YUMA traş makinesi
(14/09/2019, Saat: 00:05)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 15 günlük sakala kapalı tarak ile dalmak size de, sakalınıza da eziyet olur. Ya elektrikli ile kısaltıp sonrasında ıslak tıraş olmak yada taraklı bir aletle (kullan-at olarak Wilkinson Sword Banyo önerebilirim) biraz uğraşarak tıraş olmak, yada gözünüzü karartıp koruma barsız aletle tıraş olmak gerekir. En zahmetsizi elektrikli ile kabasını alıp ılık duş sonrası Yuma ile olur.

Koruma barsız yuma sonrası kesin kızarıklık ve tahriş olur.Boşuna cilde eziyet etmenin mantıgı yok.Saç traş makinesi ile kısaltıp sonra yuma ile iki perde devam edeyim en iyisi.
Komsular bu jileti yamuk tutma olayi her yuma da mi var ? Yorumlari okuyana kadar yumada boyle bir olay oldugunu bilmiyordum,bendeki yuma iki taraftanda esit tutuyor hic dikkat etmemistim bile.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(15/09/2019, Saat: 03:17)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsular bu jileti yamuk tutma olayi her yuma da mi var ? Yorumlari okuyana kadar yumada boyle bir olay oldugunu bilmiyordum,bendeki yuma iki taraftanda esit tutuyor hic dikkat etmemistim bile.

İşçilik kalitesi çok iyi olmadıgından bazıları sorunlu oluyor.Hiç bir şekilde düzgün jilet tutmuyor bazıları bariz jileti yamuk tutuyor.

Düzgün bir yumaya denk gelirseniz öyle bir sorun olmaz ama yinede elle bir ayar yapmak gerekiyor jileti koyduktan sonra kontrol şart.
Çok üst düzey aletleri kullanmadım henüz ama YUMA gerçekten çok başarılı bulduğum bir alet. Her şartta memnun ediyor.
merkur 42c modeline benzemekle beraber nevi şahsına münhasır bir kesimi olan güzel makine.Her tıraşı ayrı bir zevk ama bir şeylerin eksikliğini hep hissediyorsunuz.Keşke malzeme ve işçilik olarak da kesimi gibi üst orta seviyede olsa, en azından merkur kadar.Yinede diğer makinelerimin yanında özel bir yeri var.

Yuma çok hafif olduğu için tıraş sonrası bastırmadan dolayı yanma sorunları yaşıyordum.Bu sorunu daha önce alıp cildim le bir türlü uyuşmayan yaqi 1801 in sapını yuma ya takmakla çözdüm.Bir paket jiletten daha ucuz bir makineye değer mi ? evet değer,kendisinden 70 kat (3.50 x 70)pahalı diğer makinem r89 gibi lüx ve kendini özel hissetme hissiyatı yaşatmasa da işini yapıyor.Pazar günlerimin arko sabunla beraber nostaljisi.jilet seçmemesi de ayrı bir güzelliği.
parasının azlığı ile dayak atan tıraş makinesi .Her seferinde şaşırtıyor.
Yumadan memnun kalmak için düzgün olanına denk gelmek gerekiyor herhalde. İki adet kullandım, ikisinde de permasharp jiletle hiç verim alamadım. Halbuki ps jilet ile pek çok alette gayet iyi işler çıkarıyorum. Rahat 15-16 defa denemişimdir yumayı. Her seferinde de tedirgin tamamladım tıraşı.
Big Grin 
5- 6 tiras denedim yumayi ozellikle rapira ve derby extra ile cok iyi is cikardi. Geleneksel trasa baslayali 1 ay olmasina ragmen ne bir tahris ne bir zorlanma yasadim. Heralde ws classic sayesinde elim iyice alisti tirasa. Bu arada ws classic ile de ps cok iyi uyum sagladi. Forum sayesinde keyifli tiras olabiliyorum artik \W/
(15/04/2020, Saat: 17:27)Kubilayarslan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5- 6 tiras denedim yumayi ozellikle rapira ve derby extra ile cok iyi is cikardi. Geleneksel trasa baslayali 1 ay olmasina ragmen ne bir tahris ne bir zorlanma yasadim. Heralde ws classic sayesinde elim iyice alisti tirasa. Bu arada ws classic ile de ps cok iyi uyum sagladi. Forum sayesinde keyifli tiras olabiliyorum artik \W/

Komşum,
Öncelikle hoşgeldiniz,
Yuma ile pek çok jilet harika uyum sağlıyor, Derby Extra'yı bile yola getiriyor. PS ise beim favori jiletim, her anlamda sorunsuz bana göre. Bu jiletleri ve deneyimleri Rimei ile de denemenizi öneririm, jiletlerin farklı aletlerdeki davranışlarını görebilirsiniz. Özellikle de Derby Extra için.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
çok merak ediyorum bu aleti sayenizde :-)
ama hiçbir yerde görmedim..
ayrıca jileti yamul tutan denk gelir diye de korkuyorum..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 879,478 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 148,906 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 14,114 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,661 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  Star kelebek tıraş makinesı jegal 18 12,173 26/01/2019, Saat: 16:05
Son Yorum: batmanforever
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,370 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri
  Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak best 25 33,718 09/02/2018, Saat: 00:46
Son Yorum: KAYHAN
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 21,006 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,442 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,368 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: