocuklar gibi en yavaşı hangisi ise hepsi o hızda koşarlar.
Bizimkisi amatör bilgi, bilgisayarcı arkadaşlar daha detaylı bilgi vereceklerdir.
512 lik kingston ram ın etiketini daha detaylı fotoğraflayabilir misiniz hocam.
Teşekkür ederim Hocam olmuş kadar sevindim.
512 RAM şu anda çalışıyor kasa içinde...
Yarın gündüz gözüyle çıkartır fotoğraflarım.
Selamlar

(21/11/2013, Saat: 22:51)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende boşta 2gb ram var göndereyim deneyin diyecektim ki sonradan farkettim sizdeki ddr2 imiş bendeki ddr3 sizin boarda uymaz.
64 bit win7 kullanıyorsunuz faydası olur 4gb olmasının ama o 512 lik olanın çalışma frekansı sizinkinden düşükse mevcut ram iniz de düşük frekansta çalışır ram mantığı böyle, elele koşan çocuklar gibi en yavaşı hangisi ise hepsi o hızda koşarlar.
Bizimkisi amatör bilgi, bilgisayarcı arkadaşlar daha detaylı bilgi vereceklerdir.
512 lik kingston ram ın etiketini daha detaylı fotoğraflayabilir misiniz hocam.
ram yukseltmek tabıkı herzaman performans artıı saglar ama
arkaplanda calısıp rama yuk bındıren uygulamalarda bır gozden gecırılse
fena olmaz

hafıf sıstemı yormayan bır antıvırus ve fırewall sısıtemı oldukca rahatlatabılır sımdıkı antıvırus cozumunuze gore

baslangıcta otomatık acılan yazılımlar azaltıldıkca performans artısı gozlegorulur olarak artar

bunları yapınca ram ekleme gereksınımı dahı olmayabılır

bırde sıklıkla antıvıruslerden kacan
malware tıpı yazılımlar sısıtemı yavaslatırlar
kımın amacı sızden bılgı calmak
kımının amacı sıstemınızı kotu ısler ıcın kullanmak
kımın amacı ıse sadece sıze reklam yapmaktır

bu zararlıları malwarebytes antımalware ın free surumu kurulum sonrası guncellenerek kolaylıkla basarıyla temızler

cclenaner tarzı bır yazılımlada acılısta calısan uygulamalardan gereksız olaları kapatmak sureklı arkaplanda gereksız calısan yazılımların sıstem kaynaklarınızdan calmasının onune gecer performans artısı saglar aynı sekılde gereksız dosya temızlıgı ve reg hatalarını otomatık duzeltme ıcınde bu yazılım oldukca basarılıdır

free sısteme az yuk bındıren antıvırus + fırewall cozumu olarakda benımde kullandıgım avg suan ıcın oldukca yeterlı lısans bulabılırsenır avırada olur

kesınlıkle antıvırus yazılımınızı korsan kullanmayın bedava olsun korsan olmasın guncelleme herseydır antıvırus ıcın
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nar'ın Cilde Faydası Straht 3 6,590 06/11/2014, Saat: 18:40
Son Yorum: Straht

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: