Banat Special
Selamlar,
Bu fircayi deneyeniniz oldu mu? Porsuk fircam yolda ama bir tane de sentetik almak istiyorum. Bu firca ilgimi cekti, sizlere de bir danismak istedim. Baskaca fikirlerinize de acigim.
Jiletiniz keskin olsun.
Herkese iyi forumlar dilerim.Bir süredir fırça araştırması yapıyordum.Baya bir uğraştım.Domuz kılı fırça sevmediğim için porsuk ya da sentetik fırça arıyordum.Forumdan sağolsun üstadlar yardım etti.Hepsinede ayrı ayrı teşekkür ederim.psycho,Lord Sparhawk,eskiuye3315,anarche,ihtilaf,sifujack ve nickini unuttuğum arkadaşlara teşekkür ederim.
Tavsiye üzerine askere götüreceğim için sentetik kıllı bu fırçayı aldım.İlk resimlerini çektim yakında yükleyeceğim.Ayrıca köpüklü resimlerinide çekince hepsini bir yüklerim.İlk izlenimlerim fırca uçları çok yumuşak geldi bana ayrıca kılların yoğunluğuda yeterli düzeyde olduğunu düşünüyorum.Fırça fiyatı 18.50 tl bu fiyattan TÜRK EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI'na destek olunduğuda yazıyor fırça kutusu üzerinde bence çok iyi bir ürün.Üst taraf siyah renge boyanmış.Alt kısımları beyazımsı renkte.Fırçanın kılları dalgalı şekilde tasarlanmış.Baya uğraştım tek bir kıl döküldü zorla Smile Sap kısmı idare eder.Ağırlığı normal geldi.Elim orta boyda fırça boyu tam elime göre kavraması tutuşu kolay.Şimdilik izlenimler bu kadar.Kullanınca resimleri ve bilgileri güncelleyeceğim.İyi akşamlar...
izlenimlerinizi bekliyoruz
iyi tıraşlar
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Daha önce ilk izlenimleri yazmıştım.Fırçayı kullanma süresinde 2.günümdü.+ Olarak eklemek istediklerim 2-3 tane fırça kılında dökülme oldu.Yeni başladığım için öğreniyorum.Köpük performansı ilk gün az gibiydi sonra biraz daha uğraşıp artırdığımı düşünüyorum.Bana yeterli geldi ama bol köpüklü tıraş severleri bilemem.Sıcak suda beklese bile çabuk soğuyup ısıyı tutamıyor.Bana sorun teşkil etmiyor.Bunun yanında çabuk kuruyor 2-3 saatte kuruyor.Deforme olmuyor kılları.Ayrıca kılı yaktım baktım sentetik kökenli olduğu anlaşılıyor.Dağılma olmuyor yani yanan kısımlarda.Resimleri ekliyorum ben memnun kaldım.Sentetik kıl severlere kolayca ulaşabilecekleri bir siteden almalarını tavsiye ederim.Sonuçta içiniz rahat ediyor.Koku yok denecek kadar az.Hatta yok diyebilirim.Arko sabun kullanıyorum.Resimleri ekledim eğer boyutlar yetersiz gelirse daha büyük resimlerde ekleyebilirim.İyi akşamlar dilerim.Askerde olduğum sürede forumda olmayacağım.Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.Hoşcakalın.

http://tinypic.com/view.php?pic=116hy4h&s=6
http://tinypic.com/view.php?pic=4l1xro&s=6
http://tinypic.com/view.php?pic=fcnyih&s=6
http://tinypic.com/view.php?pic=4j6iv8&s=6
http://tinypic.com/view.php?pic=19tslg&s=6
Bende de var bu fircadan. Memnunum, en sert sabunu bile hemen kopurtuyor.
Merak ediyorum acaba Omega gibi firmalarin sentetik fircalarinin performansi farkli midir?
Ben bu fırçadan bir tane eskittim , eskimiş hali bile çok sert Big Grin Pardon bu fırçadan dedim ama benimkisi de Banat Special olmasına rağmen domuz kılıydı sentetik değil.

Bence bu fırçayı, betona sürtün, betonu bile köpürtür Big Grin

Ama yüzümü, o kadar rahatsız ediyordu ki, özellikle ikinci üçüncü perdede, yüzüme zımpara kağıdı sürüyormuş gibi hissediyordum.

(27/03/2013, Saat: 02:56)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende de var bu fircadan. Memnunum, en sert sabunu bile hemen kopurtuyor.
Merak ediyorum acaba Omega gibi firmalarin sentetik fircalarinin performansi farkli midir?
Eğer olur ya bir yerlerde görürseniz , denk gelirseniz koşar adım kaçılacak sentetiklerdendir. Big Grin sentetik uçları yumuşak ancak düğümün yapıştırılma metodundan ötürü yüzde açılmaz , dairesel çalışılmaz. Eski nesil sentetiklerle yeni nesil arasındaki en belirgin fark bu fırçadır. Allahtan üretimi felan durdu sanırım , bu ara hiç görmüyorum. Bir de bunun ekürisi Niva vardı. O da aynı zıkkım Big Grin Yalnız olur ya elinizde vs varsa araba da detay fırçası olarak kullanıyorum. Uçları yumuşak olduğu için klima ızgaralarının tozunu almaya , piano black yüzeylerde felan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Harika bir ara detay fırçası Big Grin
(22/09/2020, Saat: 09:52)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer olur ya bir yerlerde görürseniz , denk gelirseniz koşar adım kaçılacak sentetiklerdendir. Big Grin sentetik uçları yumuşak ancak düğümün yapıştırılma metodundan ötürü yüzde açılmaz , dairesel çalışılmaz. Eski nesil sentetiklerle yeni nesil arasındaki en belirgin fark bu fırçadır. Allahtan üretimi felan durdu sanırım , bu ara hiç görmüyorum. Bir de bunun ekürisi Niva vardı. O da aynı zıkkım Big Grin  Yalnız olur ya elinizde vs varsa araba da detay fırçası olarak kullanıyorum. Uçları yumuşak olduğu için klima ızgaralarının tozunu almaya , piano black yüzeylerde felan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Harika bir ara detay fırçası Big Grin

old times, good times ...
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
@"korgunv" but i will never forget.. Smile
(22/09/2020, Saat: 09:52)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer olur ya bir yerlerde görürseniz , denk gelirseniz koşar adım kaçılacak sentetiklerdendir. Big Grin sentetik uçları yumuşak ancak düğümün yapıştırılma metodundan ötürü yüzde açılmaz , dairesel çalışılmaz. Eski nesil sentetiklerle yeni nesil arasındaki en belirgin fark bu fırçadır. Allahtan üretimi felan durdu sanırım , bu ara hiç görmüyorum. Bir de bunun ekürisi Niva vardı. O da aynı zıkkım Big Grin Yalnız olur ya elinizde vs varsa araba da detay fırçası olarak kullanıyorum. Uçları yumuşak olduğu için klima ızgaralarının tozunu almaya , piano black yüzeylerde felan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Harika bir ara detay fırçası Big Grin

https://www.peoskozmetik.com/Profesyonel...-1049.html

bende bu l,nkteki niva ahşap saplı fırça var. Uçlarında çatallanma var yakıp denemedim ama domuz kılı muhtemelen.

Fırça yayılmıyor, kılları biraz uzun,köpük performansı biraz düşük belki kılları uzun oludgundandır wilkinson clasic bu konuda daha başarılı. Birde birazköpük yutuyor gibi yine performansı wilkinson clasice göre düşük. Begendigim özelligi ise kıl yogunlugu güzel omega 10049 gibi seyrek degil birde yayılmaması güzel.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: