YUMA traş makinesi
Yuma’nın kesim hissiyatını çok beğeniyorum. Bıçağın açısını ve koruma barının ergonomisini belki bilerek belki de bilmeyerek çok iyi ayarlamışlar. Keşke Yuma daha iyi bir malzemeden üretilmiş olsaydı. @Zeyes komşum bende Merkur 34C var ve ikisinin arasında bir mukayese yapacak olursam Merkur 34C’yi Yuma’ya göre fazlasıyla mild buluyorum.
Komşular iyi haftalar

Bu konuyu gördükten sonra Samsun'da Küçükpazar adlı mağazada rastladığım Yuma tıraş aletini deneme maksatlı aldım. Mavi astra ile denedim ve çok memnun kaldım. 3 lira 20 kuruşa aldığım alet gerçekten başarılı çıktı
So far so good..
(24/12/2018, Saat: 11:44)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular iyi haftalar

Bu konuyu gördükten sonra Samsun'da Küçükpazar adlı mağazada rastladığım Yuma tıraş aletini deneme maksatlı aldım. Mavi astra ile denedim ve çok memnun kaldım. 3 lira 20 kuruşa aldığım alet gerçekten başarılı çıktı
Uzun zamandır deneniyorum. Bu yorumlardan sonra tekrar merak etmedim değil. Çok agresif geliyordu bana. Belki el ayarim değişmiştir

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
(24/12/2018, Saat: 12:07)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun zamandır deneniyorum. Bu yorumlardan sonra tekrar merak etmedim değil. Çok agresif geliyordu bana. Belki el ayarim değişmiştir

@FearOfATG komşum tekrar denediğinizde bıçağın kafa parçası ile birlikte düzgün bir şekilde ortalandığına dikkat edin. Bıçak ve kafa parçasını bir tarafa doğru hizlayıp sıkarsanız bir tarafı aşırı mild diğer tarafı da aşırı agresif hale gelebiliyor. Gülün dikeni var misali biraz uğraşmak lazım Smile
(24/12/2018, Saat: 12:33)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FearOfATG komşum tekrar denediğinizde bıçağın kafa parçası ile birlikte düzgün bir şekilde ortalandığına dikkat edin. Bıçak ve kafa parçasını bir tarafa doğru hizlayıp sıkarsanız bir tarafı aşırı mild diğer tarafı da aşırı agresif hale gelebiliyor. Gülün dikeni var misali biraz uğraşmak lazım Smile
Ciddi bir ön hazırlık ile akşam deneyeceğim dediğinizi.

Hadi hayırlısı, sonucu merakla bekliyoruz Smile
Yumayı koruma barıyla kullanan komşularımıza kısa tıraş tekniği önerisinde bulunayım yumanın mild tarafıyla yanakları alın agresif tarafıyla çene ve boğaz bölgesini alarak tıraşı bitime götürün. Jileti takarken fazla sıkmayın nedeni koruma barı yamulabilir ve ayrıca jileti çıkarmakda zor olur birşekilde ortası bulunmalı Zaten sizde farkedeceksiniz el ile bile yamulabiliyor ve tıraşdan sonra muhakkak kurulayın ıslak kalmaması lazım çabuk kararıyor onada dikkat edin bulursanız nikelini tercih edin dicem ama nikel versiyonu pek iyi değil işlenememiş kötü bir duruşu var
(24/12/2018, Saat: 00:42)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma’nın kesim hissiyatını çok beğeniyorum. Bıçağın açısını ve koruma barının ergonomisini belki bilerek belki de bilmeyerek çok iyi ayarlamışlar. Keşke Yuma daha iyi bir malzemeden üretilmiş olsaydı. @Zeyes komşum bende Merkur 34C var ve ikisinin arasında bir mukayese yapacak olursam Merkur 34C’yi Yuma’ya göre fazlasıyla mild buluyorum.

@batmanforever komsum ben de yuma’nin kesim hissiyatini cok begendim. Bana yumanin hissiyatini verecek ama daha iyi malzemeden yapilmis daha kaliteli bir urun tavsiye edebilir misin?

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Hafta sonu karşıma çıkınca ben de aldım bir tane sonunda. İki tarafının farklı olması sanıyorum kasti bir durum, 3-4 tanesine baktım ve hepsinin de iki yanı farklıydı. Bugün de denedim ve 2.50 TL'ye alınmış bir alet için beklentimin çok ötesinde performans verdi. Mülayim tarafı çok mülayim ve nispeten saldırgan tarafı bence hala mülayim sınırında. Sıkça kullanırım herhalde.
(24/12/2018, Saat: 14:58)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @batmanforever komsum ben de yuma’nin kesim hissiyatini cok begendim. Bana yumanin hissiyatini verecek ama daha iyi malzemeden yapilmis daha kaliteli bir urun tavsiye edebilir misin?

———————
Nice and clean.

@Zeyes komşum, paylaşımızından yola çıkarak Mühle R89 veya ayarlı Parker Variant olabilir. Ayarlı olması şartınız yoksa da Mühle R89 düşünebilirsiniz. Bunların dışında vintage aletlerinin kesim hissiyatını çok beğeniyorum. Bu sebeple dikkatinizi bu aletlere çekmek istiyorum. İkinci el tıraş aleti kullanırım derseniz @KAYHAN komşumuzun uygun fiyatla satışı sunduğu tıraş aletlerinden birini seçebilirsiniz.

Sayfayı mutlaka ziyaret edin: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=9774

Keyifli tıraşlar diliyorum...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 877,438 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 148,635 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,937 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,616 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  Star kelebek tıraş makinesı jegal 18 12,082 26/01/2019, Saat: 16:05
Son Yorum: batmanforever
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,347 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri
  Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak best 25 33,654 09/02/2018, Saat: 00:46
Son Yorum: KAYHAN
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 20,955 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,416 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,347 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: