YUMA traş makinesi
pazar tezgahından ilk kez aldığım yumayı evde denemiştim. sonuç hiç de fena değildi. yalnız tek tarafındaki jilet ne yapsam yamuk duruyordu. sorunun alttaki güvenlik barlarından olduğunu düşünerek pense yardımıyla ayarlamaya çalışmıştım. sonra o taraf güzel traş etmemeye başladı. bu arada sorunun alttaki barlardan değil de yuma nın üst kapağının şeklinden kaynaklandığını çözebildim.

bunun üzerine aynı pazar tezgahında gördüğüm kelebek tip tima marka makineden aldım. 10 lira. hayatım boyunca almış olduğum en pişman edici şeydi her halde. jileti tutamıyor, üstüne tutamadığı jilete bombeli bir şekil veriyordu. o bombe de sakalınızın bşr kısmını alırken diğer kısmını almamasına sebep oldu. kısacası tima marka makine beni mezbahadan kaçmışa döndürdü.

tima olmayınca rimei, concorde, wilkinson vb. arayışına çıktım. izmir amerikan pasajında yine çin malı tima tarzı makineler vardı. kaliteli olanlarından nadiren getirtiliyordu, iyi seviyede solingen ve orta seviyede fuji marka makineler için dükkanı arada sırada kontrol edecektim. ancak hala traş makinesi ihtiyacım sürüyordu. başka bir tezgahtar esnaftan rimei nin birebir kopyası olan kore üretimi nanji marka makine buldum. rimei gibi alt vidası açılmıyordu, ancak sapı gayet ağır ve kaplaması iyi gözüküyordu.

evde denedim bu nanji aleti, yumadan farklı olarak; tima dan daha az olmak üzere cildi tahriş etti. kan taşını bastık tabii (:

daha sonra bir milyoncudan başka yuma bakmaya karar verdim. ve kutulu olanlardan kontrol ederek bir tane aldım. görüntüsü tezgaha oranla daha parlak, yeni üretilmiş gibi durduğu için, barlar ve üst kapak dengeli gözüktüğü için iyi olacağını düşündüm. jileti taktığımda her iki taraf da nizami durmuştu. ve traşı da gayet güzeldi. ben de önceden almış olduğum rimei taklidi aletin sapını yumaya taktım. süper oldu.

çıkarılacak dersler:

- çin malı tima dan uzak durun.

- alacağınız yuma yı kontrol edin

- yumaların malzemesi aşırı yumuşak, milimetrik oynamalara bile katlanamıyorlar. kalıptan çıktığı gibi kullanın.

- çakma rimei sapları gayet ağır ve yuma ya yakışıyor.

- daha çok markanın ( feather, ej , merkur vs.) ülkeye giriş yapması gerek.

nispeten DE aletlere yeni başlayan biri olarak ilk izlenimlerim bunlar. hem traş aletlerinde yüzümü hasarsız alan makineler jileti daha aşağı doğru bakan makinelermiş onu öğrendim. yeni ya da ithal makine alırken bu hususa dikkat edeceğim.
(14/12/2014, Saat: 12:56)serotonin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pazar tezgahından ilk kez aldığım yumayı evde denemiştim. sonuç hiç de fena değildi. yalnız tek tarafındaki jilet ne yapsam yamuk duruyordu. sorunun alttaki güvenlik barlarından olduğunu düşünerek pense yardımıyla ayarlamaya çalışmıştım. sonra o taraf güzel traş etmemeye başladı. bu arada sorunun alttaki barlardan değil de yuma nın üst kapağının şeklinden kaynaklandığını çözebildim.

bunun üzerine aynı pazar tezgahında gördüğüm kelebek tip tima marka makineden aldım. 10 lira. hayatım boyunca almış olduğum en pişman edici şeydi her halde. jileti tutamıyor, üstüne tutamadığı jilete bombeli bir şekil veriyordu. o bombe de sakalınızın bşr kısmını alırken diğer kısmını almamasına sebep oldu. kısacası tima marka makine beni mezbahadan kaçmışa döndürdü.

tima olmayınca rimei, concorde, wilkinson vb. arayışına çıktım. izmir amerikan pasajında yine çin malı tima tarzı makineler vardı. kaliteli olanlarından nadiren getirtiliyordu, iyi seviyede solingen ve orta seviyede fuji marka makineler için dükkanı arada sırada kontrol edecektim. ancak hala traş makinesi ihtiyacım sürüyordu. başka bir tezgahtar esnaftan rimei nin birebir kopyası olan kore üretimi nanji marka makine buldum. rimei gibi alt vidası açılmıyordu, ancak sapı gayet ağır ve kaplaması iyi gözüküyordu.

evde denedim bu nanji aleti, yumadan farklı olarak; tima dan daha az olmak üzere cildi tahriş etti. kan taşını bastık tabii (:

daha sonra bir milyoncudan başka yuma bakmaya karar verdim. ve kutulu olanlardan kontrol ederek bir tane aldım. görüntüsü tezgaha oranla daha parlak, yeni üretilmiş gibi durduğu için, barlar ve üst kapak dengeli gözüktüğü için iyi olacağını düşündüm. jileti taktığımda her iki taraf da nizami durmuştu. ve traşı da gayet güzeldi. ben de önceden almış olduğum rimei taklidi aletin sapını yumaya taktım. süper oldu.

çıkarılacak dersler:

- çin malı tima dan uzak durun.

- alacağınız yuma yı kontrol edin

- yumaların malzemesi aşırı yumuşak, milimetrik oynamalara bile katlanamıyorlar. kalıptan çıktığı gibi kullanın.

- çakma rimei sapları gayet ağır ve yuma ya yakışıyor.

- daha çok markanın ( feather, ej , merkur vs.) ülkeye giriş yapması gerek.

nispeten DE aletlere yeni başlayan biri olarak ilk izlenimlerim bunlar. hem traş aletlerinde yüzümü hasarsız alan makineler jileti daha aşağı doğru bakan makinelermiş onu öğrendim. yeni ya da ithal makine alırken bu hususa dikkat edeceğim.

Tespitleriniz doğru, Feather populer ve ej 7-8 çeşit her zaman mevcut, merkur'ü dikkate almayınız, yıllık üretim kapasitesinin üzerine çıkmıyorlar. İlk önce progress uzun stoğum tükendi, sıra progress kısa ve futurda.
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Hafta sonu Ulus'ta biraz dolaştım. Alsancak çarşısı Han Ticarette 50 Kuruşa satılıyor YUMA, sanırım dünyanın en ucuz DE tıraş aleti kendisi. Big Grin
(16/02/2015, Saat: 18:03)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hafta sonu Ulus'ta biraz dolaştım. Alsancak çarşısı Han Ticarette 50 Kuruşa satılıyor YUMA, sanırım dünyanın en ucuz DE tıraş aleti kendisi. Big Grin

50KR Huh

Fabrikasında daha pahalı Smile
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
(16/02/2015, Saat: 18:50)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 50KR Huh

İşin garibi sudan ucuz olduğu için ihtiyaç olmasa da alası geliyor insanın Smile, yine de bigroc, tima vs tarzı ürünlerden kaliteli olduğunu düşünüyorum. Tabi seçerek alınması gerekiyor.
(16/02/2015, Saat: 18:50)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 50KR Huh

Big Grin Big Grin
(16/02/2015, Saat: 20:05)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin Big Grin

onunda mi sahtesini yaptilar acaba Wink

bir donem sansiro diye sahte parfum yapan bir firmanin urunlerini kullaniyordum cok iyi taklit ediyorlardi orjinal parfumleri ve kaliciliklari da iyiydi.
sonrasinda bir cin pazarini gezerken ayni sisede zanziro diye taklitlerini gorup cok sasirmistim Wink
taklidin taklidi.

(16/02/2015, Saat: 21:12)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: onunda mi sahtesini yaptilar acaba Wink

düşünmedim değil ozgun41 komşum Big Grin Big Grin Big Grin Daha sansiro gibi neler neler var piyasada bir bilseniz alabildiğine sentetiklik ve güzel kokusu olmayan ürünlerle dolu piyasa, ben Kıbrısta yaşıyorum mahallemizin bakkalı Dior Fahrenheit'ın çin malı taklidi olan Fahrenhit getirmişti orjinal diyor birde Big Grin Big Grin Big Grin Forumda başlık bile var Merkur Futur'un bile çakmasını yaptı adamlar kokuyu mu yapmayacaklar Big Grin Big Grin Benim ilk kullandığım makine yumadan daha kötüydü yine bakkaldan almıştım tek jiletli tıraş makinesi budur demişti aldık bizde Big Wig diye hiç duyulmayan çin malı bir makine küçük kırmızı saplıydı, kötü, adi işçilikten dolayı çabucak paslandı kurulamama rağmen. Sonrasında ikinci makinemi aldım yine aynı marka aynı sonucu verdi. En son İstanbul'a geldiğimde Feather Popular ve sorunu çözdüm.
Belki çok eskiden almış ve elinde kalmıştır. Bir milyoncu tarzı dukkanlarda onlarca Yuma bekliyor senelerce.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,907 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,582 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,670 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,362 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  Star kelebek tıraş makinesı jegal 18 11,936 26/01/2019, Saat: 16:05
Son Yorum: batmanforever
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,276 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri
  Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak best 25 33,383 09/02/2018, Saat: 00:46
Son Yorum: KAYHAN
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 20,817 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,342 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,289 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: