YUMA traş makinesi
Geçen gün milyoncudan aldığım Yuma'yı bugün tecrübe ettim. Beklentimin üstünde bir sonuçla karşılaştım. Hatta taklit Çin malı tıraş aletlerinden iyi olduğunu söyleyebilirim. Ama alırken dikkat edip birçok aleti kontrol ettim. İçlerinden kaplaması işçiliği düzgün olanından almaya çalıştım, sonuçtan da memnunum. Dikkatimi çeken bir diğer durum aldığım yerde olan Yuma'ların çoğunun kaplaması daha önce gördüklerimden daha iyi durumdaydı. Belki forumda daha önce değinilmiştir ama ben de tekrarlamak isterim, üretici firma biraz özen gösterse çok daha iyi ürünler ortaya çıkacaktır. Smile Herkese keyifli tıraşlar...
Han ticarette bugün itibariyle 75 kuruş fiyatı var
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Askeri malzeme satan bir dükkandan aldım bunlardan bi tane. Fakat çok agresif geldi. Bana fazla güven vermedi açıkçası.
"GÖMLEĞİ GÖSTEREN ÜTÜSÜDÜR, TRAŞI GÖSTEREN KÖPÜĞÜDÜR."
Yuma'yı farklı kılan düz olmayan base plate yapısı. Yuma'nın base plate kısmını başka bir makinaya takıp deneme yapan var mı?
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
ben yumayı 3 jiletle denedim. 1. si permasharp iyi performans. 2. si derby enfes bir performans (orta yoğunlukta 3-4 günlük sakalda bile) 4. gilette 7 o'clock inanılmaz derecede agresif ( 2 minik sivilce kesiği) 4. jiletim yeşil astra ama henüz deneme fırsatım olmadı...

başlangıç için enfes hatta bunun ilerisinde harikulade bir makine. 5 tl bütçe ayırsanız bile alınıp denemeye değer ( derby jilet + sabun + makine)
Ürünleri sipariş verdikten sonra baktım elime ulaşmasına var daha,biraz sabırsız davranıp,biraz da deneyim olur düşüncesi ile ben de edindim bu makineyi.Genel bir değerlendirme yapmak için erken belki ama kısaca görüşlerim şunlar:

a.Geleneksel tıraşa hobi olarak bakmayan bir yeni kullanıcı olarak,tavsiye ettiğim kişilerde gözlemlediğim üzere bunların ''pahalı zevkler'' olduğuna dair genel bir kanı var.Elbette ki her ürünün bir kalitesi,kalitesine göre bir performansı,buna bağlı olarak bir maliyeti ve de bir zevk durumu var ortada.Yuma bu bağlamda 5 liralık ücreti,her yerde bulunabilirliği sayesinde gayet uygun maliyetli ve kullanışlı bir alet.

b.Jileti ayarlama konusunda sıkıntı yaşansa dahi elle düzeltme imkanı olan,agresif olduğunu düşünmediğim ( ben daha agresif olabiliyorum Smile ),ama başlangıç olarak uygun fiyatı ve bulunabilirliği ile ön planda.Yeni başlayan,ne yapacağını tam olarak bilmeyen kullanıcılar için ideal.Daha kaliteli olmasını elbette isterdim,hatta geliştirilebilir ama fiyat/performans açısından bakıldığı için sanırım böyle bir yol izlenmiş.

c.Derby ve rapira ile kullanma fırsatım oldu,jiletleri sadece birer kere kullanıyorum,eminim birden fazla kullanma da mevcuttur ama ben bu yolu tercih ettim,daha hijyenik olduğu kanısındayım.Feather gibi daha agresif jiletlerle nasıl bir performans sergiler bilmiyorum ama şu an kullandıklarım ile kötü bir izlenim bırakmadı bende.Tabii ki iyi bir ön hazırlık yaptığımı ve dikkatli tıraş olduğumu belirtmek isterim.

ç.Sonuç olarak -üstadlarda elbette daha iyi bir değerlendirme yapabilir- naçizane yeni bir kullanıcı olarak,diğer yeni kullanıcılara tavsiye edebileceğim,daha yolun başındayım,fazla da masraf etmek istemiyorum diyen arkadaşların mutlaka denemesi gereken bir makine.
Bir ara merak edip almıştım elimde 2 adet var hala. Hatta bir ara koruma barının ayaklarını kırıp sadece jileti tutsun diye kullandım. Ta ki r41 e geçene kadar. Çok kullanılası bir makina değil.kaplaması kötü üretim hatası çok çoğu yerinde çapak oluyor zaten

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Peki bu yumanın kalitesiz malzeme ve alüminyum kaplamasının sağlık açısından bir zararı olduğunu düşünüyor musunuz? yüzdeki herhangi bir yaralanmada kanla teması, temizlik vs. açısından?
Ayrıca rimei ve yuma denemiş olanlar ikisi arasındaki farkları paylaşabilir mi? rimei günlük tıraş için uygun mu?
Yuma, Rimei'ye göre daha agresif bir yapıdadır. Koruyucu bar Yuma'da daha açık olup jileti direk yüzünüzde hissedersiniz.
Rimei ise Yuma'ya nazaran daha az agresiftir.
Ben Yuma ile daha yavaş hareketlerle hiç bastırmadan tıraş olurken Rimei'de biraz daha rahat olabiliyorum. Yine bastırmıyorum ama biraz daha hızlıca olabiliyorum.
Yuma'da günlük tıraş olunabilir ama tekniğinizin iyice oturması gereklidir. Yuma'da çok keskin jiletlerden de sakının, orta ayar jiletler uygundur.
Rimei günlük tıraşa uygundur ama alışkanlık kazanmalısınız. Bence daha mild aletlerle deneyim kazanmalıdır.
Yuma bana göre dünyanın en ucuz R41'idir   Rolleyes
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,685 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,575 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,668 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,356 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  Star kelebek tıraş makinesı jegal 18 11,936 26/01/2019, Saat: 16:05
Son Yorum: batmanforever
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,275 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri
  Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak best 25 33,378 09/02/2018, Saat: 00:46
Son Yorum: KAYHAN
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 20,817 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,340 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,288 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: