Stick sabunları yüzde köpürtmek
Millet 1800lerden ustura kullanıyorken, bunlara tarihi eser demek ayıp olur. Wink
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Yeni başlık açmadan bu başlık üzerinden bir sorum olacak

Bu şekilde yüzde köpük yaptığım zaman, yani stick sabunu yüzüme sürdüğüm zaman, iyice erimeyen sabun parçaları katı halde kalıyor ve jilete yapışıyor. Defalarca kez denedim, ama yapamadım. Köpük güzel, ama erimeyen parçalar var. Bu yüzden sabunları kasede kullanmak zorunda kalıyorum.

Acaba, son kez, "bir de şöyle dene" diyebileceğiniz tavsiyeniz var mı? Elimde yeni aldığım 3 tane stick var, hemen ilk günden kaseye basmak istemiyorum sizden cevap gelmeden.

Teşekkürler.
(04/09/2015, Saat: 12:30)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni başlık açmadan bu başlık üzerinden bir sorum olacak

Bu şekilde yüzde köpük yaptığım zaman, yani stick sabunu yüzüme sürdüğüm zaman, iyice erimeyen sabun parçaları katı halde kalıyor ve jilete yapışıyor. Defalarca kez denedim, ama yapamadım. Köpük güzel, ama erimeyen parçalar var. Bu yüzden sabunları kasede kullanmak zorunda kalıyorum.

Acaba, son kez, "bir de şöyle dene" diyebileceğiniz tavsiyeniz var mı? Elimde yeni aldığım 3 tane stick var, hemen ilk günden kaseye basmak istemiyorum sizden cevap gelmeden.

Teşekkürler.
@m y r bey,

1. Yüzünüze uyguladığınız sabun miktarını azaltın.
2. Daha ıslak fırça ile çalışın.
3. Daha uzun süre yüzde çalışarak ve daha bol su ekleyerek köpük yapın.

Yine de jilete yapışan sabun parçaları görebilirsiniz.
Evrensel kural "Deneme-Yanılma" metotu ile doğruyu bulacağınıza eminim.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(04/09/2015, Saat: 12:49)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @m y r bey,

1. Yüzünüze uyguladığınız sabun miktarını azaltın.
2. Daha ıslak fırça ile çalışın.
3. Daha uzun süre yüzde çalışarak ve daha bol su ekleyerek köpük yapın.

Yine de jilete yapışan sabun parçaları görebilirsiniz.
Evrensel kural "Deneme-Yanılma" metotu ile doğruyu bulacağınıza eminim.

Onur98 Bey Merhabalar,
Bundan yaklaşık 1,5-2 ay önce size bu derdimi başka bir şekilde özelden de sordum, o zaman fırça ile mi alakalı diye düşünüyordum, bana yine yardımcı olmuştunuz.
Hiç üşenmeden... Anlatıyorum anlamıyor bana ne yaklaşımı içine girmeden... Defalarca kez sorduğum sorulara, defalarca kez yanıtlar veriyorsunuz... Buradan size, herkes görsün, tekrar tekrar teşekkürler ediyorum.

Mevzular basit olabilir, ama sizin bu güzel yaklaşımınız beni mutlu eden. Eminim forumdaki bir çok kişinin de gözünden kaçmıyordur bu detay.

Saygılar

Saygılar
Mehmet Yiğit komşum anladığım kadarıyla çok ciddi , yoğun bir sakala sahipsin. Sabunları katı katı yüzünde bırakacak kadar zımpara etkisi yaratacak gür sakalların varsa şayet Onur beyin tavsiyelerini dikkate al derim.
Çok gür sakallı değilim. Hatta yanaklarımda yok bile. Ben kendi sakalımı hiç ciddiye almadım. Çünkü kime sorsan "ben tıraş olmayı bilmiyorum" demiyor da "sakallarım sert, cildim hassas" diyor Smile

Ben sakalım sert demek istemezdim ama babam bile oğlum senin sakalın sert dedi. Gür değil, ama sert. Tavsiyeleri tabiki deneyeceğim. Size de teşekkür ederim
Komşum Onur hocam güzel yazmış ben de aynı fikirdeyim, uzun süre kopurtun ve aralarda su ilave edin mutlaka.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,247 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
Rainbow Butik Tıraş Sabunları Tanıtım Başlığı Tayyare Pilotu 0 1,573 04/07/2022, Saat: 21:52
Son Yorum: Tayyare Pilotu
  Palmolive stick haaydin 72 60,873 06/02/2022, Saat: 19:19
Son Yorum: Johny White
  Lea stick totan35 42 38,260 12/11/2021, Saat: 17:46
Son Yorum: Mustafa40
  Haslinger Tıraş Sabunları onurstyle 85 89,742 22/06/2021, Saat: 22:32
Son Yorum: Chavez
  Tıraş Sabunları Karşılaştırması piankhy 23 36,930 02/04/2021, Saat: 02:07
Son Yorum: Trashman
  Tabac Orijinal Tıraş Sabunu (Stick) msakalli 28 25,926 23/02/2021, Saat: 00:55
Son Yorum: Abin Sur Ertu
  tweex traş sabunları... esevetnov 17 21,240 16/10/2020, Saat: 01:27
Son Yorum: saintdumas
  Muhle Tıraş Sabunları daggett 31 21,969 29/09/2020, Saat: 01:02
Son Yorum: timdr
  Edwin Jagger Traş sabunları nasıldır? papazerigi 31 55,345 05/06/2020, Saat: 11:21
Son Yorum: lim10

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: