Martin Amca Sosyal Sorumluluk Projesi
Değerli Arkadaşlar,

Sizlerin sabunlarıma olan ilgisi giderek artıyor ve gün be gün yeni siparişler alıyorum. Bunu için elbette hepinize teşekkür ederim. Baştan beri biliyorsunuz ki sabundan para kazanma gibi bir amacım hiç olmadı ancak sizler emeğe saygı konusunda hassas olduğunuz için bedelsiz sabun göndermemi kabul etmediniz. Ben de ortalama bir maliyet hesabı ile sabunların malzeme, paket, vs. maliyetleri için ufak meblağları kabul ettim.

Fakat sizlerden gelen talebin artması banka hesabıma miktarı ufak da olsa sabun konulu ödemeler gelmesine neden olacak bu da Maliye açısından kaçak ticari kazançtan vergi kaçırmak anlamına gelecek. Bu duruma düşmemek için yeni gelen talepleri önce bedelsiz olarak ya da takasla karşılamayı düşündüm ama bu da hem pek kabul görmedi hem de pek pratik değil. Ben de bu işi bir Geltir sosyal sorumluluk projesi olarak düzenlemeye karar verdim.

Bundan böyle sabunlarımdan edinmek isteyen arkadaşlara sabunların bedeli kadar parayı LÖSEV'e bağışlamalarını rica edeceğim. Ben de karşılığında bu arkadaşlara sabunlarımdan hediye[u] edeceğim. Böylece LÖSEV için bir fon biriktirmiş olacağız geltir ailesi olarak.

Papazeriğinin de yeni baba olması sebebiyle 3 yaşında bir kız babası olarak dar gelirli ailelerin mini yavrularının bu amansız hastalığın pençesinden kurtulmaları için birşeyler yapmaya karar verdim.

Aşağıdaki mektubu okuyun ve kendinizi lösemili bir çocuğun babası yerine koyun lütfen.

“Benim en değerli, en kıymetli varlığım, ilk göz ağrım Eren’ime 2010 yılının eylül ayında lösemi teşhisi koyuldu. İnsan böyle bir hastalığı kıymetlisine yakıştıramıyor ama insanın başına her şey gelebiliyor, imtihan dünyası sonuçta.

İlk 2 ay yanlış teşhis koyuldu kusura bakmayın desinler hayaliyle yaşadım. Dünya Eren’in üzerinde dönüyordu sanki. 1 ay başka bir hastanede yattık. Yattık ama ömrümden bir 10 yıl gitti sanki. Borçlarımız bitmiş, her şey yolunda, mutluyuz, huzurluyuz, kızım dünyaya gelmiş derken yüreğim ikiye bölündü bir anda. 1 ay Konya’da çok çırpındık eşimle. Hiç bilmediğimiz bir yerdi. Aniden bir şey olduğunda küçük büyük birçok şey için eşimin Aksaray’a gidip geldiğini hatırlıyorum. Hiç kimsemiz yoktu Allah’tan başka. Vesileler vasıtasıyla LÖSEV’e başvurduk. Her konuda yardımcı oldular, her ihtiyacımızı karşıladılar. Bu ne büyük bir nimettir böyle bir hastalıkta. Buraya geldikten sonra kendimi hiç yalnız hissetmedim, bu çok önemli. Çünkü anne güçlü olmalı ki evladına da faydası olsun. Şimdi LÖSANTE’de kocaman bir ailem var. Doktorlarımız, hemşirelerimiz, personelimiz herkes iç içe, doğal, samimi… ve LÖSEV’in bize sağladığı imkanlar eşsiz. Çocuklar ve anneler için faaliyetlerin olması, gösterilen çabalar, emek kısacası her şey sadece bizim için.

Hayata yeniden başladık biz. Her yeni doğan güneş, batan güneş, birlikte yaşanan her şey çok daha anlamlı, daha bir güzel. Her yiğidin harcı değildir bu hastalıkla savaşmak; çok sağlam, çok güçlü bir desteğin olmadığı takdirde. Hep demişimdir LÖSEV iyi ki varsın. Allah’tan sonra en büyük destekçimiz, yardımcımız, ailemiz, arkadaşımız… O kadar mutluyum ki inşallah daha nice güzel günlerini görürüz yavrularımızın. Gösterdiğiniz ilgi, emek, çaba ve yardımlarınız için ayrı ayrı herkese teşekkür ederim.

Biliyorum ki bu hastalık dünya durdukça birçok insanda görülecek. Allah varlığınızı daim etsin.

Evet bundan sonra sabunlar paralı, ve şu hesaba bağış yapılacak (LÖSEV)

Ziraat Bankası / Gaziosmanpaşa (GOP) 920 3458518-5007

IBAN TR460001000920034585185007

süreç şöyle işleyecek, önce sabunu alıp sonra bağışı yapacaksınız. Çünkü yapılacak bağışlar karşılığında hemen sabun üretemeyebilirim.

Eğer site yöneticimiz uygun bulursa bütün bağışları forumda tek bir konu altında yayınlarız ve toplam bağış miktarını kümülatif olarak hepimiz biliriz.

Görüşlerinizi beklerim

Selam ve Saygılar

Martin Amca
Muhteşem fikir. Bu inceliğinizden dolayı tebrik ediyorum. Ve destekliyorum.
Martin amca sizi cok takdir ettim. Su an sabun ihtiyacım olmamasına ragmen hem bu projeye destek olmak hemde o nadide el emeginizi denemek adına eger var ise lavantalı bir sabun rica edecegim yada elinizde ne var ise. Size cok tesekkür ederim.
Hocam süpersin.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Martin amca
Yine gönlümüzü feth ettiniz.
Martin Amca gururlandırdınız bizi
güzel bir fikir, ince düşünceniz için tebrik ederim. ancak siz sabunları yaparken yine de bir hammadde maliyetiniz var, emeğinizi hiç söylemiyorum. Ben şahsen löseve bağışta bulunurum o ayrı ama buna karşılık sabunlarınızı kullanırken bunun altında ezilirim..dolayısıyle sizle alakalı olmadan forumda bir konu açılır herkes löseve yaptığı bağışı numarasıyla birlikte yazar..
Hesaba gönderilen ödeme konusunda ise, zaten el emeğiyle yapılan, motorlu araç kullanılmayan ürünlerin satışında benim bildiğim vergi yok..ödemelerde de sabun vs.herhangi birşey yazılmazsa sorun olmaz..
Çok incesiniz ancak eğer ikinici el yani kullanılmış mal değilse ve de arızi değil de düzenli bir hal almışsa olay ticari kazanca giriyor. Hammadde konusu şöyle önemli değil. Ben de hammadde ve el emeğini LÖSEV e bağışlamış oluyorum. zaten vaktim müsait olmadığı için ayda 300-400 gram sabundan fazla göndermem mümkün değil. Eğer çok talep olursa belki şunu yapabiliriz. Aranızda toplayacağınız bir fonla Sodyum hidroksit, hindistancevizi ve hint yağı gönderebilirsiniz diğer katkı malzemelerini de ben sağlarım. Böylece hayır işine devam edebiliriz hem de keyifli deneyimler yaşarız. Ben ayda 300-400 gram sabunun hammadde maliyetini LÖSEV e vermekten multluluk duyarım. Ama dediğim gibi illa da üretim sürecine bir katkınız olsun istiyorsanız daha fazla üretim için bu çeşit malzeme katkısı yapabilrsiniz. Bu da alışverişe girmeyeceği için vergi konusu olmaz.

Destekleriniz için şimdiden teşekkürler

Martin Amca

(05/03/2013, Saat: 22:05)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: güzel bir fikir, ince düşünceniz için tebrik ederim. ancak siz sabunları yaparken yine de bir hammadde maliyetiniz var, emeğinizi hiç söylemiyorum. Ben şahsen löseve bağışta bulunurum o ayrı ama buna karşılık sabunlarınızı kullanırken bunun altında ezilirim..dolayısıyle sizle alakalı olmadan forumda bir konu açılır herkes löseve yaptığı bağışı numarasıyla birlikte yazar..
Hesaba gönderilen ödeme konusunda ise, zaten el emeğiyle yapılan, motorlu araç kullanılmayan ürünlerin satışında benim bildiğim vergi yok..ödemelerde de sabun vs.herhangi birşey yazılmazsa sorun olmaz..
http://www.geltir.com/thread-2272.html

Dünkü basligimdan sonra Martin amcaya mesaj attim.Karsiliksiz olurdu olmazdılardan sonra takasa karar vermistik.Adresi gönderdim sen de gonder diyorum cevap gelmiyor bir türlü.Sonradan gordum ki bu başlığı açmış.Sanirim fikir de bu sayede ortaya cikti.

Dolayısıyla ilk sirada ben varim ona göre. Smile Parayla degil bu işler sırayla. Smile

Yanliz lavanta kokusunu hic sevmiyorum potibor veya baska bir sey olsun konustugumuz gibi.Ne kadar bagislayacagimi da yazarsiniz bir ara.

Sabun gelince "Martin amca LÖSEV bagislari"diye bir baslik açıp ilk dekontu koyarım. Siftah benden bereketi Allah'tan.Yolla gelsin Martin amca!...
Tamam elbette ilk sıra sizin inceptum, sonra psycho, onur ve tipsol olacak. 100-150 gram sabunlar için bağış miktarı da 10-15 lira arasında olacak. Şimdilik böyle yapalım ilerde siz isterseniz bağış miktarını artırabilirsiniz mesela ne alırsanız alın her bir sipariş için minimum 20 lira diyebilirsiniz. Sonuçta bir hayır işliyoruz.

Sizleri tanıdığım ve bu forumdaki insanların birbirine saygı ve sevgisini gördükten sonra inanın yaşama sevincim arttı. İyi ki varsınız ve de çok yaşa Mc Orco

(05/03/2013, Saat: 22:48)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.geltir.com/thread-2272.html

Dünkü basligimdan sonra Martin amcaya mesaj attim.Karsiliksiz olurdu olmazdılardan sonra takasa karar vermistik.Adresi gönderdim sen de gonder diyorum cevap gelmiyor bir türlü.Sonradan gordum ki bu başlığı açmış.Sanirim fikir de bu sayede ortaya cikti.

Dolayısıyla ilk sirada ben varim ona göre. Smile Parayla degil bu işler sırayla. Smile

Yanliz lavanta kokusunu hic sevmiyorum potibor veya baska bir sey olsun konustugumuz gibi.Ne kadar bagislayacagimi da yazarsiniz bir ara.

Sabun gelince "Martin amca LÖSEV bagislari"diye bir baslik açıp ilk dekontu koyarım. Siftah benden bereketi Allah'tan.Yolla gelsin Martin amca!...
Martin amca Adamsın be!
Adamın sözlük anlamısın Big Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MARTIN AMCA EV YAPIMI TARÇINLI ZENCEFİLLİ TIRAŞ SABUNU martin 57 35,711 07/06/2017, Saat: 06:59
Son Yorum: Tahir
  MARTİN AMCA SAF BİTKİSEL TIRAŞ SABUNU martin 38 29,235 04/07/2016, Saat: 22:49
Son Yorum: mancho
  Martin Amca Keçi Sütlü Yeni Üretim martin 31 33,120 03/11/2015, Saat: 12:34
Son Yorum: mirzacem
  Martin Amca Tütün (namı diğer yerli tabac) martin 29 34,248 28/06/2015, Saat: 20:37
Son Yorum: theunnamed
  Martin Amca Lavantalı martin 30 41,156 18/08/2013, Saat: 01:32
Son Yorum: martin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: